توییت های ایلان ماسک و اختلاف تازه پی جی مورگان و شرکت تسلا – ایبِنا

پرداخت ۲۱۰ میلیون دلار برای تبلیغ برند FTX در لیگ بازیهای کامپیوتری، امضای یک قرارداد ۱۳۵ میلیون دلاری برای تغییر نام ورزشگاه میامی هیت (Miami Heat’s) به FTX، اجرای یک کمپین ۳۰ میلیون دلاری برای تبلیغ این صرافی از طریق افراد مشهوری نظیر کوین اولیری (Kevin O’Leary)، مجری معروف، تام بریدی (Tom Brady)، اسطوره فوتبال آمریکایی و استفن کری (Steph Curry)، سوپراستار لیگ بسکتبال NBA و … او سال گذشته FTX را بهسمت بازارهای پیشبینی هدایت کرد که به معاملهگران اجازه میدهد روی مسابقات در دنیای واقعی مانند فینال فوتبال آمریکایی یا Super Bowl یا انتخابات ریاست جمهوری شرطبندی کنند. خارج از داراییهای دیجیتال دنیای وسیعی وجود دارد. بنکمن فراید قصد دارد پایش را فراتر از حوزه ارزهای دیجیتال بگذارد. در همین حال بنکمن فراید ۹۰۰ میلیون دلار پول نقد صرافی خود را به کار گرفته تا پایگاه کاربرانش را گسترش دهد و بتواند مجوز فعالیت در حوزههای حساس قضایی را به دست آورد.

  1. سن: 47 سال
  2. مراقبت های بهداشتی
  3. ارزش خالص دارایی: 106.6 میلیارد دلار
  4. سرگی برین (Sergey Brin)
  5. منبع ثروت: بنیانگذار آمازون
  6. ارزش خالص دارایی: 109.1 میلیارد دلار

تصور نمیکنم که صحبتهای تصادفی من بتواند در مسیر قدرتمند بازار سرمایه تغییری ایجاد کند. یک راه جالب برای نهاییکردن جایگاه یکی از این دو بهعنوان ثورتمندترین فرد زنده این است که یکی از آنها در شرکت دیگری سرمایهگذاری کند. وارن بافت ملقب به «مغر متفکر اوماها» (Oracle of Omaha)، یکی از موفقترین سرمایهگذاران در تمام دوران است. وی دوران کودکی خود را در آفریقای جنوبی سپری کرد و ۱۰ ساله بود که پدر و مادر او از یکدیگر جدا شدند . تسلا موفق شد با کوتاه کردن پوزیشن خود، درآمد یک چهارم ابتدایی خود را در سال بسیار افزایش دهد. سبکوسنگینکردن میان کسب درآمد بیشتر یا بخشیدن آن، موضوعی است که برای قرنها میلیاردرها را عذاب داده است. مکنزی تاثیر بسیار مثبت و موفقی در موفقیت آمازون داشت اما آن ها پس از 25 سال زندگی مشترک موفق، بنا به دلایلی (که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت آن را بدانید) از یکدیگر جدا شدند.

از آنجا که استخراج ارزهای دیجیتال مصرف انرژی زیادی را طلب میکند و بهتبع آن به محیط زیست آسیب میرسد؛ آیا کسب درآمد از ارزهای دیجیتال با رسالت بنکمن فراید برای انجام کارهای خیرخواهانه در تضاد نیست؟ او توانسته است با راه اندازی شرکت هلدینگ هاچیسون پورت که در زمینههای متنوع سرمایه گذاری میکند به درآمد بسیار خوبی دست پیدا کند. او که اکنون مدیر عامل شرکت پستی S.F. جالب است بدانید که جف شرکت آمازون را در سال 1994 در گاراژ کوچک خانه اش تاسیس کرد و اکنون به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است. مجله ی مشهور فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردهای سراسر جهان که شمار آن ها به بیش از دو هزار نفر می رسد، لیست 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را اعلام کرده است.

