اخبار روز ایران و جهان

این مطلب را از عبارت ذیل استظهار کردهاند: امّا الامامیة فالاخباریون منهم لم یعولوا فی اصول الدین و فروعه الّا علی اخبار الاحاد المرویّة عن الائمة (علیهالسلام)، والاصولیون منهم کابی جعفر الطوسی و غیره. خلیل بن احمد فراهیدی میگوید: خبر، گزارش است؛ که به اخبار جمع بسته میشود. برخی از پژوهشیان معاصر نیز بدین معنی تصریح کردهاند: خبر در اصطلاح محدثان با حدیث یکسان است؛ گو اینکه در موارد بسیاری در علوم دیگر، از خبر، معنی مقابل با انشاء مراد میشود.

  • توجیه پیشنهاد کفایت مذاکرات و یا مخالفت با آن
  • درخشان: صعود به دور دوم؟ برایش برنامه ریزی کنید
  • تیم 98 سرخابی ها را ده تایی کرد
  • حسینی، گل به پرسپولیس، پاس گل برابر استقلال
  • عنایتی: ما میبینیم و داور نمیبیند

دکتر عینالهی با بیان اینکه در نمونهبرداری های انجام شده تاکنون بیش از ۲ هزار مورد مثبت ابتلا به ویروس اومیکرون در کشور شناسایی شده است ادامه داد: البته تستها و نمونهگیریها به صورت رندوم انجام شده و میزان آلودگی بیشتر از این است، همچنین میزان مراجعات سرپایی ظرف دو هفته اخیر چهار برابر افزایش داشته و از این جهت نگرانیهایی بابت افزایش موارد بستری و بیماران icu هم وجود دارد. وزیر کشور گفت: در این جلسه دستورالعملی که در وزارت بهداشت درباره نحوه برخورد با اومیکرون تهیه شده بود را بررسی کردیم در این دستورالعمل به موارد متعددی از جمله بیماران سرپایی که یک موضوع جدی است و باید به آن توجه شود اشاره شده است همچنین در این دستورالعمل آمده است که از بستریهای اضافه خودداری شود و این موضوع نیز در این جلسه بررسی شد. به گزارش همشهریآنلاین به نقل از فارس، منابع کره جنوبی خبر دادند سئول و تهران در حال بررسی برگزاری اولین نشست کاری خود در ماه میلادی جاری (فوریه) برای حل و فصل مسائل مربوط به داراییهای مسدود شده ایران در بانکهای کره جنوبی هستند.

بعد از دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و کره جنوبی در اتریش و گفتوگو درباره اموال بلوکهشده تهران در بانکهای سئول، منابع مطلع به خبرگزاری «یونهاپ» گفتند مقامهای سئول و تهران در حال برنامهریزی برای برگزاری نشست کاری در ماه فوریه جهت بحث درباره اموال مسدود ایران در بانکهای کره جنوبی هستند. دوم فوریه روز جهانی تالابها نامیده شده است، این روز در سال ۱۹۷۲ در شهر رامسر به نام روز تالابها و کنوانسیون رامسر نامیده و نیز شناخته میشود. وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه «مجلس برای طرح شفافیت آرا نمایندگان اقدام به تدوین طرح جامعی کرده است که به موجب آن آرا برخی نهادها همچون شورای نگهبان نیز شفاف شود. سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با برگزاری انتخابات تمام الکترونیک خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ مرحله از انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار میشود، اما در خصوص اخذ و شمارش آرا به منظور صیانت از آراء مردم و لزوم حساسیت و دقت بیشتر در این زمینه، الکترونیکی شدن اتفاق نیفتاده است.

آنچه این مطلب را استوار میدارد این است که ابتدا آنچه به نگارش در میآمده است بیشتر سیره پیامبر بوده است. حدیث آن چیزی است که از معصوم ـ پیامبر و امام ـ نقل شود و خبر آن است که، از غیر آنان گزارش شود. ابوالبقاء ایوبّ بن موسی حسینی مینویسد: حدیث، اسم است از «تحدیث» که به معنای «اِخبار» بوده است، سپس به گزارش قول، فعل و تقریر منسوب به پیامبر (صلیاللهعلیهوآله) اطلاق شد. تغییر ژنتیکی که در گرگهای باستانی ایجاد شد، میتواند به انسان در بزرگ یا کوچک کردن اندازهی سگها کمک کرده باشد. ↑ دائرة المعارف بزرگ اسلامی، ۱۳۹۲ش، ج۲۱، ص۴۶۲. جناب داكتر صاحب موفقيت تان را تبريك گفته و ازخداوند بزرگ خواهان خدمت خستگي ناپزيد شما براي ملت زجركشيده افغان استم. «آنچه جنابعالی در طی سالیان متمادی در خدمت نظام اسلامی به ویژه به عنوان ریاست مجلس شورای اسلامی سپری کردید، درختی غرس نمودید که حاصل آن میوه آزادی و خدمت بود و اکنون باید کوشید محصول آن حاصل را که شربت اخلاص و سپاس به درگاه خداوند سرمدی فراهم کرد و نوشید که چنین نوشیدنی گواراست».

