بورس کالا چیست و نحوه انجام معامله در بورس کالا چگونه است؟

در صورتی که این مقاله برای شما مفید بوده میتوانید از طریق ستاره های ابتدای صفحه ، به مقاله امتیاز بدهید. منتهی با توجه به این که متقاضیان این وام کسانی هستند که دارای ملکی از خود می باشند، باید در ابتدای کار شرایط مالکیت را جور دیگر انتخاب کنند. رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: بنابراین اگر بتوانیم با اعتبارسنجی مناسب مشتری، مشتری را خوب بشناسیم، می توان با تضامین آسان تر تسهیلات بانکی را به مشتریان حائز شرایط و در چارچوب سرفصل های موجود ارائه کرد. اخیراً مقام معظم رهبری دیداری با تولیدکنندگان و صنعتگران داشتند و به درستی بر این نکته تأکید کردند که در یک دهه اخیر نقدینگی رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و در همان حال رشد سرمایه و تولید ناخالص داخلی ما متناسب آن نبوده است؛ لذا این امر موجب ایجاد تورم شده است. شعب باید مراقبت لازم را در این باره داشته باشند چراکه عدم رعایت نرخ سود در محدوده های مصوب شورای پول و اعتبار موجب ارجاع پرونده آن بانک به هیأت انتظامی میشود که اخیراً نیز پرونده چند بانک به هیأت انتظامی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه وام های خرد مظهر حضور مردم در شعب بانکهاست، افزود: این موضوع باید به جد مدنظر شعب بانکها باشد، چراکه در بین توده های مردم این امر بسیار مهم است. بر همین اساس، با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران میتوانند تا سقف ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان جعاله میباشد، برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این اوراق با تسه ۵۹ هزار و ۹۰۰ تومانی، ۱۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان میشود. همچنین ضروری است در خود بانکها نیز کمیته هایی وجود داشته باشد که ساده سازی مقررات را برای شعب انجام دهد. رئیس کل بانک مرکزی با تأکید بر لزوم اجرای تکالیف بودجهای توسط شبکه بانکی عنوان کرد: از جمله این موارد میتوان به حمایت از شرکتهای دانش بنیان، کوچک و متوسط، مسکن، وام های خرد قرض الحسنه همچون تسهیلات ازدواج، خرید تضمینی گندم و حمایت از خانوارهای آسیب دیده از کرونا اشاره کرد که در این موارد انتظار میرود که بانکها منابع و نقدینگی خود را به گونه ای تنظیم و قوانین را رعایت کنند که موجب نارضایتی مردم نشوند.

مدیران عامل بانکهای ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران، توسعه تعاون، پس بانک ایران، قرض الحسنه مهر ایران، تجارت، صادرات، ملت و رفاه کارکنان همگی با امضای صورتجلسه آمادگی خود برای پرداخت تسهیلات با شرایط جدید را اعلام کردند. البته تجربه نشان داده است که برای مثال در یکی از بانک های قرض الحسنه که وام های خرد و با تضامین آسان تر ارائه می دهد، مشتریانی که از رتبه اعتباری مناسب تر و بالاتری برخودارند؛ مجموع معوقاتشان کمتر از یک درصد است. رئیس کل بانک مرکزی افزود: یکی از مسائلی که در دنیا نیز مورد توجه است اعتبارسنجی تسهیلات گیرنده است. کارکنان شرکتهای خصوصی که حقوق آنها نزد بانک مورد نظر است یک ضامن معتبر و یک برگ چک یا سفته ارائه کنند. در این مرحله شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران اجرایی دولتی همچون وزارتخانهها، سازمانهای دولتی، شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکتهای معتبر بخش خصوصی براساس تشخیص بانک که حقوق افراد به آن واریز میشود مشمول طرح هستند.

جامعه هدف پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن در مرحله اول کارکنان، بازنشستگان و مستمریبگیران بخشهای عمومی، دولتی و خصوصی که حقوق دریافت میکنند، هستند. حالا كه به اين سوال جواب داده شد بهتر است بدانيم اولين مرحله براي خريد و سرمایه گذاری در بورس کالا اين است كه مشتری بايد با دریافت کد در بورس کالا اقدام به معامله كند. این اقدام در مرحله نخست شامل حال همه مردم نمیشود. به گفته دکتر صالح آبادی در اجرای سیاست احتیاطی کنترل رشد مقداری ترازنامه ها، بانکها باید محدوده های تعیین شده که مصوب شورای پول و اعتبار نیز هست درباره رشد ترازنامه هایشان دقت نظر لازم را داشته باشند. مخاطبان این بازار طیف بزرگتری از سرمایهگذاران خرد هستند که تمایل به سرمایه­گذاری در این ابزار جدید را دارند. فرشاد حیدری، رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در «دوزادهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانکهای کشور» ضمن تبریک دهه فجر و گرامی داشت شهدای شبکه بانکی در دوره همه گیری ویروس کرونا تصریح کرد: باتوجه به شرایط کرونایی ترجیه موسسه به منظور حفظ سلامت مدعوین نظر بر آن شد گه در نهایت همایش در زمان هرساله به صورت مجازی برگزار شود. این همایش باتوجه به نقش مهم رؤسای موفق شعب در موفقیت و پیشبرد استراتژیها، اهداف عملیاتی بانکها و مؤسسات در نیل به اهداف نهایی سیاستگذار پولی و بانکی، همه ساله توسط مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران با هدف انتقال تجربیات و مهارتهای علمی رؤسای شعب و همچنین با هدف قدردانی و تکریم از مدیریت شعب بانکها و مؤسسات اعتباری به عنوان ارزشمندترین دارایی آنها برگزار میشود.