اهمیت و مفهوم دیجیتال مارکتینگ

فرستادن ایمیلهای مثل خوشآمدگویی، تخفیفات ویژه و گزیدۀ مطالب سایتتان از راههای موثر استفاده از این روش بازاریابی دیجیتال است. از طرفی امکانات زیادی مثل تبلیغات کلیکی، تبلیغات گوگل، سئو سایت و رپورتاژ آگهی را در اختیار شما قرار میدهد. ابزاری ساده و پر سرعت که اجازه میدهد یک پل ارتباطی قوی میان شما و مشتریان شکل بگیرد. پیامک یکی از زودهبازدهترین روشهای دیجیتال مارکتینگ است که میتواند یک پل ارتباطی قوی میان شما و مشتریانتان بسازد. ایمیل مارکتینگ یکی از مهمترین رکنهای بازاریابی دیجیتال و ابزاری برای ایجاد یک رابطه عمیق با مشتریان است.

به طور خلاصه این تحقیق به شما میگوید مشتریان شما چه کسانی هستند؟ در این مقاله که یک راهنمای کامل است، همه مباحث مهم دیجیتال مارکتینگ را پوشش میدهیم. یک نکته مهم و فراموش شده در مورد ایمیل مارکتینگ که بهتر است بدانید! نکته دیگری که باید در زمینه گوگل ادز بدانید آن است که تبلیغات گوگل به طور مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر ندارند بلکه رفتار کاربران نسبت به دیدن تبلیغات است که باعث افزایش بازدید سایت و در نتیجه بهتر شدت سئو سایت شما و رتبه گرفتن در صفحه نتایج جستجو با کلمات کلیدی میشود. در این نظرسنجی، بیت کوین رتبه نخست را با ۸۳.۴۶ درصد در اختیار دارد و دوج کوین با ۵۴.۱۰ در رتبه دوم است.

ابتدا با تعاریف اصول پایه شروع میکنیم و سپس بهتفصیل توضیح میدهیم که چگونه یک برنامه دیجیتال مارکتینگ قوی تنظیم کنید، چه استانداردهایی را اجرا کنید، از چه اشتباهاتی دوریکنید و چه آیندهای برای این بخش بازاریابی پیشبینی کنید. همانطور که از لیست بالا مشاهده می کنید، روش های مختلفی برای بازاریابی آنلاین کسب و کار شما وجود دارد، به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل برای مدیریت بازاریابی دیجیتال خود یا با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ همکاری می کنند یا از تیم بازاریابی داخلی خود استفاده می کنند. علاوه بر این، صرافیهای زیادی موردحمله هکرها قرار گرفته و احتمال دزدیدن شدن مقادیر زیادی ارز و ورشکسته شدن صرافی پس از هک نیز وجود دارد.

استفاده از رپورتاژ آگهی علاوه بر کمک به پروسه برندسازی شما روی سئو سایتتان تاثیرات بسیار مثبتی دارد. تولید محتوای بصری مثل (عکس، اینفوگراف و ویدیو) هم میتواند به شما کمک کند ولی یادتان باشد گوگل به محتوای متنی بیشتر اهمیت میدهد. بازاریابی محتوا یک استراتژی بلندمدت است که روی خلق و توزیع محتوا تمرکز میکند که ممکن است تعاملی، اطلاعاتی، سرگرم کننده و آموزشی باشد و درنهایت به مخاطب هدف شما کمک میکند. اصلاً فلسفه وجودی بازاریابی محتوا همین است که شما از طریق تولید محتوای ارزشمند با مردم ارتباط برقرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنید. شما هم میتوانید با راهاندازی وبلاگ سایتتان و تولید محتوا بر اساس اصول سئو و نیازهای مشتریانتان، یک فرصت طلایی برای جذب مشتریان و فروش بیشتر داشته باشید.

شاید در نگاه اول Gamification یک مفهوم پیچیده به نظر بیاید اما در حقیقت در برگیرنده اقدامات جذاب و سرگرم کننده برای انگیزه بخشی به کارکنان و مشتریان است. در نگاه اول شاید استفاده از پیامک یک روش ساده و پیش پاافتاده برای بازاریابی به نظر برسد اما حقیقت ماجرا کاملاً برعکس است! البته راستش را بخواهید الان دیگر فرقی نمیکند به دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک شغل پرطرفدار نگاه کنید یا ابزاری قدرتمند برای رشد کسبوکارتان. وقتی یک پروژه را با همکلاسی خود در دنیای واقعی و نه روی کاغذ انجام میدهید تازه متوجه این موضوع میشوید که چقدر عاشق و شیفتهی دیجیتال مارکتینگ هستید و اینکه آیا اصلا برای این حرفه ساخته شدهاید یا نه؟

قیمتها، گارانتی و لوازم جانبی را هم بررسی میکنید و در نهایت تصمیم میگیرید از یک فروشگاه نه چندان مشهور خرید کنید. در سال 2021 در خصوص مدیریت دیجیتال مارکتینگ بررسی و تحقیقاتی تا الآن صورت گرفته است. شما میتوانید از ابزارهای آنلاینی که در اختیار دارید برای بررسی فعالیتهای آنلاین مخاطبان استفاده کنید و اطلاعات بیشماری همچون اطلاعات جمعیت شناختی را به دست آورید. بازاریابان میتوانند از این اطلاعات برای ارائه محصولات و پیشنهادهایی استفاده کنند که برای مخاطبان جذاب است.

تا به حال خودتان چندبار برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول از گوگل استفاده کردهاید؟ این روش تنها به منظور یک هدف معین کسب و کار شما صورت میگیرد. همین بیطرف بودن لحن مقاله و انتشار آن در یک رسانۀ معتبر باعث میشود تا خوانندگان نسبت به این نوع تبلیغ مقاومت کمتری نشان داده و در مقابل آن گارد اولیه را نداشته باشند. متاسفانه این روش موثر دیجیتال مارکتینگ به دلیل استفاده نادرست برخی از کسبوکارها از آن مثل ارسال ایمیلهای اِسپم باعث شده تا کاربران نسبت حساس شوند. سوالاتی مثل بهترین برند ماشین لباسشویی کدام است؟ شما میتوانید لیست کاملی از سایتهای رپورتاژی را در novin پیدا کنید و پس از مقایسه، بهترین و مناسبترین پکیج را برای سایت خودتان انتخاب کنید.