اخبار سال 98 – آخرین و جدیدترین خبر های سال 98

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «بیژن زنگنه» امروز (دوشنبه) در مراسم رونمایی از سامانه «سدف» (سامانه الکترونیکی درخواست فرآوردههای نفتی) که در محل وزارت نفت با حضور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، با بیان اینکه ۲۰۰ میلیون لیتر در روز فراورده نفتی در کشور توزیع می شود، افزود: سال گذشته به دلیل کاهش قیمت نفت، یارانه پرداختی فراوردههای نفت و گاز کمتر بود. قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح کامل ترافیک در پنجشنبه های سال ۹۸ اجرا نخواهد شد، تصریح کرد: البته با اجرای محدوده حلقه دوم (طرح زوج و فرد) در سال جدید،در روزهای پنجشنبه از ۶ صبح تا ۱۳ اجرا میشود و درصورت تردد، از سهمیه هر خودرو کاسته شده و یا مشمول پرداخت عوارض می شود.

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: اگر در این مدت بخشی را بفروشند از حمایت به طور کامل حذف خواهند شد حتی اگر سهامی را هم در این تاریخ به آن اضافه کنند آن میزان نیز مشمول حمایت نمی شود.

حجم معاملات قراردادهای گواهی ظرفیت در بورس انرژی، از بهمن سال 98 تاکنون به 1647 مگاوات رسید. ۲۴معلوم بود داخل ریاضی دانش آموز قوی زیاد داشتند فقط یکم به خاطر کم کاری معلم های قبلی ریاضی را بعضی دانش آموزان دیر می فهمیدند هنگام تدریس خیلی دانش آموزان بازیگوشی می کردند وجمع کردن حواس آنها معلم را دائم ملزم به قطع تدریس می کرد دو دانش آموز آخر کلاس بودند که خیلی اذیت می کردند وهمش وسایل هم را بر می داشتند واز هم شکایت می کردند معلم چندین بار بهشون تذکر داد ولی کو گوش شنوا از فامیلیشون فهمیدیم که اقوام هستند ماندن آنها کنار هم کار درستی نبود معلم هم آنها را از هم جدا کرد تدریس معلم خوب بود ودانش آموزان به یک درکی از درس رسیده بودند شعار معلم موقع تدریس ریاضی این بود که اول گوش کنید وببینید بعد بنویسید که معلم سعی می کرد در دانش آموزان نهادینه کند بعد دوباره زنگ خورد ومعلم تکلیفی را مشخص نکرد فقط در طول تدریس خواست تا جواب ها را در کتاب وارد کنند وهیچ کس را هم پای تخته نیاورد زنگ تفریح دوم هم مثل ساعت های قبلی بود زنگ سوم بچه ها املا داشتند به محض ورود معلم دانش آموزان دفتر املا را باز کردند ومعلم بی مقدمه شروع به املا گفتن کرد در بعضی کلاس ها معلم ها این کار را به دانشجویان واگذار کرده بود ولی در کلاس ما از این خبرا نبود معلم املا می گفت وهر کجا دانش آموزی عقب می افتاد گفتن املا را قطع می کرد وبرای او تکرار می کرد املا تمام شد ومعلم دفتر ها را جمع کرد معلم به اخرکلاس آمد وبالاخره کمی برایمان از تجربه هایش گفت که مثلا برای تنبیه وترس دادن دانش آموز نیازی نیست او را کتک بزنی فقط با دادن جریمه ی اضافی مشق یا نبردن به زنگ ورزش او مطیع شما می شود وکلاس با این صحبت ها به پایان رسید بعد به اتاق مدیر آمدیم وساعت خروج زدیم وبا اجازه گرفتن از معلم راهنما ومدیر ومعاون مدرسه به بیرون آمدیم ویک تاکسی گرفتیم وخودمان با کلی خاطره وتجربه به دانشگاه آمدیم روزی که هیچ وقت خاطره اش از یادم نمی رود .

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: با تکمیل این طرحها در طول ۴ سال موفق شدهایم سرانه ورزشی استان را ۱۵ سانتی متر افزایش بدهیم. حساب شهروندی: در این بخش، قادرید تا نسبت به افزایش اعتبار حساب خود جهت خرید طرح ترافیک اقدام کرده و فهرست تراکنش های خود را در طول روز و هفته و ماه، مدیریت کنید. هر متنی را که میخواهید در گزارش پیشرفته اکسل ظاهر شود را تایپ کنید. معلمان و مدیران تجاری از گزارش گیری در اکسل استفاده میکنند تا پیشرفت درجه دانش آموزان یا اهداف فروش یک شرکت را پیگیری کنند.

