داستان ایلان ماسک ؛ مردی با رویاهای فضایی – همیار آکادمی

ارزش سهام آمازون در ماه مارچ سال ۲۰۱۹ به ۱۷۰۹ میلیارد دلار رسیده است و این هوش بزوس را در سرمایه گذاری نشان میدهد. در اویل آغاز فعالیتش در بانک آروست سرمایه گذاری هایی انجام میداد. در سال ۲۰۱۹، جف بزوس پس از اضافه شدن ۴۰ میلیارد دلار به ارزش خالص خود در سال گذشته، تبدیل به ثروتمند ترین مرد جهان شد! نزدیکترین رقیب او و همکار میلیاردر سازنده موشک، جف بزوس، در حالی وارد سال ۲۰۲۲ خواهد شد که ثروت آن به ۱۹۰ میلیارد دلار رسیده است؛ این افزایش ثروت تنها یک سود ۴.۵ میلیارد دلاری از سال گذشته برای او بوده است.

  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب
  • منبع ثروت: مدیر عامل مایکروسافت
  • سن: 72 سال
  • ثروت: ۱۸۵ میلیارد دلار

این جوان که تا این لحظه بیش از ۱۵۰ هزار دنبالکننده توئیتری دارد با استفاده از یک «بات» (رُبات اینترنتی) کل تحرکات جت ایلان ماسک را رصد کرده و در توئیتهای خود اطلاعاتی نظیر زمان و مقصد پروازها و طول مدت سفر ایلان ماسک را منتشر میکرده است. ایلان ماسک ۵۰ ساله که در حال حاضر ثروتمندترین مرد جهان است، در جلسه سهامداران شرکت «خودروسازی الکتریکی تسلا» گفت که دوست دارد قبل از مرگش یک خودروی تسلا در مریخ ببیند. به گزارش شبکه سی ان ان این جوان که جک سوئینی نام دارد، در یک حساب توئیتری کل پروازهای ایلان ماسک و مسیرهای جت خصوصی او را منتشر میکند. پدر و مادر او هر دو افرادی بافرهنگ و باسواد بودند ولی زندگی آنها چندان دوام نیاورد و وقتی ایلان ده سال بیشتر نداشت از هم جدا شدند.

ایلان کار خود را از سادهترین کارها، مثل برنامهنویسی در دوران دبیرستان آغاز کرد، تا به تولید خودروی برقی و مطالعه برای پرتاب موشک و همکاری با ناسا ادامه داد و همچنان درصدد است در سال ۲۰۳۰ انسان را جهت سکونت روانه کره مریخ نماید. شرکتی که در سال 2003 تأسیس شد و به تولید اتومبیلهای برقی باقیمت مناسب و بازار انبوه و همچنین محصولات باتری و پنل های خورشیدی معروف هست. نام بیل گیتس را کمتر کسی هست که از کامپیوتر شخصی استفاده کند و نشنیده باشد. سرجی برین یکی از بنیانگذاران شرکت گوگل است و به عنوان یک دانشمند کامپیوتر آمریکایی و کارآفرین اینترنتی شناخته میشود. فورد به آرتور میگوید که زمین در حال نابودی است و این مسأله هنگامی تأیید میشود که یک نژاد بوروکرات بیگانه به نام وگونها با سفینههای فضایی از راه میرسند و اعلام میکنند که قصد دارند زمین را به خاطر احداث بزرگراهی برای کهکشان تخریب کنند.

او به ایلان ماسک میگوید با ۵۰ هزار دلار میتواند خرج تحصیل خود را تامین کند یا دستکم یک تسلای مدل ۳ بخرد. با توجه به برنامهریزی اسپیسایکس ایلان ماسک برای داشتن ۱۰ هزار ماهواره در مدار تا سال ۲۰۲۷، دانشمندان پیشبینی میکنند، تقریبا تمام تصاویر گرگ و میش گرفته شده در ZTF حداقل یک رگه در آینده داشته باشند. این تجزیه و تحلیل در مجموع ۵۳۰۱ رگه ایجاد شده توسط ماهوارههای استارلینک را نشان میدهد که تقریبا بر یک پنجم رصدهای هوای گرگ و میش تاثیر میگذارد.

با وجود این افزایش سریع در تصاویر خطی، محققان میگویند که عملیات علمی به شدت تحت تاثیر قرار نمیگیرد، به طوری که هر رگه کمتر از یک دهم درصد پیکسلهای هر تصویر را تحت تاثیر قرار میدهد و شرایط آب و هوایی تهدید بزرگتری را در حال حاضر ایجاد میکند. “به دنبال یک علت مثبت در کار خود باشید. با وجود اینکه نتایج نظرسنجی مثبت بود، اما به عقیده کارشناسان مدیرعامل تسلا برای پرداخت مالیات مجبور به فروش سهام خود بوده است.

