آرشیو مجله اطلاعات هفتگی

همزمان با برگزاری مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، یک جوان ساروی اقدام به عملی خیر برای کمک به فعالان در کسب و کارهای نو و تازه که به دلیل مشکلات اقتصادی توان پرداخت اجاره بها را ندارند، کرد.

به گزارش منیبان و به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، دکتر سیداحسان خاندوزی طی سخنانی در جمع خبرنگاران در خاتمه جلسه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، دستور این شورا را مختص به موضوع سهام عدالت و جمعیت حدود ٥٠ میلیون نفری سهامداران مستقیم و غیرمستقیم آن عنوان و مهمترین مصوبه آن را مربوط به پرداخت سود سهام عدالت سال ١٣٩٩ به سهامداران اعلام کرد. نماینده کارگران در شورای عالی کار در بیان جزئیات مصوبه جلسه امروز شورای عالی کار گفت: حداقل حقوق کارگران با 39 درصد افزایش و پایه سنوات با 40 درصد افزایش روبهرو شد. در سال 99 در پی افزایش هزینه ها کارمزد خدمات بانکی افزایش یافت.

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، گیتی رئوفی (معلم بازنشسته و همسر جمشید مشایخی) که چند ماه قبل به همراه فرزندش نادر مشایخی به کرونا مبتلا شده بود، از این بیماری بهبود یافت اما در چند هفته اخیر به دلیل عوارض بعدی کرونا در بیمارستان بستری شد و از دنیا رفت. به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گیتی رئوفی (معلم بازنشسته و همسر جمشید مشایخی) که چند ماه قبل به همراه فرزندش نادر مشایخی به کرونا مبتلا شده بود، از این بیماری بهبود یافت اما در چند هفته اخیر به دلیل عوارض بعدی کرونا در بیمارستان بستری شد و از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار مهر نشست خبری دومین جشنواره رسانه بینالمللی امام رضا (ع) صبح امروز سه شنبه پنجم بهمن ماه برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، «احمد خرم» رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور که به خراسانجنوبی سفر کرده است با اصحاب رسانه استان نشست خبری داشت. در ابتدای این نشست محسن هوشمند دبیر اجرایی گفت: در مجموعه آستان قدس رضوی گروههای مختلفی از مردم به فراخور شغلشان مشغول خدمت هستند. از ابتدای فصل برداشت با قیمت خوب پرتقال در استان مواجه بودیم که در واقع صادرات مرکبات به افزایش انگیزه تولید در استان تبدیل شده و در حقیقت ممنوعیت صادرات مرکبات موضوعی بوده که ضربه سنگینی به باغداران وارد میکند.

احمد مهرانفر یکی از بازیگران خوب ایرانی است. فعالیت اقتصادی استخراج معادن در حال بهره برداری، به­ عنوان یکی از زیربخشهای عمده اقتصادی در کشور است که با توجه به ماهیت آن در زمره فعالیت­های اقتصادی پرخطر قرار دارد. خیّر ساروی می گوید: در شرکت ساختمانی سرپرست ۲۲ کارگر هستم که در این شرایط اقتصادی به سختی روی پا هستیم، چشم امید این کارگران، و کودکان نیازمند امروز به ماست، با اینکه منابعما محدود است ولی دست از کمک برنمیداریم از مسوولان میخواهم توجه ویژه به خصوص به قشر کودکان داشته باشند. زمان زایمان مرال فرا رسیده بود، مرال مادر برای اینکه صدایش بلند نشود علفی را به دندان گرفت تا جلوی صدایش را بگیرد و توجه حیوانات درنده را متوجه خود نکند؛ نمیتوانستم جلوی اشکهایم را بگیرم، بلاخره بچه آهو سالم به دنیا آمد.

این عضو در حرم با صدای بلند خطاب به مادرش گفت: «مامان! استاد روشندل سوادکوهی از عصای سفید خاص خود نام برد که در فراز و نشیبهای زندگی در کنارش بود، گفت: همسرم عصای سفید من است و در طول زندگی و با شرایطی که داشتم همواره همکار و کمککار من بود. توی ماشین از همسرم در مورد موقعیت مکانی مدرسه هفت تیر پرسیدم، که میگفت: این مدرسه در مرکز شهر و در خیابان جمهوری واقع شده است . سوالاتی را طراحی کرده بودم در مورد روش های اداره مدرسه، ساختار سازمانی، وظایف پرسنل، نحوه گردش کار در مدرسه و…

1،6نظارت دقیق بر نحوه رفتار و کردار و پوشش اسلامی دانش آموزان در داخل و خارج از مدرسه براساس موازین و دستورالعمل های مربوط. این بخش مربوط به نمودار یا دادههایی است که شما طی مراحل مختلف آزمایش به آنها رسیدهاید. ۴۰۰ کشته در آمریکا فقط طی ۴ روز اول سال جدید! موفقیت هیچ دستور پخت سری ندارد (فقط چند قاعدهی ساده، جانفشانی و سختکوشی). سیدمهدی هم آدم فاسقی است و «إِنْ جَاءَکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوا» بله، اگر بنا باشد برای اثبات یک موضوع، فقط «اعترافات» او را ملاک بگیریم، به لحاظ فقهی پذیرفته نیست. منبع این تصویر اینستاگرام احمد مهرانفر است.

در ادامه تصویری جدید از احمد مهرانفر را ملاحظه میکنید. شاید در نگاه اول، فعالیت رسانهای یک طلبه برای مردم تعجببرانگیز باشد و نگاه متعجب مردم را هم در تهیه گزارش مشاهده میکنم ولی بیان پرسشها و نوع ارتباطگیریها باعث بازخوردهای مناسب عمومی شد و مردم، افراد فرهیخته و هملباسیها من، مرا تشویق و تحسین میکنند و تاکنون بازخورد منفی مشاهده نکردم.

نخستین آمارها از میزان پرداختی مستخرج از سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان و مدیران دولت به صورت عمومی اعلام شد. خبرگزاری میزان – از هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا و سقوط کابل به دست طالبان گرفته، تا بحران پناهجویان در مرز بلاروس و لهستان در مجموعهای از تصاویر گردآوری شده است. دهنوی با اشاره به میزان سود سهام عدالت افراد گفت: سود چه برای کسانی که روش مستقیم و چه برای افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند، اگر نفروخته باشند تقریبا ٢٠٠هزار تومان محقق میشود و سودی که شرکتهای سرمایه گذاری تصمیم گرفتند به سهامداران خود بدهند ٢٠٠هزار تومان است. مراسم قرعهکشی جامجهانی ۲۰۲۲ فوتبال، روز ۱۲ فروردینماه سال ۱۴۰۱ در دوحه برگزار میشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: مصرف گاز در استان از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ تا پایان آذر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۶ درصد افزایش یافت. میگوید؛ مدت دو سال و نیم کارتن خواب شدم و شبها در قبرهای آماده میخوابیدم، به مدت ۹ ماه به زندان رفتم و اعتیادم همچنان ادامه داشت تا زمانی که طعم آزادی را چشیدم، باور کردنی نیست اگر بگویم پس از آزادی هیچ کس حتی نیم نگاهی به من نمیانداخت مکان، شغل و حتی غذا هیچ چیز در کار نبود.