درس آنروز که تمام شد خانم معلم تکالیف دانش آموزان را مشخص کرد و روی تخته نوشت و بازهم عکس گرفت و برای دانشآموزان مجازی هم فرستاد.خانم معلم میگفت: بچه هاچون دروس فارسی وریاضی ومطالعات تدریس حضوری شان بهترازتدریس مجازی میباشد درکلاس تدریس میکنم. معلم در کلاس های مجازی سر ساعت ١٠ حضور غیاب کرده و دانشآموزان باید سر ساعت ۱۰ حضور خود را اعلام کنند . به گزارش ایلنا، در برنامه ثریا با حضور لطیفی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی و عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی آن سازمان، برخی گزارشها و آمار متنوع از حقوق و مزایا اعلام شد.

سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن اعلام رشد ۱۱ درصدی تلفات تصادفات در پنج ماهه نخست امسال در عین حال از کاهش ۵.۱ درصدی تلفات حوادث رانندگی در مرداد امسال خبر داد. یک روزنامه اصلاحطلب معتقد است آغاز اجرای طرح مسکن در دولت جدید، موجب کاهش نسبی قیمتها در این حوزه شده است. جهاد سازندگی در سال 1358 آغاز و در سال 1379 منحل شد. هافبک استقلال تهران پس از یک سال و نیم حضور در این تیم احتمالا قراردادش را فسخ میکند. بنابراین کمیسیون حداقل مزد این اهداف را موازنه میکند به این ترتیب که از تحقیقات در مورد تاثیر میزان مزد بر معیشت مردم، بیکاری و اشتغال استفاده کرده و براساس این شواهد علمی، پیشنهاد خود را به دولت بریتانیا ارائه میکند.

همانطور که میدانید یکی از اصلیترین و مهمترین بخشهای مدیریت یک پروژه، گزارش دادن عملکرد میباشد؛ این مسئله یاد شما باشد که همواره صاحبان پروژه منتظر ارائه گزارش شما از عملکردتان حین انجام پروژه میباشند و از این کار استقبال میکنند. این ۴ دستهای که گفته شد بسیار گسترده هستند و هر کدام از آنها دارای زیر مجموعههای زیادی میباشند که در ادامه به توضیحات کوتاهی دربارهشان خواهیم پرداخت. دسته Resources شامل دو زیر مجموعه با نامهای Overallocation resource و Resource overview میباشد.

مثل داخل دو گیومه“ “ یا سیاه تر نوشتن یا زیر آن خط کشیدن و جز اینها و روی آنها را اعراب بگذارید. به گزارشهای داخلی گزارشهایی گفته میشود که مشخصات مرتبط با پروژه شما را فقط در داخل خود برنامه میتوانید مشاهده کنید.

شما میتوانید گزارشهای خود را در MSP ایجاد کنید و به کارفرما یا صاحب پروژه خود ارائه دهید. قادر خواهید بود با استفاده از ابزار Design میتوانید نمودار و حتی جدول نیز به صفحه ساده و خالی گزارش اضافه کنید و کار خود را به صورت جدول یا نمودار ارائه دهید تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد. روی برگه “Insert” کلیک کنید، سپس روی “Line” و سپس نمودار Line 2-D کلیک کنید. اما میتوانید این گزارش را در پروژههای دیگر نیز استفاده کنید و از آن بهره ببرید؛ برای این کار ابتدا به بخش Design رفته و سپس Report را انتخاب کنید، حال بر روی Manage کلیک کنید، اکنون چند گزینه برای شما میآید که شما Organizer را انتخاب کنید.

ساده بنویسید، در گزینش واژه ها و اصطلاح دقت کنید. بچه ها دیگر صدایشان در نمی­آمد. امروزه دیگر نمی¬توان اهمیت و تناسب آموزش و پرورش را برای آینده جوامع، کم ارزش شمرد و آن را فعالیتی در ردیف و موازی سایر فعالیت ها دانست. به تعبیر میتچل «اگر تنها یک عرصه از عرصه های حیات بشری نیازمند توجه به آینده باشد، آن عرصه، عرصه آموزش و پرورش است.» (مهرمحمدی، 1376) برای رویارویی مؤثر با چالش های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی و اخلاقی، بستری مناسب تر و کارسازتر از نظام تعلیم و تربیت نمی توان یافت.معلم از آن جهت کارگزار و عامل اصلی تعلیم و تربیت به شمار می آید که اهداف اجرایی و نیز متعالی نظام آموزشی، در نهایت توسط وی محقق می شود و به منصه ظهور می رسد.

