اخبار و قوانین ترک کار سال 99- شکایت از کارفرما-عدل و داد

روز دوشنبه مذاکرات آمریکا و روسیه درباره اوکراین در شرایطی آغاز شد که پوتین با استقرار ۱۰۰ هزار سرباز در مرز روسیه با اوکراین و اعلام آمادگی برای حمله به این کشور، آمریکا و اروپا را وادار کرد تا گفتوگو با روسیه را بپذیرند. چون بعضی از معلمان به دلیل اینکه وقت کافی در نظر نمی گیرند و یا متن املاء آن ها زیاد است ، سعی می کنند متن املاء را در آخر تند تند بخوانند که برای دانش آموزان ایجاد مشکل می کند .۶- سعی کنیم برای دانش آموزان شرایطی را فراهم کنیم تا مهارت وهماهنگی بین اعضاء بدنشان را به دست آورند .۷- قبل از گفتن املاء متن آن را یک بار برای دانش آموزان بخوانیم تا دانش آموزان آمادگی کافی را برای نوشتن املاء به دست بیاورند .۸- موقع املاء گفتن در کلاس زیاد حرکت نکنیم .

چون حواس دانش آموزان پرت می شود .۹- متن املاء را کاملا رسا بخوانیم و کلمات را به صورت صحیح تلفظ کنیم .۱۰- دانش آموزان هنگام نوشتن املاء ، هجی نکنند . هر زنگ دو یا سه نفر در هنگام وقت آموزشی در می­زدند و ایشان با حوصله می­فرمودند: لطفا منتظر بمانید تا بعد کلاس با هم صحبت کنیم . بعد سه نفر را صدا زدند و از آن­ها خواستند که تصویر را توضیح دهند و در حین توضیح آنها از بقیه بچه­ها هم می­پرسیدند.

دفتر هم مثل بقیه اتاق ها مجهز به یک کولرودو شوفاژ بود. و در مدت حضور من در مدرسه اولیای دانش­آموزان هر از گاهی برای آگاهی از میزان وضعیت تحصیلی فرزندان خود به مدرسه مراجعه می­کردند بعضی از معلمان با حوصله جواب می­دادند بعضی ها نه. به غیر از روزی که در مدرسه مدرس کارورزی داشتیم به مدرسه رفتم در آن زنگ علوم داشتند و می خواستند مفهوم چاپ را برای بچه ها تدریس کنند و من هم نشستم تا روش تدریسش را مشاهد کنم : آقای شیرزاد از روز قبل به بچه گفته بود که برگ­های مختلف درختان را به کلاس بیاورند. ، کودک گفت: ( اره) بعد از پرسش من بچه­ها به همدیگر بیشتر خوراکی تعارف می­کردند اما از دانش­آموز اول ابتدایی که در بیرون کلاس بود همین سوال را پرسیدم و او گفت نه نمی­دهد چون مادرش به او اجازه نمی­دهد و اورا به خاطر اینکار دعوا می­کند شاگردان کلاس سوم که کنار من نشسته بودند در زنگ تفریح از سیب زمینی سرخ کرده­ای که مادر یکی از آن­ها درست کرده بود می­خوردند و حرف می­زدند.

چند تن ازمادران شاگردان در سالن حضور داشتند. اما از دیگر روابط عاطفی که در این گزارش باید یاد­آور شوم رفتاری بود که معلم در جلسه ۳حضورم در مدرسه از او سر زده بود سر وصدای بچه ها درآن جلسه بیشتر از همیشه بود و آقای شیرزاد با وجود اینکه چند بار تذکر داده بود، شاگردان را نتوانستند آرام کنند . اكثر موارد فقط چند هفته يـا چنـد مـاه، ولـي برخـي مـوارد سـالها طـول ميكشد.

معاون با توجه به موارد فعالیت­های پرورشی، رعایت نظم، شرکت مستمر در نماز جماعت و مراسم صبحگاهی و معلم با توجه به عملکرد انضباطی دانش آموزان در کلاس درس نمره انضباطی برای دانش آموزان در نظر می گیرد. اگر رفتار­هایی از قبیل بی­توجهی به درس، افت­تحصیلی، بی­نظمی در دانش­آموزان دیده می­شد در موارد نادر به اولیا زنگ می­زد تا به مدرسه مراجعه کنند و مشکل را با آن­ها در میان می­گذاشتند و از آن­ها درباره مشکلاتی از قبیل بی­توجهی و بی­مسئولیتی نسبت به دانش­آموز در خانه را جویا می­شد و راحل­هایی را ارائه می­دادند. وقتی زنگ خورد .دوستا­نه معلمان را به کلاس می­فرستند. بعضی از کلاس­ها مجهز به پروژکتور می­باشند که کلاس ما هم دارای پروژکتور می باشد.

زمان شروع کلاس­ها ۷:۴۵و زمان پایان آن ۱۲:۱۵ می­باشد. نام دیگر آن دموکراسی قانون مدار است. ثبت نام شما در سامانه با موفقیت انجام شد و هم اکنون می توانید از سامانه استفاده کنید. در این روش میتوانید از کدهای اماده استفاده کنید. بر این اساس حدود 14 میلیون کارگر و افراد مشمول قانون کار چشم به راه تعیین نرخی هستند که از سوی شورای عالی کار ارائه میشود. در صورتیکه خریدار از ارائه شماره اقتصادی خودداری کند چنانچه فروشنده، مشخصات خریدار و موضوع مورد معامله را ظرف مهلت یک ماه از زمان انجام معامله در فهرست امتناع تکمیل و به اداره امور مالیاتی اعلام نماید، مشمول جریمه تخلف از این بابت نخواهد بود، در غیراینصورت طرفین معامله متضامناً مسئول خواهند بود.

