ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

این مرجع تقلید، رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی ایام کرونا توسط مردم را لازم دانستند و گفتند: در اسلام، جان انسان عزیز است و لذا لازم است برای حفظ جان مردم سرمایهگذاری شود و از سوی دیگر، مردم هم باید تحمل کرده و از سفر کردن خودداری کنند. ماده 3 – وظايف و اعتبارات آموزشي و نيروي انساني آموزش دهنده انستيتو علوم تغذيه و صنايع غذائي ايران بر حسب تشخيص وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به يكي از دانشگاههاي علوم پزشكي تهران منتقل ميگردد كه دانشكده تغذيه در دانشگاه مزبور تشكيل گردد و وظايف تشكيلات، اختيارات و اعتبارات پژوهشي و نيروي انساني پژوهشگر انستيتو علوم تغذيه و صنايع غذائي ايران نيز به همان دانشگاه علوم پزشكي منتقل ميشود و دانشگاه مزبور مكلف است انستيتو تحقيقات تغذيهاي و صنايع غذائي كشور را تشكيل دهد.

  • معاونت آموزشی
  • استفاده از ژل شستشوی بانوان
  • ظرفیت دانشگاههای روزانه: 35861 نفر
  • خشونت های جنسی و جنسیتی
  • درمان سینوزیت وابسته به علت ایجاد آن است

در سیره پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) هم میبینیم که ایشان همان قدر که نسبت به دین و ایمان مردم حریص هستند و در تربیت معنوی آنها تلاش میکنند، سلامت و بهداشت را نیز در نظر گرفته و برای آن اهمیت بسزایی قائل هستند. وی در ادامه اهمیت سلامت در اسلام را مورد توجه قرار داد و افزود: اسلام همان قدر که به سلامت روح میاندیشد، در عرض آن، سلامت جسم را هم در نظر گرفته و به آن بها میدهد. محدودیت دسترسی به خدمات درمانی موجب به هم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا برای خدمات پزشکی و در پی آن بالارفتن هزینه­های درمان می­شود. حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تصریح کرد: از حرکت جهادی دولت که در امر واکسیناسیون نهایت تلاش را داشتند قدردانی میکنم و این اقدام جهادی شما موجب شد تا موضوع واکسیناسیون مردم انجام شود.

دبیر شورای عالی حوزههای علمیه ضمن تقدیر از تلاشهای صورت گرفته در راه مبارزه با این ویروس منحوس، خاطر نشان کرد: من به سهم خودم از تلاشهای کادر درمان و همه دست اندر کاران این حوزه قدردانی میکنم و به روح بلند کسانی که به عنوان شهید سلامت شناخته شدند، درود میفرستم. وی افزود: اوایل کرونا دیدگاهی وجود داشت که می خواست بین علم و دین، تقابل ایجاد کند، اما مقالات زیادی در حوزه علمیه نوشته شد تا نشان دهند که هیچ تقابل و دوگانگی بین علم و دین وجود ندارد.

وزیربهداشت با تکیه بر اهمیت احکام پزشکی اظهارکرد: یکی از نیازهای وزارت بهداشت توجه به احکام پزشکی است، البته دانشکده طب و دین را در قم داریم ولی کار عمدهای انجام نمیدهد و عمده فعالیت آن پیرامون تاریخ پزشکی واخلاق پزشکی است. امام جمعه قم با بیان اینکه مردم ما اهل فکر، تلاش، جهاد و بصیرت هستند و در عین حال از مراجع و علمای دین تبعیت میکنند، اظهار کرد: توصیه علما و مراجع به واکسن زدن و پخش تصاویر واکسن زدن مراجع و علما می تواند در تشویق مردم به واکسن زدن مؤثر باشد. عضو مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: حوزه علمیه می تواند در پیشگیری از بیماری ها کمک کند و در این زمینه لازم است کارگروهی بین حوزه علمیه و وزارت بهداشت تشکیل شود تا در حوزه هایی مانند ارتقای نظام سلامت، فرهنگسازی و مسائل فقهی پزشکی همکاری کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به فعالیت عناصر ضد انقلاب و دشمنان نظام جمهوری اسلامی، خاطر نشان کرد: ابتدا که در کشور واکسن به اندازه کافی وجود نداشت میگفتند: مردم ایران بخاطر ناتوانی نظام در تأمین واکسن، دچار تلفات شدید میشوند و در ادامه که واکسن مورد نیاز کشور تأمین شد، تبلیغات خود را بر ضد واکسیناسیون آغاز کردند.

وی ضمن اشاره به تلاشها و موفقیتهای دولت سیزدهم در جهت تأمین واکسن و مبارزه با ویروس کرونا، تلاشهای شخص رئیس جمهور و معاون اول ایشان، در این بابت را بسیار مؤثر و راهگشا توصیف کرد و مورد تقدیر قرار داد. برای انتقال، باید در صورت امکان جهت رفاه، از حمل و نقل عمومی اجتناب کرد. وی در ادامه به آمار و ارقامی در زمینه تأثیر گذاری واکسیناسیون در جهت کاهش مرگ و میر اشاره کرد و افزود: واکسیناسیون این ویروس را ریشه کن نخواهد کرد، اما با افزایش ایمنی بدن، شاهد مرگومیرهای گسترده نیز نخواهیم بود. دکترعیناللهی ادامه داد: براساس آمار و بازخوردهای گرفته شده دو دُز واکسن کووید ۱۹ برای افراد کافی است اما با توجه به همراهی کادردرمان با بیماران و حساسیت کار واکسیناسیون دُز سوم را برای کادر درمان از هفته گذشته آغاز کردهایم.