به همین سبب، ضعف و فتور وی می تواند موجب گسست این زنجیره و شکست در دستیابی به اهداف آموزشی و پرورشی شود. معاونان آموزشی و پرورشی به علت حضور خود در اتاق معلمان رابطه خوبی با معلمان دارند. رابطه مدیر و اولیا رابطه محترما­نه­ای بوده و اولیا در کار­هایی اجرایی مدرسه با کمک­های خود نقش مهمی را ایفا می­کنند. و در مدت حضور من در مدرسه اولیای دانش­آموزان هر از گاهی برای آگاهی از میزان وضعیت تحصیلی فرزندان خود به مدرسه مراجعه می­کردند بعضی از معلمان با حوصله جواب می­دادند بعضی ها نه. تا جایی که بعضی از آن ها نسبت به املاء احساس تنفر خواهد کرد . ممکن است بعضی از دانش آموزان دارای نقص شنوایی باشند ۴- هدف خود را ازدرس املاء قبلا مشخص کنیم .

چون حواس دانش آموزان پرت می شود .۹- متن املاء را کاملا رسا بخوانیم و کلمات را به صورت صحیح تلفظ کنیم .۱۰- دانش آموزان هنگام نوشتن املاء ، هجی نکنند . پس بهتر است شیوه های نوین و جدید گفتن املاء را در کلاس اجرا کنیم .۱۳-سعی کنیم بین درس املا و دیگر دروس ارتباط ایجاد کنیم .۱۴- هنگام تصحیح متن املاء کلمات درست نوشته شده توسط دانش آموز را در نظر بگیرید . هنگام زنگ مطالعات که در درمورددوستی بود معلم بچهها را مادرانه وبالحنی آرام نصیحت میکرد و به آنها میگفت شما وقتی وارد مقطع بعدی میشوید حواستان باشد که با چه کسی دوست میشویم؟

روابط معلم و دانش­آموز: روابط معلم و دانش آموز از دو بعد قابل بررسی است. نه کلمات غلط نوشته شده را .۱۵- به معیارهای صحیح ارزشیابی مسلط باشیم .۱۶- فرم مخصوصی تهیه کنیم تا در یک دوره ی زمانی معین اشتباهات دانش آموزان را با روش های علمی برطرف کنیم . البته چسبندگی و انعطاف ناپذیری واردات کشور بیشتر از صادرات بوده است، بدین معنی که علی رغم اینکه صادرات غیر نفتی ایران 20 درصد کاهش یافته است، واردات کشور حدود 14 درصد کمتر شده و اقتصاد ایران نتوانسته میزان واردات را به اندازه کاهش میزان صادرات کاهش دهد، تا توازن در تراز تجاری برقرار شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری اخبار ملکان،محمدتقی سلطانی روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت در جلسه ستاد مبارزه با کالای قاچاق از کاهش جرایم و افزایش کشفیات در سال ۹۸ خبر داد و افزود:طی سال گذشته میزان سرقت منزل ۳۶ درصد در شهرستان ملکان کاهش یافته و سرقت ۲۲ مورد در سال ۹۷ به تعداد۱۴ مورد در سال ۹۸ رسیده است. میزان بارش های هفته گذشته به چه میزان بوده است؟ خبرگزاری فارس- خراسانجنوبی؛ بارندگیهای امسال در استان به ویژه در چند روز گذشته موجب دلگرمی کشاورزان، دامداران و مردم شد. ۱.اطلاعات نظری دانشجو معلمان به عمل در می آید ودو عامل موثر در تدریس دانایی وتوانایی باهم توام می شود.

اگرمعلم خوب عمل کند .با تدبیر عمل کند .با دلسوزی عمل کند .به نظر ما تمام مشکلات جامعه حل می شود . و بهترین روش، روش خاصی نیست، بلکه هنری است متکی به عمل هنرمندانه. برای جمع آوری اطلاعات، همچنین تفسیر و تبیین آنها از روش های مشاهده ، مصاحبه و چک لیست و مطالعه منابع علمی مرتبط استفاده گردیده است.