در بخشی از این ماده آمده است، معاملات کوچک یعنی معاملاتی که مبلغ آنها تا ده درصد حد نصاب تعیین شده است، نیازی به ارسال ماهانه نداشته و مودیان میتوانند لیست و فهرست این معاملات را به صورت کلی و هر سه ماه یکبار ارسال کنند؛ یعنی همه خرید و فرشهای کوچک با هم بعد از سه ماه ارسال شوند.

محسن حیدری امروز در گفت و گو با خبرنگارفارس در زاهدان اظهار کرد: فعالیت این سامانه ها که در نیمه نخست اولین ماه زمستان بوده، سیستان و بلوچستان را هشتمین استان در جدول درصد تامین بارش سال زراعی جاری قرار داده است. اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران از روز ۲۹ اسفند ماه متوقف شده و این وضعیت تا پایان تعطیلات نوروزی یعنی شانزدهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

سعیدیانفر در ادامه تاکی داشت که طرح کنترل آلوگی هوا نیازمند تأیید ثانوی نیست و طبق قانون لازم الاجراست و این طرح از اول تیرماه سال ۹۸ قابل اجرا خواهد یود . مجتبی شفیعی ، معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اعلام کرد: با توجه به عدم بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها تغییر ساعت طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا کماکان از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۷ پا برجا خواهد بود. آقای شیرزاد راس ساعت ۷و نیم در کلاس حاضر می­شد.

به گفتهی شهریار افندی زاده در روزهای پنج شنبه صرفا طرح محدودهی کنترل آلودگی هوا از ساعت ٨ تا ١٣ اجرا می شود. مدیر واحد ساماندهی طرحها و محدودههای ترافیکی شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه شهروندان به منظور استفاده از ۲۰ روز تردد رایگان در هر فصل در محدوده کنترل آلودگی هوا ( زوج و فرد فعلی ) میبایست در سامانه تهران من my . علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر همانند سابق میتوان با مدارک سازمان فنی و حرفهای وام دریافت کرد یا خیر اظهار کرد: بدون شک ارزش مهارت بر هر بانک یا هر کارفرما و کارآفرینی پوشیده نیست، زیرا برای بانک ها رسیدن به اهداف خود که استفاده بهینه و کیفی از منابع پولی خود است اهمیت بسیاری دارد و نیز بازپرداخت و برگشت به موقع وامی که به فرد وام گیرنده اعطا می شود بسیار مهم است.

چنانچه کارفرما باشند، میبایست اطلاعات قرارداد و اگر پیمانکار باشند، اطلاعات خرید و فروش را ثبت نمایند. ابتدا خودش موضوع را می­گوید و بعد بچه­ها هر اطلاعاتی که در آن مورد دارند. و تمام و دست­ا­ندرکاران آن با هم رابطه خوب و در چهارچوب قوانین اداری دارند بود و مدیر این مدرسه بیشتر در اتاق خودش و یا در سالن با بچه ها بود. مصطفی مولوی فرد، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه خط یک قطارشهری تبریز به طول ۱۷.۲ کیلومتر اجرا شده است، افزود: تاکنون سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این خط تامین اعتبار شده که از این میزان بیش از سه هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

نخستین نکته درباره حراج نزدیک به 60 میلیارد دلار ارز کمیاب، ظرف 3 سال اخیر توسط دولت روحانی است که اغلب ارزهای واگذار شده، به هدف تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی اصابت نکرده است.

همانگونه که گفته شد صادرات اقتصاد ایران به غیر از نفت در 9 ماهه ابتدایی سال 25 میلیارد و 158 میلیون دلار بوده است، و ارزش کل واردات در همین بازه زمانی 26 میلیارد و 866 میلیون دلار به ثبت رسیده است. از سوی دیگر در سال گذشته تحریم های ایالات متحده به اوج خود رسیده بود و باعث شد تا بسیاری از گلوگاه های تجاری ایران با جهان بسته شود. بسیاری از رفتارهای کنونی روسیه در جهان را باید از این زاویه دید. در این گزارش اطلاعات جمع آوری شده از موقعیت های آموزشی -تربیتی، روابط عاطفی و محیط فیزیکی در سطح مدرسه و کلاس درس به صورت نظام مند توصیف شده و با کمک شواهد معتبر مسئله تبیین شده و بر آن مستندات علمی و پژوهشی ارائه شده است.

برای جمع آوری اطلاعات، همچنین تفسیر و تبیین آنها از روش های مشاهده ، مصاحبه و چک لیست و مطالعه منابع علمی مرتبط استفاده گردیده است. در طول این ترم که به کارورزی می­رفتم بازدید علمی در این مدرسه صورت نگرفته بود. نه کلمات غلط نوشته شده را .۱۵- به معیارهای صحیح ارزشیابی مسلط باشیم .۱۶- فرم مخصوصی تهیه کنیم تا در یک دوره ی زمانی معین اشتباهات دانش آموزان را با روش های علمی برطرف کنیم . ۳ – شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار کرد: در جلسه شورای عالی کار که دوشنبه (۲۶ اسفندماه) برگزار شد هنوز رقمی به عنوان دستمزد کارگران برای سال 99 مطرح نشده است.