افتتاح این سفارت معنا دارد برای ملت فلسطین

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری ایسکانیوز، رسانههای رژیم اسرائیل از زخمی شدن شماری از نظامیان ارتش این رژیم در پایگاه ارتش صهیونیستی واقع در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، همزمان با تاکید «نفتالی بنت» نخستوزیر رژیم صهیونیستی بر مخالفت با سیاستهای دولت آمریکا برای احیای توافق هستهای ایران، نظامیان ارشد این رژیم درخصوص گفتوگو درباره مسئله فلسطین نیز به بنت توصیههایی کردند.

شبکه عبری «کان» بامداد امروز سهشنبه گزارش داد که بهدنبال درگیری و دعوا در این پایگاه بین نظامیان صهیونیست، هشت تن زخمی شدند. در نوامبر 2011 صالح طرح شورای همکاری را امضا کرد و راه را برای برگزاری انتخابات مجدد باز کرد.

بر اساس یک سری قوانین بازبینی شده در ارتش اسرائیل همه سربازان ملزم هستند تا برای بلند کردن ریش خود تایید فرماندهان را به جای مقامهای عقیدتی ارتش به دست آورند.

سیستم دفاع موشکی گنبد آهنین دارای 3بخش است؛ یک رادار ردیابی موشک، یک مرکز کنترل و یک بخش شلیک موشک. عزیز الطوری، عضو «کمیته دفاع از العراقیب» به خبرنگار آناتولی گفت: نظامیان اسرائیل امروز روستای العراقیب در منطقه النقب در سرزمینهای اشغالی 1948 را برای صد و نود و ششمین بار تخریب کردند.

برای مثال اگر دونالد ترامپ یا رئیس جمهوری از حزب جمهوریخواه روی کار بیاید این امکان وجود دارد که خروج مجدد آمریکا از برجام شکل بگیرد و یا اگر انتخابات ۲۰۲۲ کنگره به نفع جمهوریخواهان رقم بخورد احتمالاً توان جو بایدن در لغو کامل تحریم ها محدودتر شود. شکل اولیه این سیستم که بهصورت موشکهای پاتریوت آمریکا در اسرائیل و عربستان به کار گرفته میشد، توانست موشکهای اسکاد پرتابشده توسط عراق را ردیابی و نابود کند.

افراد ناشناس موبایل یک هنگ از نظامیان ارتش اسرائل را از داخل پایگاهشان سرقت کردند، در حالی که ارتس اسرائیل اعلام کرد هنوز نمیداند چه کسانی و چگونه این کار را انجام دادهاند!

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل مدعی شده است که یک جوان فلسطینی قصد عبور از مرز غزه به سرزمین های اشغالی داشته و به سمت ولی تیراندازی کرده است. حمله سایبری به ارتش رژیم صهیونیستی/ گروه «عصای موسی» شماره تلفن و نشانی منزل صدها نظامی اسرائیل را منتشر کرد!

همچنین در این دوره زیرساخت های درمانی جزیره در بعد کیفی و کمی تغییر قابل ملاحظه ای را تجربه نکرد و این روزها نیز بیش از پیش، به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا در سطح کیش که به در ابتدای شروع اپیدمی با اعمال قوانین سخت گیرانه و پیگیری های متعدد، نسبت به وضعیت عمومی کشور، در شرایط مساعد تری قرار داشت، اکنون به حال خود رها شده است و همچنین عدم توسعه زیرساخت و کمبود فضای درمانی و امکانات علیرغم زحمات فراوان کادر محترم درمانی، تا حدی جزیره را دچار نگرانی کرده است.

به گفته وزیر دولت اصلاحات، ما اکنون بنزین ارزان عرضه میکنیم و یارانه سنگینی نیز بابت این موضوع پرداخت میکنیم؛ قرار بود در طرح هدفمند کردن یارانهها، یارانهها حذف شده و قیمت بنزین نیز واقعی شود اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه نتیجه هدفمندی یارانهها که از نتایج مهم آن صرفهجویی در انرژی و سوخته بوده نیز حاصل نشده است.

اهمیت موضوع تحقیق:اهمیت این موضوع تحقیق از آن روست که به دنبال این است که بداند در زمان پهلوی دوم چه نوع استراتژی بر سیاست خارجی ایران حاکم بود،فهم این استراتژی ها به ما میزان تاثیر شرایط بین المللی و جایگاه ژئوپلتیک ایران را نشان می دهد و از این طریق می توانیم بدانیم که آیا شرایط بین المللی و جایگاه ژئوپلتیک امروز ایران هم تاثیری بر سیاست خارجی ایران دارد یا خیر و ما چگونه می توانیم از این شرایط جهت اتخاذ یک استراتژی موثر استفاده کنیم سازمان تحقیق: 1-تعریف سیاست خارجی و انواع استراتژی های حاکم بر سیاست خارجی ایران آن که گفته شد 2-بیان استراتژی نیروی سوم و موازنه منفی و تاثیر آن بر روابط ایران و امریکا،شوروی و انگلیس 3-بیان استراتژی ناسیونالیسم مثبت و تاثیر آن بر روابط ایران و انگلیس،امریکا و شوروی 4-بیان استراتژی مستقل ملی و تاثیر آن بر روابط ایران و امریکا و شوروی 5-نتیجه گیری استراتژی اول: استراتژی نیروی سوم(از تلگراف رضا شاه در 3 شهریور1320 تا پاسخ منفی آیزنهاور به دکتر مصدق در 21 دی 1331): عاملی که باعث می شد ایرانیان به این استراتژی توجه کنند ضعف دولت ایران در مقابل دو قدرت بزرگ زمان یعنی انگلیس و روسیه-شوروی بود.