گروه خودروسازی تسلا که مقر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، بیشتر در حوزه تولید خودروهای خودران و الکتریکی فعال است که در ژوئیه ۲۰۰۳ تاسیس شد. البته امسال نام 259 نفر به لیست میلیاردرهای جهان اضافه شده است که این افراد نیز دارایی و ثروت خود را از راه های متفاوتی مثل تولید خودروهای برقی، اسباب بازی، پوشاک و لباس عروس جمع آوری کرده اند. آمانسیو حدود 7500 لباس فروش را در سراسر جهان اختیار دارد که اکثر آن ها برندهایی مانند پول اند بیر و ماسیمو دوتی هستند. در سراسر جهان، ابتدا ایالت متحده آمریکا با تعداد 585 نفر میلیاردر، توانسته بیشترین سهم از ثروتمندان دنیا را به خود اختصاص دهد و پس از ایالت متحده، کشور چین با تعداد 373 نماینده جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

برنامه بنکمن فراید برای بخشیدن ثروتش چندان مشخص نیست و تاکنون بخش ناچیزی از ثروت خود را به کارهای خیریه اختصاص داده است. لازم نیست جهان را به طور کامل تغییر دهید تا “کار خیر انجام دهید” اما همیشه باید سعی کنید یک ارزش واقعی داشته باشید. از آنجایی که تسلا در حال حاضر سیستم نیمه خودران سطح ۲ را ارائه میکند بنابراین جهش به سیستم خودران سطح ۵ تغییر قابلتوجهی خواهد بود. ثروت جف بزوس در حال حاضر حدود 112 میلیارد دلار است و 16 درصد از سهام شرکت آمازون را نیز در اختیار دارد. جف بزوس واشنگتن پست را نیز در سال 2013 به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرد.

در سال 1999، موتور جستجوی Compaq’s AltaVista با قیمت هنگفت 340 میلیون دلار Zip را خریداری کرد. او نخستین کسی است که توانسته در لیست فوربز با ثروت بیش از 100 میلیارد دلار در جایگاه نخست ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در ادامه ی این مقاله به ترتیب لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را آورده ایم. Francoise Bettencourt Meyers زمانی که مادرش لیلیان در سال ۲۰۱۷ جان خود را از دست داد، به عنوان رئیس کمیته برگزاری این شرکت برگزیده شد.

وارن بافت با همسر فقید خود سوزان، سالها بر سر اینکه چگونه ثروت خود را ببخشند اختلاف نظر داشتند. اینطور به نظر میرسد که اگر شرکتی به بخشی از گفتمان روزمره تبدیل شود، برای قانونگذاران بسیار سخت است که بخواهند آن را تعطیل کنند. حجم معاملات مشتقات روزانه آن به ۱۱.۵ میلیارد دلار میرسد که این میزان، FTX را پس از بایننس، اوککس (OKEx) و بای بیت (Bybit) در جایگاه چهارم قرار داده است.

در این رابطه به نظر نمی رسد در فهرست سال آینده، جایگاه او تغییر خاصی پیدا کند. از جمله اقدامات او در حوزه بازاریابی است. او همچنین صدها میلیون دلار به بازاریابی اختصاص داده است. وی همچنین صاحب شرکت بلو اوریجین نیز می باشد و به شدت در تلاش است که برای اعزام انسان ها به فضا راهی بیابد. جالب است بدانید که وارن بافت نخستین سهام خود را زمانی خریداری کرد که تنها یازده سال داشت، وی همچنین در سن 13 سالگی اظهار نامه مالیاتی اش را پر کرد. او میلیاردها دلار برای توسعه کسبوکار خود هزینه کرده و اخیراً ۲.۳ میلیارد دلار برای بازخرید ۱۵ درصد سهامی که در ابتدای تأسیس به بایننس فروخته بود، پرداخت کرده است. بنیاد خیریهی بیل و ملیندا گیتس، ثروتمندترین بنیاد خیریهی جهان است که توسط بیل گیتس و همسرش در سال 2000 تأسیس شد.

تا دو سال قبل از موسس تسلا و اسپیس ایکس در فهرست ثروتمندترین ها خبری نبوده است. یک سال پیش، این عدد برای FTX فقط یک میلیارد دلار در روز بود و این صرافی تنها ۲۰۰هزار کاربر داشت؛ اما اکنون تعداد کاربران FTX به دو میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. با ادامه گسترش و محبوبت داراییهای دیجیتال، تعداد افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال که به فهرست ثروتمندترینهای جهان وارد میشوند هر سال در حال افزایش است.