انجام میشود و افراد براین اساس رتبهبندی میشوند

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از فلسطین الیوم، «حسام بدران» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی تأکید کرد که تشدید عملیاتهای مقاومتی در کرانه باختری، حاکی از آن است که اوضاع در این منطقه به سمت درگیری و رویارویی فراگیر با دشمن صهیونیستی پیش میرود. آنتونوف پیش از این گفته بود، زمان آن فرا رسیده است که طرفهای روسی و آمریکایی در روند مذاکرات به نسلهای آینده و چگونگی زندگی مشترک آنها فکر کنند.

  1. نسبت واردات به تولید نا خالص داخلی (M/GDP)
  2. تحریم خدمات تبعی برای هریک از دسته تحریم های فوق
  3. خدمت دهنده : دانشگاه علوم پزشکی فسا
  4. صلاحیت رسیدگی به اختلافات و قانون حاکم

روسیه از مدتها قبل به واشنگتن پیشنهاد داده تا محدودیتها در فعالیت دیپلماتیک به صفر برسد، ولی درخواستهای جدید و ضرب العجلها دوباره از سوی آمریکا مطرح شدند که نفرت انگیزترین آنها، عدم تمدید روادید ایالات متحده برای دیپلماتهای روسی بیشتر از 3 سال است و بعد از این مدت آنها مجبور به ترک این کشور هستند. فرض بر اینکه اجازه فروش نفت به ایران داده شود اما اگر اجازه حمل و نقل داده نشود نمیتوانیم درآمد موثری در حوزه نفت داشته باشیم.» عمویی در پاسخ به این سوال که آیا میتوانیم منتظر خبر خوبی از این دور از مذاکرات باشیم گفت: «من به ادامه مذاکرات خوشبین هستم ولی مسائل پیچیده است. پیام عکس سفیر روسیه به سیاستگذاران و مسئولان جمهوری اسلامی آن است که اگرچه در ۸۰ سال خیلی مسائل تغییر پیدا کرده ولی در منطق قدرت و رئالیسم سیاسی، سرسپردگی و گرهزدن منافع کشورمان به یک بازیگر خاص، و ناتوانی در تعامل با همه جهان و از آن جمله همه قدرت های بزرگ، اشتباهی تاریخی و گناهی نابخشودنی است.

عکسِ انتشار یافته از سفیر روسیه را باید به فال نیک گرفت که به مسئولان جمهوری اسلامی ایران (البته به صورت ناخودآگاه) گوشزد می کند که منافع ملی و ثروت و اعتبار کشور را نباید زیر پای قدرتهای بزرگ قربانی کرد. سفیر روسیه به ما نشان داد که چه حضورِ پررنگِ آمریکا در ایران (در عصر پهلوی) و ایضا حضور روسیه (در عصر جمهوری اسلامی) فرقی در پیمان های استراتژیک قدرتهای بزرگ و منطقِ روابطشان با همدیگر و ایران نخواهد داشت. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تاکید کرد: به خاطر یکسری چالشهایی که روسها با آمریکاییها پیدا میکنند، نزدیکیهای موردی با ایران دارند که مسئولان را به اشتباه میاندازد و روابط راهبردی با روسیه مطرح میشود، اما هیچوقت اینگونه نبوده است؛ این عکس نشان داد رابطه با انگلستان برای روسها راهبردیتر است تا با ایران؛ معتقدم سفیر روسیه باید از ایران اخراج شود و این واقعیت انکارناپذیر است.

«دونالد ترامپ»، رئیسجمهور سابق آمریکا اردیبهشتماه سال ۱۳۹۷ با نقض تعهدات آن کشور از این توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد خارج شد و سیاست موسوم به «فشار حداکثری» را در دستور کار قرار داد و علی رغم اعتراف صریح دولت بایدن بایدن به شکست سیاست فشار حداکثری، اما اقدام ملموسی در این دولت برای بازگشت به برجام صورت نگرفته است. این دیپلمات روس در ادامه یادآور شد که دولت آمریکا هر کاری انجام می دهد تا حضور دیپلماتیک روسیه در این کشور کاهش پیدا کند. هر قانونی اگر به خوبی اجرا نشود هزینه هایی را به دنبال خواهد داشت و به همین جهت شورای عالی امنیت ملی در جلسه 25 بهمن خود تصمیم گرفت از طریق راه حل های هوشمندانه و مبتکرانه هم قانون مجلس اجرا شود و هم هزینه های آن کاهش یابد.

به گفته او، تعادل بازار ارز و روند باثبات سامانه نیما و روند کاهشی قیمتها در بازار متشکل ارز کمک خوبی به کاهش و کنترل نرخ تورم داشته است. سفیر ایران در روسیه در خصوص خبرهایی مبنی بر پاک شدن بخشی از پرانتزهای باز در مذاکرات گفت: پاک شدن بخشی از پرانتزها جزئی از روند طبیعی مذاکرات است.

در این رابطه موضوع مهم دیگری که لازم است دولت فدراسیون روسیه مورد توجه قرار دهد این است که مراقبت نماید، سفیرش در تور اطلاعاتی سفیر انگلیس گرفتار نشود. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم یادآور شد: سران این کشورها در شرایطی در ایران مستقر شدند که در طول تاریخ کمتر اینگونه حاکمیت ملی یک ملت تحقیر شده است، بدون اطلاع مسئولین ایران در محل سفارت روسیه نشست برگزار کردند و از آن طریق به خاک ایران تجاوز کردند آن هم به رغم اینکه ایران طبق مقررات بینالمللی بیطرف بود، اما مشاهده میکنیم چون ایران یک کشور در شرق بود و در غرب وجود نداشت بیطرفیاش دیده نشد و هیچ کشوری در طول جنگهای جهانی به خاطر دخالت آمریکا، انگلیس و روسیه در زمان خودشان اندازه ایران قربانی نداد.

سفارت روسیه در تهران روز چهارشنبه عکسی از ملاقات سفیر این کشور و سفیر جدید انگلیس در کانال تلگرامی این سفارتخانه منتشر کرد. دیپلماسی ایرانی: انتشار عکسی تاریخی و در عین حال بازسازی شده توسط “لوان جاگاریان”، سفیر روسیه در ایران، برخی از موضعگیریهایِ سیاسی را در کشور و از سطوح عالی تا فضای کاربران مجازی سبب شد.

وزارت امور خارجه ایران، لوان جاگاریان سفیر فدراسیون روسیه در تهران را برای ادای توضیحات درباره انتشار عکس «بحث برانگیز» شب گذشته احضار کرد. در نمودارهای 1 و 2 توابع عکس العمل آنی و در جدول 3 تجزیه واریانس الگو آورده شده است. اساسا در آن زمان شاه را مبرای از مسئولیت و پاسخگویی میدانستند و میگفتند شاه سلطنت میکند و مسئولیت ندارد.