خبر واحد – ویکی شیعه

خبر درگیری پلیس در منطقه بیدزرد که منجر به شهادت سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر بر اثر اصابت قمه به گلو شد احساسات عمومی را جریحه دار کرده و واکنشهایی نیز از سوی مسئولان به همراه داشته است.

در لغت­نامه­ها تعابیر متنوعی برای بیان مفهوم این واژه دیده می­شود که همگی به معانی ذکر شده بر می­گردند. و در واقع، رهبری عالیترین مقام و مرجع حکومتی است. انتخاب اعضای مجمع تشخیص مصلحت با مقام رهبری است. طبق گزارش شبکه «کِیبیاس وُرلد» کره جنوبی، وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز (جمعه) اعلام کرد که «چوی جونگ کان» معاون وزیر امور خارجه این کشور در تماسی تلفنی امروز خود با «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، برنامه سئول را برای میزبانی اولین گفتوگوی در سطح کاری با ایران در پی توافق ماه گذشته او با «علی باقری کنی» همتای ایرانیاش توضیح داد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، تعیین وی بعنوان وزیر امور خارجه را تبریک گفت. وزرای امور خارجه در این گفتوگوی تلفنی علاوه بر تبادل نظر درباره مسائل منطقهای و تاکید بر لزوم تقویت دیپلماسی و گفتوگو در حل و فصل مسائل، در خصوص برخی موضوعات مهم مورد علاقه گفتوگو کردند. «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا، هفته گذشته، نشستی مجازی با موضوع سویه جدید ویروس کرونا برگزار کرد که وزیران خارجه برخی کشورها در آن شرکت کردند. با وجود این که وظایف هر یک از قوای سه گانه در قانون به روشنی بیان شده است، لکن این مسئله، اهمیت نظارت را بر اقدامات آنان منتفی نساخته است و قانون برای ایجاد تعادل و موازنه در قدرت و پیشگیری از سوء استفاده یا خطاهای احتمالی، نظارت را مطرح نموده است.

این سوالی است که این روزها ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود مشغول نموده و افراد مغرض و ضدانقلاب نیز با دمیدن به ساز سیاسی بودن اقدامات شورای نگهبان، در پی سوءاستفاده از این چالش ذهنی در افکار عمومی جامعه هستند.

در مقابل نظارت استصوابی، «نظارت اطلاعی» قرار دارد که گاه از آن به «نظارت استطلاعی» یاد می­شود و آن به نظارتی گفته می­شود که اقدامات مجری قانون با اطلاع و آگاهی ناظر انجام می­شود، ولی لازم نیست که مجری قانون در اقدامات خود با ناظر مشورت کند و تأیید و تصویب او را پیش از اجرا یا پس از آن کسب نماید. همان­گونه که پیش­تر گفته شد، حضور الزامی اعضای شورای نگهبان در این مراسم، حضوری صرفاً تشریفاتی است. غول به زعم عرب به شیطان یا جنسی از شیطان گفته می شود که در بیابانها و بیشه ها زندگی می کند و بر سر راه می نشیند و مسافران را از راه به بیراهه می کشد و رنگ به رنگ می شود تا آدمی را هلاک کند . فرمودند در زمان فتنه تمسک به حق و یقین علاج کار است: «و انما سمیت الشبهه شبهه لانها تشبه الحق، فاما اولیاءالله فضیاؤهم فیها الیقین و دلیلهم سمت الهدی»؛ شبهه را فقط به این دلیل شهبه می نامند که شبیه حق است.

اکنون برای همگان روشن است که تمام فتنه ها وفتنه گریها زیرسرآقای هاشمی رفسنجانی وقاطبه خاندان فتنه گروغزب گرای اوست ودیگران بازیچه دست آنها هستند . اخبار به صورت خودکار جمعآوری میشوند و مسئولیت محتوای آنها با ناشران خبر است. جواب من به آنها این بود که حجاب یک دستور قرآنی است و هر کس که اعتقاد دارد آن را رعایت میکند. در صورتی که مقام رهبری بر اثر بیماری یا حادثه دیگری موقتاً از انجام وظایف رهبری ناتوان شود، در این مدت نیز شورای رهبری وظایف او را عهده دار خواهد بود. او وزیر امورخارجه در دو دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بود.

بر اساس قانون اساسی، صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری، پیش از انتخابات رأساً توسط شورای نگهبان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. بر اساس این عبارت، شورای نگهبان بر امر بررسی صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری نظارت ندارد، بلکه خود به طور مستقیم به صلاحیت آنان رسیدگی می­نماید.