امّا توان گفت که تعریف زبیدی چندان دقیق نیست، و چنان نیست که «خبر»، ویژه گزارش از غیر باشد. به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عضو فقیه شورای نگهبان گفت «باید در اصلاح قانون انتخابات تجربههای دنیا را ملاحظه کنیم. وی در عین حال گفت که ترجیح می دهیم که روسیه مسیر دیپلماسی و گفتگو را انتخاب کند اما اگر این کار را نکند، ما کاملا آماده گزینه های جایگزین هستیم. آیا می فرمایید اگر از قبل انقلاب در ملکی از امکانات پدری زندگی کردیم، کار خلافی انجام داده ایم؟

او افزود: وزارت امور خارجه کره جنوبی از تلاشهای دیپلماتیک علی باقری کنی، انریکه مورا، میخائیل اولیانوف و تروئیکای اروپا در وین، حمایت میکند. مراجعین وزارت خارجه عموماً دیپلماتهای خارجی هستند. در عین حال، یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر درباره نشست مجازی که روز سهشنبه برگزار شد، نوشت که وزیران خارجه «ژاپن، مکزیک، استرالیا، آلمان و چند کشور دیگر» در گفتوگو شرکت کردند؛ اما او نیز به عربستان سعودی اشارهای نکرد. اما او قبول نکرد. اما در همه جا ادعا کردند که استعفایشان در اعتراض به دخالتهای من در امور سفارت ایران در واشینگتن بوده است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفتوگو با زومیت در مورد تأخیر ورود شرکتهای استارتاپی به بورس میگوید که این شرکتها هیچ مشکلی برای ورود به بورس ندارند. «بعد از سه دوره متوالی که ریاست مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشتید و با مدیریت شایسته خدمات فراوانی را نموده اید.

بر این بنیاد است که برای کمال انسان و فعلیت استعدادها و تحقق عدالت، آزادی در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی امری ضروری است و بدون آن کمال انسان محقق نمی شود به تعبیر ایشان. گروه اجتماعي| در چهلوسومين روز از شناسايي اولين مبتلاي اميكرون در كشور، هشدارهاي متخصصان عفوني و كارشناسان مسوول به سطح بسيار نگرانكنندهاي حتي در مقايسه با اوج شيوع دلتا (تابستان امسال) رسيده است. نینتندو سوییچ بهزودی پنج ساله میشود، اما این شرکت ژاپنی اصرار دارد که این کنسول هیبریدی هنوز به پایان عمر خود نرسیده است. ارزش سهام شرکت متا در اتفاقی کمنظیر افت ۲۵ درصدی تجربه کرد.

نکته قابل توجه این است که تا سال ۹۰ بودجه شورای نگهبان به طور میانگین رشدی سه تا چهار درصدی داشته است، اما از سال ۹۰ به بعد این رشد دورقمی میشود و حتی سال ۹۴ بودجه این نهاد افزایش ۹۹ درصدی را تجربه میکند.

بر اساس نتايج اين پژوهش، اگر در فرايند مديريت خبر به هفت متغير کلان يعني کارکرد اصلي خبررساني، نيازهاي مردم، امکانات و محدوديت ها، نقش هاي مديريتي، مطلوبيت، سرعت در انتشار و بازخورد و نظارت توجه داشته باشيم، مي توانيم به الگوي مطلوب دست يابيم. روﺳﺘﺎﺧﻮاری در استان ﻓﺎرس؛ نقش برخی مقامات در پرونده چیست؟ این حرف درستی است، اما اولا فرآیند انتخاب اعضای دادگاه قانون اساسی، متفاوت از شورای نگهبان است و دیگر اینکه وظیفه آن دادگاه، مانند نقش شورای نگهبان نیست که کاملا مبسوطالید باشد. اعضای هیات اعزامی از ایران به سرپرستی مهدی بازرگان (نخست وزیر) و با عضویت مصطفی چمران ( معاون نخست وزیر ) و ابراهیم یزدی وزیر امور خارجه با مقام آمریکایی دیدار کردند. این را نیز بیفزاییم که اکنون قرنهاست که «اخباری» در مقابل «اصولی» نمایانگر دو جریان شناخت در فرهنگ اسلامی و چگونگی نگاه به منابع فکر اسلامی است.