تلآویو ، مرکز همجنس گرایان دنیا ! (+عکس)

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیریها در سرزمینهای اشغالی و ادامه این درگیریها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیستها شد. این مورد نشاندهندهی این است که شعاری که جمهوری اسلامی و مردم ایران در طی انقلاب میدادند که نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی در حقیقت اشاره به همین نظام سهقطبی دارد که جمهوری اسلامی نه وابسته به بلوک شرق و نه غرب بوده است و الگویی متفاوت از آن دو قطب را ارائه داده و تبدیل به قدرتی بزرگ شده که اکنون تعیینکنندهی بسیاری از تحولات است.

لذا ناچار شدیم، بودجه را اصلاح کنیم و آمار و ارقام بودجه را واقعی کنیم، ما با دو فوریت بلافاصله اصلاحیه بودجه را به مجلس دادیم، البته هنوز از مجلس برنگشته و تا امروز هم در مجلس، اصلاحات شورای نگهبان راجع به اصلاحیه بودجه، مطرح بود. پس سوالی که ذهن را درگیر می کند این است که در یک نگاه کلی چه تفاوتی میان دونالد ترامپ بیزینس من و تاجر با جو بایدنی است که سابقه هشت سال معاون اولی دولت باراک اوباما و طولانی ترین ریاست کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده را در کارنامه خود دارد؟

پارلمان اروپا 32 هیئت دارد که رابط با تقریبا تمامی کشورهای جهان میباشند و صاحبنظر در مسائل مختلف سیاسی، حقوقی و فرهنگی این کشورها محسوب می شوند. براساس چنین نگرشی، تمامی زمامداران سیاسی و سیاست خارجی تصمیمات خود را براساس منافع ملی تبیین و در مرحلهی اجرا قرار میدهند. در طول پنج ماه، البته اگر بودجه مصوب را حساب کنیم، الان ما حدود 56 الی 57 درصد منابع را می توانیم تامین کنیم، یک مقدار وضع بهتر از آن زمان است.

الان این اقلیت بهخاطر ادبیات ترامپ و صراحت لهجهاش، توجیه رفتار آمریکا برایشان خیلی سخت است. نایدز ۶۰ ساله ، به عنوان دستیار هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین آمریکا خدمت کرده است. مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ روز بیستم ژوئن سال جاری اعلام کرد که تصمیم گرفته عربستان سعودی را از لیست سیاه سالانهٔ کشورهایی خارج کند که در جنگ از کودکان و نوجوانان به عنوان سرباز استفاده میکنند.

سردار وحیدی میافزاید: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر هواپیماهای بدون سرنشینی را با تکنولوژی و فناوری بسیار پیشرفتهتر از پهپادی در اختیار دارد که اخیرا از سوی نیروهای حزبالله بر آسمان رژیم صهیونیستی به پرواز درآمده است. در همین راستا وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: مسلماً تکنولوژی پهپادی که اخیرا توسط حزبالله لبنان بر فراز آسمان فلسطین اشغالی به پرواز درآمد و چشمان دشمنان را خیره کرد، آخرین فناوری و تکنولوژی ایران نبود.

از سال گذشته تا کنون که اسرائیل وارد فاز اجرایی نمودن سامانه دفاع ضد موشک “گنبد آهنین” شده است، تبلیغات بسیاری بر روی غیر قابل خدشه و نفوذ بودن آن نمود به طوری که آن را کار آمد ترین پوشش ضد موشک در جهان نامید. سوالی که در این جا برای مردم ساکنین سرزمین های اشغالی پیش می آید این است که سامانه ای که در کوتاه مدت هزینه چند میلیارد دلاری برای اسرائیل داشته و تا کنون حتی نتوانسته حملات موشکی به داخل پایتخت اسرائیل را مهار کند، چه سودی دارد.

اما بعد از دور جدید درگیری در غزه از چند روز گذشته تا کنون و هدف قرار گرفتن نقاط مختلف پایتخت این رژیم، شکست پذیر بودن این سامانه پرهزینه را حداقل در میدان جنگ با یک گروه کوچک مقاومت، همچون حماس را تایید نمود.