انتظار میرود با وجود شیوع کرونا و کاهش تقاضای جهانی، سودآوری این شرکت مثبت باقی بماند. به نوشته این نشریه، ثروت دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا، 2.5 میلیارد دلار برآورد میشود که نسبت به سال گذشته 600 میلیون دلار کاهش یافته است. وی تاکنون بیش از 45 میلیارد دلار اهدا کرده است. این نشریه میافزاید که مجموع دارایی میلیاردرهای آمریکایی 3.2 تریلیون دلار تخمین زده میشود که نسبت به سپتامبر سال گذشته 8 درصد بیشتر شده است. امروزه، تقریبا ۱۸۰۰ مورد از این ماهوارهها در ارتفاع حدود ۵۵۰ کیلومتری به دور زمین میچرخند و تجزیه و تحلیل تصاویر آرشیوی جمعآوری شده توسط تأسیسات زوویکی (ZTF) در رصدخانه پالومار کالتک در نزدیکی سندیهگو بین نوامبر ۲۰۱۹ و سپتامبر ۲۰۲۱ نشان میدهد که آنها چگونه حضور خود را به نمایش گذاشتهاند. پس از مدتی این سازنده خودروهای الکتریکی از پذیرش این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت خبر داد که دوباره تاثیر مثبتی روی وضعیت بازار داشت.

یک پسر ۱۹ ساله اهل فلوریدا پیشنهاد ۵ هزار دلاری مالک، میلیاردر و مدیر تسلا و اسپیسایکس را نپذیرفت. نهایتا آقای ماسک و شرکت تسلا به توافقی دوجانبه با آژانس دست یافته و با پرداخت جریمه 40 میلیون دلاری موافقت کردند. این موضوع ایلان را خشمگین میکرد تا این که خود او دست به کار شد و به دولت مردان آمریکا این پیشنهاد را داد که با 10 درصد کمتر این قیمت میتواند سفینه بسازد. به جای آن روی موارد پیدا شده تحقیقات جامعی انجام خواهد شد.

به گزارش تابناک، وبسایت کریپتو نتورک در گزارشی نوشته است که آخرین درآمد سه ماهه تسلا نشان میدهد که این شرکت به جای فروش اتومبیل، سود بیشتری از بیتکوین کسب کرده است. آخرین پیامی که بین این دو رد و بدل شده به ۱۹ ژانویه برمیگردد. آخرین بخش زندگی نامه ایلان ماسک نگاه او به آینده است. برای دانستن سخنان ارزشمند جف بزوس و نحوه ی موفقیت او می توانید مقاله مرتبط به او را مطالعه کنید. از آن زمان، نگرانیها در مورد اینکه چگونه این ماهوارهها ممکن است آسمان تاریک و آرامی را که دانشمندان برای مطالعه جهان به آن تکیه میکنند، به خطر بیاندازند یا حتی مانع از شناسایی سیارکهای خطرناک نزدیک به زمین شوند، افزایش یافته است.

این تاسیسات هر دو روز یک بار آسمان شب را اسکن کرده و مشاهدات اجرام کیهانی مانند ابرنواخترها و سیارکهای نزدیک به زمین را جمعآوری میکند. با یک توییت سبب رشد شگفت آور قیمت بیت کوین و دوج کوین شد و با حضور در کلاب هاوس سبب ترند شدن نام این اپلیکیشن در میان مردم. بر اساس گزارشات، این توئیت بر قیمت سهام تسلا تاثیرگذار بود و موجب شد تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایلان ماسک را متهم به تقلب کند. پیام اولیه ایلان ماسک به این جوان به اواخر ماه نوامبر گذشته بر میگردد. بیل گیتس از زمان تأسیس مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ تا سال ۲۰۰۶، مسئول اصلی استراتژی محصولات این شرکت بود.

گیتس مایکروسافت را در سال ۱۹۷۵ با Paul Allen تأسیس کرد و از آن زمان به بزرگترین شرکت نرم افزاری کامپیوتر در سراسر جهان تبدیل شده است. ماسک در ۱۰ سالگی متوجه علاقه شدیدش به کامپیوتر و دنیای تکنولوژی شد و شروع به یادگیری برنامهنویسی و ساختن نرمافزارهای مختلف کرد و پس از دو سال، اولین بازی کامپیوتری خود با نام “Blastar” را ساخت. رویای ایلان ماسک ساخت یک موشک ارزان بود که بتواند بارها به فضا برود و مجددا قابل استفاده باشد. جک پاسخ میدهد بنظرش راههای دیگری هم بجز پرداخت پول وجود دارد مثل یک بورس تحصیلی که میتوانست مسئله پاک کردن توئیت را خیلی سادهتر از اینها حل کند. ماسک در این سالها برای سیر کردن شکم خود از مواد غذایی ارزانی چون ساندویچ هاتداگ کوچک، پرتقال، پاستا و فلفل سبز استفاده میکرد.