رشته پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار زیرگروه یک کنکور سراسری تجربی می باشد که افراد علاقه مند به این رشته بایستی در آزمون سراسری گروه آزمایشی مربوطه شرکت نمایند تا بتوانند با کسب رتبه حدنصاب به یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور راه یابند. رشته پزشکی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی روزانه ، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان صورت می گیرد . وی در ادامه به این موضوع که در کنکور سراسری رقابت برای درصد کمی از صندلیها است نیز اشاره کرد و یادآور شد که تنها ۱۵ درصد صندلیهای دانشگاهی جنبه رقابتی دارند و در حال حاضر جنجال اصلی برای برگزاری کنکور سراسری روی این میزان صندلیهای دانشگاه ها در رشتههای پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی است.

میزان ظرفیت رشته داروسازی در مجموع دانشگاههای علوم پزشکی و واحدهای دانشگاه آزاد در دورههای روزانه، شهریه پرداز، سهمیه بومی، آزاد تمام وقت و خودگردان آزاد در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۱ هزار و ۳۷۲ نفر است که در این رشته ظرفیت دورههای روزانه و شهریه پرداز دانشگاههای علوم پزشکی به ترتیب ۸۶۴ نفر در روزانه و ۳۳۸ نفر در شهریه پرداز است. کل گسترهٔ ایران، ۱٫۶۴۸٫۱۹۵ کیلومتر مربع است که ۱۱۶٫۶۰۰ کیلومتر مربع آن را آبهای این کشور تشکیل میدهند.

دکتر محمدرضا ناظر در گفت وگو با همشهری تفاوت ویژه اومیکرون نسبت به سایر سویهها را باعث بیماریزایی و سرایت قابل توجه آن عنوان کرد و گفت: اومیکرون ویژگی فرار از سیستم ایمنی بدن دارد و به همین دلیل افرادی هم که واکسن زده باشند دوباره به این ویروس مبتلا میشوند، اما شدت ابتلا و خطر بیماری در افراد واکسینه کمتر از واکسننزدههاست.

معظم له ادامه دادند: کار شما بسیار بسیار مهم است و خدمت شما هم عالی است و به افراد تحت مدیریت خود که فداکاری کردند، توجه کنید و مشکلات آنها را برطرف سازید. وزیر بهداشت در ادامه سفر خود به قم ضمن تشرف به مسجد مقدس جمکران، به دیدار تولیت مسجد مقدس جمکران رفت، حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در این دیدار گفت: در تمامی ایام شیوع کرونا سعی کردیم تمامی مقررات بهداشتی و پروتکلها در مسجد مقدس جمکران رعایت شده و سلامت مردم را مدنظر قرار دهیم. وی افزود: باز هم، هر نوع کار و همکاری که نیاز باشد حاضریم انجام دهیم و در امر سلامت جامعه بکوشیم. وی با بیان اینکه وقتی در باب ورود اجناس خارجی تذکر داده می شود هم دستگاههای دولتی و هم مردم باید رعایت کنند، افزود: کشور ما کشوری است که میخواهد نشان دهد بر اساس حکومت عدل، انصاف می توان زندگی بهتری برای مردم فراهم کرد و کار متفاوتی با دیگر کشورهای انجام دهد.

تجربه پذیرش دانشجوی پزشکی در دانشگاه های آمریکا نشان می دهد ورود به دانشکده پزشکی به صورت مستقیم نیست. ارائه دهنده خدمات بهداشتی باید پیش از این دستورالعمل هایی را به مخاطبین بدهد تا در صورت ابتلا به بیماری، در چه مواردی مراقبت های لازم را انجام دهند، مناسب ترین روش حمل و نقل برای استفاده، زمان و محل ورود به مرکز مراقبت های بهداشتی تعیین شود و اقدامات احتیاطی در صورت تماس در مورد فردی با علائم بیماری، به ترتیب مراحل زیر باید انجام شود. ایشان ادامه دادند: از پیامبر گرامی اسلام سؤال شد، چه کسی در پیشگاه خداوند از همه محبوبتر است؟ بنابراین با توجه به احتمال ابتلای مجدد، توصیه میشود که در صورت مشاهده علائم کرونا در خود، هر چه سریعتر تست شوید.

وی رعایت احکام و حدود شرعی برای مردم ایران که تابع امام زمان و اهل بیت(ع) هستند را بسیار مهم دانست و گفت: برای سایر دولتها و مردم دنیا حدود شرعی معنا ندارد، ولی در کشور ما این حدود باید رعایت شود بنابراین تا جایی که امکان داشته باشد در زدن واکسن افراد همجنس واکسنها را تزریق کنند و اگر اضطرار هم شد فیلمبرداری و پخش نشود تا مردم حس کنند احکام و حدود شرعی رعایت میشود. این در حالی است که بسیاری از این افراد علائم خفیف داشتند و این التهاب به سرعت از بین رفت. می توان آمبولانس فراخوانی کرد، یا انتقال بیمار را می توان در صورت امکان با یک وسیله نقلیه شخصی انجام داد که در آن همه پنجره ها باز است.