بهترین زبان های برنامه نویسی در 2022: 10 زبان برتر برای یادگیری

قطعا پس از خواندن این مطلب، آگاهانهتر درباره انتخاب یک CMS مناسب تصمیمگیری خواهید کرد. در پایان، به این مساله توجه داشته باشید که چگونه میخواهید کاربران خود را مدیریت کنید.آیا نیاز پیدا خواهید کرد که بتوانید پسوردها را بازنشانی کنید، دسترسی معین کنید یا اطلاعات کاربران را به سیستمهای دیگر ارسال کنید؟ وردپرس خود را با تغییرات تکنولوژی هماهنگ کرده و روز به روز خود را ارتقا میدهد که شما بتوانید راحت تر و با قابلیتهای بیشتری از آن استفاده کنید. برخلاف رقبای مشهور خود، برای استفاده از دروپال تنها به اندکی تجربه و دانش فنی نیاز است تا بتوانید از همه قابلیتها و پتانسیلهایش استفاده کنید و چنانچه در این زمینه مهارتی داشته باشید ، خروجی دروپال را میتوان سایتی کامل و بسیار حرفهای به شمار آورد.

اما می توان از وردپرس در پروژه های بزرگ نیز استفاده کرد اما در اینصورت باید یک توسعه دهنده و برنامه نویس حرفه ای باشید تا بتوانید از وردپرس برای هدف خود کمک بگیرید تا زمان خود را برای طراحی پنل کاربری شاید ضعیف تر از وردپرس هدر ندهید. تبدیل میکند، قالب و افزونههایی است که روی آن نصب خواهید کرد.

استاندارد واحد در حقیقت زبان های برنامه نویسی هستند که کد های برنامه در قالب آنها ساختار، معنی و عملکرد خاص خود را پیدا می کنند. پلاگینهای افزوده شده به سیستمهای مدیریت محتوای رایگان مانند خود این سیستمها، عموما همواره به روز میشوند، و مشکلات امنیتی در آنها بسیار پایینتر است. در بحث افزودن امکانات به سایت، سیستمهای مدیریت محتوا عموما دارای پلاگینهای مختلفی هستند که بسیاری از نیازها را خود این پلاگینها بر طرف میسازند. با افزایش تعداد کاربران پنل سایت و تولید کنندگان محتوا، شما حتما نیاز خواهید داشت که بدانید چه کسی چه چیزی را ویرایش و تولید میکند.برای مثال، ممکن است در سایت یک گروه وجود داشته باشد که فقط وظیفه اضافه کردن تبلیغات در صفحه را دارند و نباید به آنها اجازه دسترسی به سایر بخش های محتوایی را داد.این اتفاق نیاز به سیستم مدیریت محتوا دارد که میزان دسترسیها را پشتیبانی کند.اگرچه پیادهسازی و اجرای این دسترسیها متفاوت است اما عموما این کار شامل این است که کاربران و مدیران اجازه ویرایش کدام صفحات یا حتی بخشهای مختلف سایت را دارند.همچنین برای اینکه از صحت و درستی مطالب اطمینان داشته باشید میتوانید برای بازبینی مطالب یک نفر را مجاز به چک کردن تمامی محتوا یا دستهای از آنها در نظر بگیرید، آیا سیستم مدیریت محتوا این موضوع را پشتیبانی میکند؟

شما به یک سیستم مدیریت محتوا نیاز دارید که در نحوه بازیابی و ارائه اطلاعات انعطاف پذیر باشد.برای مثال آیا می توانید داستان های خبری را به ترتیب زمانی معکوس بازیابی کنید؟ اجرای این روش ها به بهبود شانس شما برای رتبه بندی در گوگل و سایر موتورهای جستجوی مهم کمک میکند. شما می توانید با صرف هزینه اندک، برند خود به دیگران معرفی کنید و از آنجایی که روش های بازاریابی تغییر پیدا کرده است طراحی سایت غرب تهران در زمینه بازاریابی بسیار می تواند راهگشا باشد. سعی دارم در این دوره، روش کدنویسی خودم رو که به مرور زمان تجربه کردم با شما به اشتراک بگذارم تا شاید کمکی در این زمینه به شما عزیزان کرده باشم.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که شما برای آن که یک سایت برای کسب و کار خود داشته باشید، باید در ابتدا نیازها و اهداف خود را هم به طور کامل مشخص کنید. امروزه بسیاری از شرکت های هاستینگ قابلیت نصب این سیستم بر روی فضاهای میزبانی وب خود را به عنوان یک برتری نسبت به رقبای خود عنوان می کنند. فضاهای خالی و تو رفتگیها در برنامه نویسی پایتون مهم هستند و برای اجرای صحیح برنامه باید به این موارد توجه شود. رایج ترین استفاده از نسخه بندی، بازگشت به آخرین وضعیت ذخیره شده است.البته این مورد در شرایط بسیار خاص و به ندرت استفاده میشود.

هر سازمانی برای سیستم مدیریت محتوای خودش یه نیازمندی مختص به خودش داره و همه نمیتونن از یه سیستم خاص استفاده بکنن. در این مطلب اشتباهات رایج در انتخاب سیستم مدیریت محتوا بررسی شده و سه CMS محبوب وردپرس، جوملا و دروپال از نظر سئو مورد بررسی قرار گرفت و نقاط ضعف و قوت هر کدام به شکل جداگانه مطرح شد.

