بررسی تاریخچه تسلا موتوز، موسس و جذب سرمایه شرکت تسلا رودستر

این نیاز به کمک، زمانی بیشتر آشکار شد که ماسک در یک مصاحبه احساسی با روزنامه نیویورک تایمز از 120 ساعت کار در هفته و اینکه به ندرت کارخانه را ترک میکند صحبت کرد. ماسک در این مراسم گفت: این ربات به اندازهای ضعیف طراحی شده است که بیشتر انسانها بتوانند در صورت نیاز بر آن غلبه کنند. بهترین راه برای غلبه بر فروشندگان استقراضی، خصوصی سازی نیست، بلکه افزایش دوباره ارزش سهام است. رهبران مؤثر نهتنها از قدرت ذهنهای خلاق بهره میبرند، بلکه مدلهای تجاری پایداری ایجاد میکنند که نتایج مالی خوبی در پی دارد. او هم اکنون یکی از پولدارترین، کارآفرین و مبتکرترین انسان های روی زمین است که در موضوعات مختلف، نه فقط ایده های جدیدی را مطرح می کند بلکه ایده های خود را به مرحله اجرا و سوددهی هم رساند.

سال ۱۹۹۹ اولین محصول “PayPal” بهعنوان یکی از ۱۰ ایده فاجعه کسبوکار معرفی شد. ایده هایپرلوپ حاصل دو شرکت با یک چشمانداز مشترک است. شاید با خود بگویید که چگونه امکان دارد شخصی که زیر ذره بین بزرگترین ادارهی مالیات دنیا است بتواند از زیر بار پرداخت مالیات خود قسر در رود؟ از توییتهای او در مورد دوج کوین که باعث افزایش شدید و ناگهانی قیمت این ارز دیجیتال شد تا پخش خبر خرید بیت کوین توسط شرکت تسلا، همه نشان از تأثیرگذار بودن این فرد در جامعه و بازار جهانی دارد. ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس از جدایی نصفه نیمه خود و گرایمز خبر داد. الکس مشینسکی، بنیانگذار و مدیرعامل سلسیوس (Celsius)، به کوین تلگراف گفته بیت کوین به ۱۶۰,۰۰۰ دلار یا احتمالا کمی پایینتر از آن برسد و معتقد است این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ هنوز اوج خود را ندیده است.

حمایت ماسک از ارزهای دیجیتال به سرعت باعث رشد سرمایهگذاری در این ارزها شد. ماسک در این کنفرانس متعهد شد که ربات انسان نمای تسلا کاملاً بیخطر خواهد بود. این رباتها در حالت ایدهآل به نیروی کار جوامع مدرن اضافه خواهند شد و بعید نیست که در آیندهای نه چندان دور در سراسر جهان شاهد رفت و آمد اینگونه رباتها باشیم! در این مدت تسلا تولیدات خود را گسترش داد و علاوه بر افزودن آپشنهایی چون auto-pilot یا رانندگی خودکار به اتومبیلهای خود، از تولید خودروهای الکتریکی صرف هم فراتر رفت. بازارگرمیهای تسلا و ستایش فناوری اتوماسیونش باعث شده که این خودروساز و با سیستم کمکراننده آن زیر ذرهبین قرار بگیرند و قانونگذاران حوزه ایمنی در ایالات متحده پس مشاهده از یک سری تصادفات، بررسی این فناوری را آغاز کردند.

در یک نظرسنجی که ۳۸ کارشناسان در آن شرکت کردند حدود ۱۸ نفر دیدگاهی مثبت به سهام تسلا دارند و ۱۰ نفر عقیده دارند سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ به شدت ریزش میکند. در حالی رهبران بزرگ و تأثیرگذار مانند ایلان ماسک دیدگاه انقلابی دارند. مانند هر رابطهای که فراز و فرود دارد، رابطه ایلان ماسک و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا چیزهای زیادی میگوید اما این بیانیههای او شاید با اغراق زیادی همراه شده باشند. او گفت برای بودن در کنار خانواده و دوستانش وقتی ندارد. ماسک اما چیزی درباره واکنش همسر و خانواده اش درباره انتشار فیلم لو رفته امبر هرد و ایلان ماسک نگفت.

سهامداران میگویند ایلان ماسک با انتشار توئیتهایی غلط موجب شده است تا سهام تسلا موتورز دچار مشکل شود. ماسک در سال گذشته امتیاز این شرکت را خرید و اعلام کرد قرار است بین سولارسیتی و بخش انرژی شرکت تسلا همکاریهایی به وجود بیاید. به گزارش ایسنا و به نقل از اینسایدر، ایلان ماسک در توییتی نوشت: این منطقه بسیار بزرگ است و با ورود یک بالگرد به آن، شرکت ما مجبور به لغو پرتاب خود شد.

  • سن: 57 سال
  • متولد: ۳۰ اوت ۱۹۳۰
  • ثروت: ۱۱۹ میلیارد دلار
  • Arvest Bank
  • ارزش خالص: ۹۵٫۷ میلیارد دلار
  • ارزش خالص: ۵۰٫۹ میلیارد دلار
  • ملیت: ایالات متحده آمریکا

در اوایل سال 2017 ثابت شد که او بر حرف خود مانده و شروع به ساختن تونلهای زیرزمینی برای کاهش ترافیک کرده است. در نهایت، در ماه دسامبر سال 2018، ماسک درحالیکه در ترافیک گیر کرده بود در توییتر خود اعلام کرد: «من می خواهم یک دستگاه حفاری تونل بسازم و شروع به حفاری کنم». ربات تسلا از بسیاری از فناوریهایی که در خودروهای این کمپانی یافت میشود، استفاده خواهد کرد از جمله سختافزار Full Self Driving که توانایی حرکت خودکار را به این دستگاه میدهد. طبق مشخصات ارائه شده، تسلا بات قادر خواهد بود تا حداکثر با سرعت 5 مایل در ساعت حرکت کند.