به گزارش مشرق، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به اعمال تنبیهات جمعی علیه فلسطینیها در روستاها و شهرهای کرانه باختری با هدف بهبود شرایط امنیتی برای شهرکنشینان صهیونیست اذعان کردند. تعدادی از نظامیان صهیونیست در اعترافاتی به تشریح آزار و اذیتهایی که علیه فلسطینیها در کرانه باختری انجام میدهند، پرداختند.

درنتیجه آزمون آشکار است که این سیاست بر محور درکی واقعگرایانه از تحولات بینالمللی شکلگرفته و میکوشد تا از طریق «موازنه تهدید»، اهداف ملی را در برابر خصم بیرونی محقق سازد. شکل اولیه این سیستم که بهصورت موشکهای پاتریوت آمریکا در اسرائیل و عربستان به کار گرفته میشد، توانست موشکهای اسکاد پرتابشده توسط عراق را ردیابی و نابود کند. هزینه ساخت هریک از این موشکهای رهگیر به نام تامیر، حدودا ۶۰ هزار دلار است.

در جریان جنگ عراق در سال 2003، موشکهای پاتریوت تغییریافته عملکرد خوبی نشان دادند. آمار منتشره نشان میدهد، سالانه 500 مورد تلاش برای خودکشی در فلسطین اشغالی ثبت میشود که 100 مورد آن مربوط به نظامیان ارتش این رژیم است.

پیشبینیهای اولیه نشان میداد که این سیستم موفقیتی 10 درصدی خواهد داشت اما در عمل شرایط بهتر از این شد. اما پس از گذشت مدتی به تدریج واکنشها نسبت به ناکارآمدی سیستم گنبد آهنین صهیونیستها شدت گرفت و در این بین یکی از درجهداران ارشد صهیونیست از مقام خود خلع و سیستم پدافندی پاتریوت در حیفا مستقر شد تا از این شهر بندری در برابر موشکها و پهپادها محافظت کند.

بر اساس اعلام ارتش اسرائیل، سپر دفاع موشکی گنبد آهنین تا غروب شنبه، موفق به رهگیری ۲۴۵ راکت در طول سه روز شده است. ایرنا: حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در خصوص علل عقب ماندگی صنعت فضایی ایران در حوزه پرتاب ماهواره اظهار داشت: در مقدمه برجام آورده بودند که برجام،مقدمهای برای ورود به عرصههای دیگر از جمله مباحث منطقهای، موشکی و حقوق بشر است.

کارشناسان بر این باورند که پهپادهای ایرانی جدید دارای ویژگیهای منحصر به فردی از جمله مداومت پروازی بیشتر، برد بالاتر و قابلیت حمل سلاح و موشک است. یک روزنامه اسرائیلی از حمله هکری گسترده به این رژیم و افشای فایلهایی خبر داد که شامل مشخصات صدها نظامی این ارتش از جمله نام، ایمیل، آدرس منزل و شماره تلفن است.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت روزنامه “واشنگتن تایمز” آمریکا، بر اساس طرحی که چهارشنبه شب (دیشب) در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده و قانون ” شفافیت دارایی مقامات ایران ” نام گرفته ، وزارت خزانه داری آمریکا موظف می شود فهرستی از دارایی های تحت اختیار مقامات ارشد سیاسی و نظامی ایران را تهیه و حتی این فهرست را به زبان فارسی در وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا منتشر کند.

حتی حکمی برای عضویتش در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم صادر نشده است. این شاخص برای دولت یازدهم 28.5 و برای دولت دوازدهم 29.2 درصد به ثبت رسیده است. دولت قبلی ائتلافی گسترده برای اعمال فشار گسترده بر روی ایران تشکیل داده بود. نویسنده در ادامه درباره واکنش مقام معظم رهبری به این مکالمه تلفنی مینویسد: «روحانی از فشار آمریکاییها بر ایرانیها حرف زد و اینکه دیپلماتها و کارشناسان ایرانی هم مخالف نبودند.