ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

اما اگر افراد یک دوز واکسن دریافت کرده باشند، فقط ۳۳درصد در برابر کرونای دلتا و ۵۰درصد در برابر کرونای آلفا ایمن خواهند بود. جمعبندی: در کل ظرفیتهای پذیرش پزشکی در کنکور سراسری سال 96 برابر 5483 نفر بوده و در سال 97 این تعداد برابر 5485 نفر است؛ یعنی 2 نفر افزایش پیدا کرده است. وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر این است که در حال حاضر بیشترین تعداد دانشجویان علوم پزشکی که در دانشگاه های کشور در رشته پزشکی تحصیل می کنند. وی اظهار کرد: در طرح ملی عدالت و تعالی در سلامت که برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت آیت الله رئیسی است بنا داریم تمام تکنولوژی های پیشرفته دنیا در درمان بیماری ها را در سراسر کشور مستقر کنیم.

در متن لوح تقدیر مشترک وزیر بهداشت و فرمانده سپاه خطاب به استاندار همدان آمده است: بدینوسیله به توصیه حدیث شریف «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» جامه عمل پوشانده و صمیمانه قدردان زحمات شبانهروزی شما و همکاران گرانقدرتان که در قالب طرح بسیج ملی شهید حاج قاسم سلیمانی، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و تمام توان خود را برای مقابله با ویروس منحوس کرونا به کار گرفتهاید، از خداوند متعال آرزوی موفقیت و سربلندی و توفیق روزافزون شما را در ظل توجهات ولیعصر (عج) و تحت زعامت فرماندهی کل قوا، حضرت امام خامنهای (مدظله العالی) عزیز را خواستاریم».

باقری فرد به طرح جدایی آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و الحاق آن به وزارت علوم اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت درباره طرح جدا شدن آموزش پزشکی از وزارت بهداشت رسما موضع گیری کرده است و تاکید کرده که این تصمیم مغایر با سیاست های کلی نظام ابلاغی مقام معظم رهبری است. وی با اشاره به اینکه بیمارستان امام حسین(ع) دولتی و دانشگاهی است که خدمات ارائه شده در آن ممتاز هستند، عنوان کرد: با توجه به وضعیت کنونی کشور و نگرانی هایی که از گسترش بیماری کرونا با سوش امیکرون وجود دارد، لازم است تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود در همین راستا امروز بخش آی سی یو جدیدی در این بیمارستان افتتاح شد. در سال ۱۳۹۷ اعلام شد که شرکتهای نوپای ایرانی، با پرداخت تسهیلات مالی پشتیبانی خواهند شد.

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سید جابر حسینی؛ در حالی که هنوز عرق جامعه پزشکی در صف مبارزه با کرونا خشک نشده است و هنوز معوقات و مطالبات خیلی از این عزیزان پرداخت نشده است ، متاسفانه در این شرایط هجمه های پی در پی و سنگین بر بدنه رنجور جامعه پزشکی را شاهد هستیم در صورتی که حداقل اکنون زمان مناسبی برای بیان این مطالب نیست. به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کریمی گفت: با توجه به شروع خیز ششم اپیدمی در کشور «دستورالعمل آمادگی درمان سویه اومیکرون در پاندمی کووید ۹۱» به مراکز درمانی تابعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است. بنابراین تمامی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در آمادگی صد درصدی قرار دارند. دکتر عین اللهی در خصوص دستگاه شتاب دهنده خطی و رادیوتراپی میکروسکوپی (X۹) که امروز راه اندازی شد، بیان کرد: این دستگاه پیشرفته ترین دستگاه پرتودرمانی است که برای اولین بار به بهره برداری رسید و برای درمان انواع تومورهای سرطانی قابل استفاده است، این خدمات دولتی و تحت پوشش بیمه است و بنابراین دیگر لازم نیست مردم به دلیل نداشتن پول از درمان جا بمانند.

هواپیمایی ملی ایران، ایران ایر، شهرهای بزرگ و مراکز استانهای این کشور را پوشش دادهاست. شود، گفت: با توجه به محدودیتهای ارائه خدمات در بیمارستانهای سیار و صحرایی، قبل از هرگونه تصمیم گیری در این خصوص، باید ظرفیتهای موجود محلی و امکان اعزام و انتقال بیمار به استانهای همجوار و معین بررسی شود. فردوسی، شاعر حماسهسرای ایرانی، از رامشگرانی چون آزاده یاد کردهاست که چنگ مینواختند، چامه میخواندند، ساقی بودند و میرقصیدند.

همچنین به گفته وی، تغییر دیگر درباره رشته بهیاری است که ضریب چهار دروس تخصصی برای بهیاران از کنکور ۱۴۰۱ اعمال خواهد شد. پس از انقلاب ۱۳۵۷، شمار قابل توجهی از نویسندگان ایرانی به تبعید درآمدند و بخش اعظم آثار برتر ادبیات فارسی، در خارج از این کشور، نوشته و منتشر شد.

دکتر عین اللهی در ادامه درخصوص چگونگی آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی درپی شیوع امیکرون در کشور، بیان کرد: از 5 آذر که امیکرون در دنیا شناسایی شد بلافاصله در 8 آذر سمینار روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و پس از آن هم سمیناری با حضور روسا در مشهد مقدس برگزار شد و آماده باش کامل به همه آنها اعلام شد.

  • استفاده از دستمال شستشوی بانوان
  • فرماندهی عملیاتی
  • گروه وب دا
  • ؟ (۱۳۶۵-۱۳۶۸)
  • نمک نصف قاشق چایخوری
  • گلاب یکچهارم پیمانه

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به شروع خیز ششم اپیدمی در کشور «دستورالعمل آمادگی درمان سویه اومیکرون در پاندمی کووید ۹۱» به مراکز درمانی تابعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکتر سعید کریمی گفت: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﺧﯿﺰ ﺷﺸﻢ ﺍﭘﯿﺪﻣﯽ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭ «ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻞ ﺁﻣﺎﺩﮔﯽ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺳﻮﯾﻪ ﺍﻣﯿﮑﺮﻭﻥ ﺩﺭ ﭘﺎﻧﺪﻣﯽ ﮐﻮﻭﯾﺪ ۹۱» به مراکز درمانی تابعه دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

0 دیدگاه دربارهٔ «ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد»

دیدگاهتان را بنویسید