به گزارش جماران؛ یک روزنامه اسرائیلی از حمله هکری گسترده به این رژیم و افشای فایلهایی خبر داد که شامل مشخصات صدها نظامی این ارتش از جمله نام، ایمیل، آدرس منزل و شماره تلفن است. در این حملات 44 اسرائیلی کشته شدند. «الیوت آبرامز» نماینده دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در امور ایران در جریان حمله طرفداران ترامپ به کنگره در روز 6 ژانویه (17 دی ماه) در دفتر خود در وزارت امور خارجه حضور داشت و چون این دفتر در مکانی امن و بدون خدمات تلفن همراه بوده، نماینده ویژه دولت ترامپ در امور ایران از اتفاقی که در حال روی دادن بوده، مطلع نشده است.

در جریان جنگ خلیجفارس در سال 1991 بود که جهان نخستینبار از امکان اجرای دفاع موشکی مطلع شد. هنگامی که در بحرین تظاهرات به سمت خشونت پیش رفت، اوباما مانند لیبی به سمت حمایت از مداخله در بحرین پیش نرفت و در این رابطه هیچ موضعی نگرفت؛ در عوض، موضع آمریکا انجام اصلاحات از درون کشور بود، البته در این زمینه فشار جدی به حکومت بحرین وارد نکرد که علت آن ترس از وارد شدن ایران به موضوع بود.

کشتی جمهوری اسلامی ایران با راهبری و رهبری مقام معظم رهبری، که منبعث از این فرایند تصمیمسازی قوی بوده، توانسته است در این ۳۵ سال از همهی بحرانها به سلامت عبور کند؛ نمونهی آن اینکه در بدترین و سختترین طوفانهای منطقهای، جمهوری اسلامی ایران بهترین تصمیمها را گرفته و برندهی اصلی بوده است. جعفری ولدانی، اصغر و جعفری ولدانی، رامین، 1391، تحلیلی بر ژئوپلیتیک مرزهای عمان با کشورهای همجوار، پژوهشنامة علوم سیاسی، دورة ۸، ش 1، صص ۷۹-116.

فرحناز ترکستانی؛ از دیگر زنانی بود که حضورش در دولت با حواشی همراه شد. انتقاد ترامپ از رویکرد دولت بایدن درقبال ایران و توافق هسته ای/ مطالبات از دولت سیزدهم/ تحولات افغانستان از موضوعات و اخبار پربازدید سرویس سیاسی ایسنا بود که جزییات آن در ادامه می آید.

ما دو راه داشتیم، یا میبایست یارانه را کاهش دهیم برای اینکه این کسری تامین شود که دیدیم مردم و اقشار کم درآمد روی این یارانه حساب کرده اند و اگر بخواهیم این یارانه را کم کنیم برای اقشار کم درآمد خیلی مشکلآفرین خواهد بود، راه حل دیگر این بود که به یک بخش از جامعه یارانه ندهیم.

در پی اعلام اجرای دستور تخلیه منزل یک شهروند فلسطینی در محله الشیخ جراح در شهر قدس اشغالی، درگیریهایی میان فلسطینیان و نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی رخ داد. نظامیان رژیم اسرائیل در ادامه اقدامات خود علیه مسجد الاقصی، صبح امروز به منزل شیخ عکرمه صبری، خطب مسجد الاقصی یورش بردند. حمله نظامیان رژیم اسرائیل به فلسطینیان معترض به اشغالگری در کرانه باختری، دهها زخمی برجای گذاشت؛ همزمان نیز رسانههای اسرائیلی گزارش دادند که هیئت دیپلمات اروپایی که اخیرا به فلسطین سفر کرده بود، از خشونت این رژیم علیه فلسطینیها شدیدا ناراحت است.

وی افزود: این یک مناقشه بین استعمارگران اسرائیلی در سرزمین متعلق به مردم بومی فلسطین از اقشار مختلف مسلمان، یهود و مسیحیت است. هشت تن از نظامیان رژیم اسرائیل در یک مشاجره و زد و خورد در یکی از پایگاههای نظامی رژیم در شمال فلسطین اشغالی فلسطین زخمی شدند. بیش از 60 نظامی شرکتکننده در جنگ غزه در تابستان سال گذشته به جنایتهای رژیم صهیونیستی در این جنگ اعتراف …

رسانه های عربی رژیم اسرائیل جمعه شب فاش کردند که نظامیان ارتش این رژیم در یکی از پادگانها به جان هم افتاده و به شدت کتککاری کردهاند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، ارتش رژیم صهیونیستی به شدت دچار بحران شده است و در حالی که رسانهها از افشای میزان بالای تجاوز و تعرضهای جنسی در ساختار آن خبر میدهند، برخی دیگر از شورش نظامیان احتیاط این رژیم سخن میگویند.