در زبان برنامه نویسی سالیدیتی، نوع داده ها ایستا می باشد. شما میتوانید زبان برنامه نویسی که میخواهید یاد بگیرید را خودتان انتخاب کنید. برای گسترش و بهینه سازی سیستمهای مدیریت محتوای کد باز، با توجه به استفاده زیاد از این سیستمها، بسیاری از مشکلات، سوالات و نکات مهم را به سادگی میتوانید از سطح اینترنت جمع آوری کنید. یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از CMSها معتبر، این است که مطمئن میشوید سایتتان در حالت پیشفرض کدهای بهینه شدهای داشته و عملا مشکل سئو در آنها وجود ندارد. ساختار این لینکها با حرف p و تعدادی عدد همراه بود که این ساختار اولیه برای موتورهای جست و جوی گوگل چندان بهینه نبود اما با توسعه و به روز شدن وردپرس این مشکلات اولیه برطرف شده و حالا کاربرها میتوانند به راحتی از طریق مراجعه به بخش پیوندهای وردپرس از انواع لینکدهی به صورت دلخواه استفاده کنند.

یک اثر جانبی متغیرهای توابع در برنامه نویسی که فقط تا اتمام اجرای تابع وجود دارند، این موضوع است که تنها راه برای دریافت اطلاعات در برنامه اصلی و خارج از یک تابع، ایجاد و برگرداندن آن اطلاعات از طریق خروجی تابع است. یک CMS با کیفیت باید دارای یک سیستم پشرفته امنیتی باشد که مجوزها و سطوح دسترسی قابل تنظیم در قسمتهای متفاوت با شرح وظایف مختلف برای نویسندگان سایت، براساس مسئولیتشان تعیین کند، بنابراین توجه به این نکته در انتخاب سیستم مدیریت محتوا بسیار حائز اهمیت است به خصوص زمانی که شما سایتی با چندین نویسنده مختلف دارید این موضوع اهمیت ویژهای پیدا میکند.

جامع بودن این سیستم مدیریت محتوا کمک کرده تا در همه جا مورد استقبال قرار بگیرد. اصولا اغلب CMS ها ابزاری برای تولید محتوای چند رسانهای مثل تصویر و صوت و ویدیو به مخاطبان نمیدهند، اما در عین حال همه آنها این اجازه را به شما میدهند که محتوای چند رسانهای خودتان را به محتوای متنی و دیگر صفحاتتان اضافه کنید؛ این یعنی ما همین حالا میتوانیم یک ویدیو را از سایتی مثل آپارات دانلود کنیم، در سایت خودمان آپلود کرده و در نهایت در همین مقاله که در حال خواندنش هستید، صرفا با یک کلیک قرار بدهیم. در مقایسه با دیگر سیستمها، دروپال قابلیت این را دارد که برای کسب و کارهای بزرگ نیز مورد استفاده قرار گیرد و به راحتی بیش از هزاران صفحه را می توان با آن راه اندازی و مدیریت کرد.

مثلا سایتی مثل دیجیکالا با آنهمه قابلیت و بازدید روزانه، قطعا نمیتواند با یک CMS ساخته شود؛ البته اصولا متخصصان کسب و کار پیشنهاد میکنند همیشه برای کاهش هزینهها با CMS شروع کنید و اگر کسب و کارتان آنقدر رشد کرد که سیستم جوابگوی نیاز نبود، از سود بهدستآمده برای ساخت یک سایت اختصاصی استفاده کنید. در حالی که متخصصان برنامه نویس تازهکار ممکن است سایتی به شما تحویل بدهند که مشکلات کدنویسیاش مانع سئو شدن آن میشود. اما خب باید بدانید اگر میخواهید سایتی با جزئیات بسیار ریز طراحی کرده و نظرتان را در تمامی گوشه و کنارش دخیل کنید، عملا CMS ها کم میآورند!

در صورت وجود تغییرات، از روزنامه تغییرات هم یک کپی تهیه کنید. بر طبق عکس زیر منوی تنظیمات دارای موارد عمومی، نوشتن، خواندن، گفت و گو، رسانه، پیوند های یکتا و خصوصی است که هر کدام را به صورت مختصر توضیح داده شده اند. در حالت عادی و زمانی که CMS سایت شما عمومی نباشد، برای هر تغییر جزئی و غیر جزئی باید به برنامه نویس مراجعه کنید و برنامه نویس هم برایتان کد بزند تا ظاهر را تغییر بدهد. ۳۶۵ مانیتور می شود تا در صورت رخداد هر گونه اختلالی، سریعاً برای رفع آن اقدام کنیم. همیشه در هر حوزهای، تعدد کم متخصصان باعث میشود دستمزدها بسیار افزایش پیدا کند.

به خصوص که، امکانات منحصر به فردی در نرمافزار متلب وجود دارند که آن را به یک آزمایشگاه فنی تمام عیار برای همه رشتههای فنی، مهندسی و علمی تبدیل میکند. که هر کدام از این افراد با توجه به نقشی که در کسبوکار دارند، باید دسترسیهای متفاوت و منحصر بهفرد خود را داشته باشند؛ مثلا یک نویسنده نمیتواند به اطلاعات مشتریان دسترسی داشته باشد و مسئول فروشگاه نیز نباید به کدهای وبسایت دسترسی داشته باشد. جستجو همیشه یکی از وجه های مهم هر وبسایت می باشد.تقریبا نیمی از کاربران برای یافتن مطلب مورد نظر خود از جستجو استفاده می کنند.با این حال قابلیت جستجو در سیستم های مدیریت محتوا اغلب ناکافی است.