احمدی نژاد چگونه احمدی نژاد شد؟

به گزارش ایرنا، برخی منابع محلی که خواستند نامشان محفوظ بماند به المیادین گفتند، این نظامیان که از عراق عقبنشینی کردهاند به سوریه انتقال یافتهاند. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین، منابع آگاه در سوریه اعلام کردند نظامیان آمریکایی درحال عقبنشینی از عراق به سوریه هستند و امروز (شنبه) برای دومین بار از هفته پیش تاکنون ۵۰ خودروی بارگیری شده حامل تجهیزات را به این کشور انتقال دادهاند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نظامیان اشغالگر آمریکایی امروز کاروانی حامل سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیک را از شمال عراق به پایگاههای نظامی غیرقانونی خود در استان الحسکه رساندند. منابع سوری از ورود ستون جدید حامل مهمات و تجهیزات نظامی آمریکا به شمال سوریه و ادامه اقدامات شبه نظامیان وابسته به واشنگتن در شمال شرق سوریه خبر دادند.

منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند. « احمد عبدالحسین» از اعضای دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق با اشاره به اینکه نشانهای از خروج نظامیان آمریکایی از عراق به چشم نمیخورد، اقدام واشنگتن در این زمینه را فریبنده خواند.

پختگی و درایتی که میبایست بعد از چهار دهه به آن برسیم بیش از گذشته فضای سیاسی کشور را متأثر میکند. جنبش صدر که در انتخابات پارلمانی اخیر بیشترین کرسی ها را به دست آورده خواستار پایان دادن به هرگونه استفاده از حریم هوایی عراق از سوی نیروهای اشغالگر و همچنین خروج نیروهای نظامی و امنیتی از سفارت آمریکا در بغداد شده و گفته است از این به بعد باید شمار مستشاران خارجی و وظایف آنها دقیقا مشخص شود و نیروهای نظامی عراق باید بطور کامل مسئولیت لجستیک و امنیتی در کشور را برعهده بگیرند و هیچ طرف خارجی حق مداخله در کار ارتش را نداشته باشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نصر الشمری» سخنگوی جنبش النجباء عراق تاکید کرد، اکثریت ملت عراق در انتخابات پارلمانی پیش رو علیه محور مورد حمایت نظامیان اشغالگر آمریکایی رای خواهند داد. به گزارش فارس، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند.

در این دوره به علت وابسته بودن و مدیون بودن تخت وتاج پهلوی اول و دوم به غرب، سیاست خارجی به شکل وابسته درآمده بود. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ایسکانیوز، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند.

نظامیان آمریکایی از عراق به سمتهای پایگاههای خود در اردن یا حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نرفتهاند. به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، میلیشیا یا میهن پرستان همواره به عنوان گروهی مقتدرو صاحب نفوذدر مقاطع مختلف نقش مهمی در ساختار قدرت داخلی ایالات متحده و ایالتها ایفا کرده اند و همواره تیتراول مطبوعات و رسانههای این کشور بوده اند.

ایسنا/قم دانشیار حقوق بینالملل دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: آمار و اخبار از میزان کمکی که به افغانستان داده میشود بعید است که نتیجه مطلوب داشته باشد و باز شاهد تحریمهای یکجانبه ایالات متحده علیه طالبان هستیم که این تحریمها تنها آثار مخربی بر مردم افغانستان دارد و تاثیری بر این حاکمان افغانستان ندارد. تحولات اخیر در جنوب شرق آسیا و بخصوص تنگه تایوان حاکی از آن است که مقامات این جزیره در تلاش هستند از تنش در روابط چین و آمریکا استفاده حداکثری کنند اما درپی پیشرفتهای نظامی پکن بعید است که واشنگتن حاضر به درگیری نظامی با ارتش فعلی چین باشد.

به گزارش یکشنبه شب ایرنا از نشریه هیل، بایدن در معرفی کابینه خود به شدت به مقاماتی متکی است که زمانی در خدمت دولت اوباما بوده و یا آنکه با خود بایدن در دوره ای همکاری داشته اند.

پارلمان عراق پس از عملیات تروریستی ارتش امریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس قانون الزام دولت کاظمی به اخراج فوری نظامیان اشغالگر امریکایی از این کشور را به تصویب رساند اما با این حال این مصوبه به بهانه های مختلف به عقب افتاد تا اینکه دولت امریکا اعلام کرد تا پایان سال 2021 نظامیان خود را از عراق خارج خواهد کرد.

اینکه همه داستان ها را گردن بانک مرکزی بیاندازیم غلط است چون یک چیزی خارج از اختیار بانک مرکزی اتفاق افتاد. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد متحدان استراتژیک و همسایگان این کشور در آسیای مرکزی حاضر نیستند نظامیان آمریکا یا ناتو در خاکشان حضور داشته باشند.

سخنان اوغلو ساعاتی پس از آن مطرح میشود که شبکه خبری المیادین از ورود گروه دیگری از نظامیان آمریکایی از عراق به سوریه خبر داد. شبکه خبری “المیادین” شامگاه شنبه گزارش داد که یک گروه دیگر از نظامیان اشغالگر آمریکایی وارد سوریه شدهاند. یک کاروان لجستیک متعلق به نظامیان ایالات متحده آمریکا بامداد امروز چهارشنبه در استان «بصره» عراق هدف قرار گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ایسکانیوز، همزمان با ورود کاروان نظامی نیروهای آمریکا به سوریه، شماری از شهروندان این کشور در ریف «القامشلی» (شمال شرق) مانع از حرکت نیروهای آمریکایی شدند.

«تایوان»، باتلاق احتمالی نظامیان آمریکایی /آیا کاخ سفید تجربه تلخ ویتنام را تکرار خواهد کرد؟ احمد الکنانی، عضو ائتلاف الفتح در گفتگو با پایگاه اینترنتی العهد نیوزگفت، نظامیان امریکایی با همان تعداد و تسلیحات ، در خاک عراق حضور دارند و فقط عنوان ها تغییر کرده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرده بود: غیر از دانشآموزانی که مشکل تامین تبلت و گوشی دارند، یک جامعه آماری ۶۰۰ هزار نفری شناسایی شد و با گفتوگوی حضوری مشخص شد که سه دهم درصد یعنی از هر هزار نفر سه نفر تحصیل را رها کردهاند که بیشتر آنها در مناطق محروم هستند.

یک کاروان لجستیک متعلق به نظامیان ایالات متحده آمریکا بامداد امروز سه شنبه در شهر «ناصریه» عراق هدف قرار گرفت. ۱. باراک اوباما در طول دورهی ریاست جمهوری خود سه بار با رهبر معظم انقلاب مکاتبه کرده و در هر سه مورد تلاش کرده تا با کمک ایران گرههای سخت سیاست خارجی آمریکا را باز کند و در عین حال در هر نامه تلاش کرده است تا کمک ایران بهعنوان اولین گام برای اصلاح روابط ایران و آمریکا تلقی گردد.