در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجری انتخابات (وزارت کشور) به صلاحیت داوطلبان، رسیدگی می­نماید و شورای نگهبان نیز بر آن نظارت خواهد کرد. در قانون و آیین­نامه جدید مجلس خبرگان که به موجب اصل ۱۰۸ قانون اساسی توسط خود آنان تهیه شده است، بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان به فقهای شورای نگهبان موکول شده است. فلسفه نظارت بر انتخابات، پیشگیری از رقابت ناسالم بین داوطلبان و نیز جلوگیری از تخلفات و خطاهای برگزارکننده انتخابات و صیانت از آرای مردم است. نخستین وظیفه شورای نگهبان، نظارت بر تدوین قوانین در مجلس شورای اسلامی است. بنابراین، با توجه به نظریه تفسیری شورای نگهبان و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی، نظارت شورای نگهبان بر انتخابات، «استصوابی» است.

جنس دیدار خاتمی با روحانی و ناطقنوری را متفاوت دانسته و توضیح داده بود: «دیدارها یا جلسات آقای خاتمی با آقای ناطقنوری و آقای روحانی چه ارتباطی میتواند با هم داشته باشند؟ با این حال فعلا تنور گمانه زنی ها در خصوص این دیدار ها داغ است و هر کس چیزی در این خصوص می گوید.

دومین آزمون ملی قانون اساسی به همت پژوهشکده شورای نگهبان در آذرماه برگزار می شود. مجلس شورای ملی مجموعه قوانین دوره قانونگذاری هشتم – ۲۴ آذر ۱۳۰۹ تا ۲۵ دی ۱۳۱۱ – نخست وزیر: مهدی هدایت – رییس مجلس شورای ملی دادگر (عدلالملک). مجلس شورای ملی مجموعه قوانین دوره قانونگذاری نهم – ۲۴ اسفند ۱۳۱۲ تا ۲۴ فروردین ۱۳۱۴ – نخست وزیران: مهدی هدایت – محمدعلی فروغی – رییس مجلس شورای ملی دادگر (عدلالملک). ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ نتایج همهپرسی نوع حکومت پس از انقلاب اسلامی اعلام شد که طی آن ۹۸.۲ درصد رای دهندگان به “جمهوری اسلامی” رای آری دادند. امید است که این فرد عقده ای منحیث چندمین وزیر کلیدی از حزب اسلامی و افغان ملت رای اعتماد داده نشود. منظور از حقوق و آزادیهای فردی، حق مالکیت و آزادیهای مربوط به زندگی خصوصی است. یکی از موضوعات مربوط به نظارت بر صحت انتخابات، مسئله بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی یا انتخاب شوندگان است.

  • در نظام اسلامی نباید یکی در عرش باشد یکی در فرش
  • راه و جاده/ افزایش ۰/۵ درصدی تردد در محورهای برونشهری
  • ستاره ایرانی باشگاه الاهلی
  • گلزنی کنعانیزادگان، خامه روی کیک برد الاهلی
  • پیشنهاد تنفس

در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، قانون و آیین­نامه مجلس خبرگان رهبری تعیین تکلیف کرده است. در ماده ۲ اولین آیین­نامه مجلس خبرگان رهبری که وفق اصل ۱۰۸ قانون اساسی، توسط فقهای شورای نگهبان (در جلسه مورخه ۱۰/۷/۱۳۵۹) تهیه شده بود، برای داوطلبان مجلس خبرگان رهبری شرایطی ذکر شد. وزارت كشور نيز موظف است تصويري از مشخصات كامل داوطلبان را روزانه به هيأت مركزي نظارت اعلام نمايد. «شورای نگهبان ظرف پنج روز از تاریخ وصول مدارک داوطلبان به صلاحیت آنان رسیدگی و نظر خود را صورت­جلسه نموده و یک نسخه از آن را به وزارت کشور ارسال می­دارد. به طور معمول، مصوبات مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان ارسال می­شود و شورا نیز ظرف ده یا عندالاقتضاء بیست روز آن را مورد بررسی قرار داده و نظر خود را درباره آن اعلام می­نماید. هنوز روز رویداد سال 2022 سامسونگ فرا نرسیده که اخبار جالبی از سال 2023 میرسد! در مواردي كه يك منطقه ، چند عنوان از عناوين فوق الذكر را داشته باشد در حكم يك عنوان مي باشد.