جدیدترین علائم امیکرون مشخص شد

مطالعات مقدماتی اخیر بیان کردهاند که به نظر میرسد سویه امیکرون نسبت به موج سویه دلتا «خفیفتر» است. افراد مبتلا به امیکرون بین ۴۰ تا ۷۰ درصد کمتر در بیمارستان بستری میشوند؛ ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر به درمان بیمارستانی نیاز دارند. آنها ۴۰ تا ۴۵ درصد کمتر به یک شب بستری شدن در بیمارستان نیاز دارند.

همه داده ها و آمار بر اساس داده های در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. از مرکز کروناویروس ما دیدن کنید و صفحه بهروزرسانیهای زنده ما را برای جدیدترین اطلاعات در مورد همهگیری COVID-19 دنبال کنید. در 26 نوامبر 2021، سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک نوع جدید نگران کننده SARS -CoV-2 را شناخت که به عنوان Omicron شناخته شده است. این نوع باعث نگرانی مقامات بهداشتی شده است زیرا به نظر می رسد بسیار قابل انتقال و احتمال عفونت مجدد وجود دارد. همچنین برخی نگرانی ها وجود دارد که Omicron بتواند محافظت ارائه شده توسط واکسن های COVID-19 را دور بزند. فایزر معتقد است که سه دوز از واکسن mRNA خود قادر به خنثی کردن Omicron در آزمایش های آزمایشگاهی است و دو دوز ممکن است همچنان از بیماری جدی به دنبال عفونت با این نوع جلوگیری کند.

کشورها معمولا در گام اول باید مقررات مراقبت را بویژه در مرزها تشدید کنند و به شهروندان خود نیز هشدار دهند که از سفر به این مناطق پرخطر اجتناب کنند. واکسنها کارایی لازم اولیه را ندارند و نیاز است واکسنهایی با تغیییرات جدید و متناسب با ویروس تولید شود؛ البته هنوز اظهارنظر درباره آثار واکسن در برابر سویه اُمیکرون زود است. آیا ویروس امیکرون وارد ایران شده است؟

در این مراکز همچنین پس از تزریق واکسن، افراد تا مدتی تحت نظر قرار میگیرند تا در صورت بروز علائم حساسیتی یا هرگونه مشکل مورد مداوا قرار گیرند. صدور کارت واکسیناسیون و ثبت زمان تزریق بعدی نیز از دیگر خدماتی است که در این مراکز به افراد تعلق میگیرد. اقدامات مهم پس از تزریق واکسن کرونا چیست؟ ترجیحا پس از تلقیح واکسن از سوی مراکز واکسیناسیون تهران، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، مرکز را ترک نکنید تا مطمئن شوید که واکنش فوری و جدی ندارید. سپس منتظر بروز علائم باشید.

افراد واکسینه شده در معرض خطر عفونت با Omicron هستند زیرا این نوع می تواند از آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن ها فرار کند و شروع به تکثیر در بینی و گلو کند . اما واکسن ها چیزی بیش از تحریک تولید آنتی بادی ها علیه کرونا ویروس ها انجام می دهند . آن ها همچنین رشد سلول های T را تحریک می کنند که به مبارزه با یک بیماری خاص کمک می کند. سلولهای T یاد میگیرند که تشخیص دهند چه زمانی سلول های دیگر با ویروس های خاصی آلوده می شوند و سپس آن ها را از بین می برند و سرعت عفونت را کاهش می دهند.

تاثیرگذاری واکسنها یکی دیگر از نگرانیهای جهانی گونه Omicron میباشد. در آخرین مطالعات انجام شده، مشخص شده است که اثربخشی دو دوز واکسن های مدرنا و فایزر میتوانند تا حد بسیار زیادی جلوی ابتلا به امیکرون را بگیرند. همچنین میزان اثربخشی واکسنهای سینوفارم، اسپوتینک وی، آسترازنکا و جانسون اند جانسون کمتر است.

مهر به نقل از پرس اسوسیشن: دانشمندان به طور موفقیت آمیزی نسخهای از ویروس کرونا را در آزمایشگاه کشت دادند. این اقدام مسیر را برای ساخت واکسن این بیماری خطرناک هموارتر میکند. محققان «موسسه عفونت و سیستم ایمنی پیتر دوهرتی» در ملبورن اعلام کردهاند کشت این ویروس به آنها کمک میکند تا تحقیقات دقیقتری انجام دهند و ویروس را راحت تر تشخیص دهند. جولیان دروس مدیر آزمایشگاه شناسایی ویروس این موسسه معتقد است کشت این ویروس در آزمایشگاه تحولی بزرگ است.

ویروس عامل کووید ۱۹ تا چه مدت روی سطوح زنده میماند؟ به نظر میرسد که ویروس مولد کووید ۱۹ مانند سایر کروناویروسها رفتار میکند. مطالعات نشان میدهد كه کروناویروسها ممكن است برای چند ساعت یا تا چند روز روی سطوح باقی بمانند. این نکته ممکن است در شرایط مختلف (به عنوان مثال نوع سطح، دما یا رطوبت محیط) متفاوت باشد.

این به این دلیل است که درمان شما باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما قوی بماند و بدن قادر به مقابله با عفونت ها باشد. اگر نگران هستید که به HIV مبتلا باشید ، اکنون زمان مناسبی برای آزمایش است تا در صورت نیاز بتوانید درمان را شروع کنید. آیا درمان ضد رترو ویروسی (ART) برای اچ آی وی باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا من می شود؟ واقعیت: هیچ مدرکی مبنی بر جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس در استفاده از داروهای ضد HIV وجود ندارد.

  1. علائم پوستی
  2. سرفههای مداوم
  3. آیا این بیماری از طریق حیوانات انتقال پیدا میکند؟
  4. ورم چشم
  5. افزایش تعداد کسانی که واکسن دریافت میکنند؛

انگلستان (کرونا انگلیسی) گونه ای به نام B.1.1.7 در پاییز سال 2020 شناسایی کرد که دارای 23 جهش است. چندین مورد از این جهش ها در پروتئین S یا همان پروتئین های اسپایک (spike proteins) وجود دارد که ویروس برای اتصال خود به سطح سلول های انسانی از این پروتئین استفاده می کند. این نوع راحت تر و سریعتر از انواع دیگر گسترش می یابد. در ژانویه 2021، متخصصان در انگلیس گزارش کردند که نوع کرونا انگلیسی ممکن است با افزایش خطر مرگ همراه باشد، اما برای تأیید این یافته مطالعات بیشتری لازم است.