«روحانی واقعا رئیسجمهور بدشانسی بود

نظامیان چین و ایران به همراه تعدادی دیگر از کشورها در رزمایش «قفقاز ۲۰۲۰» روسیه حضور خواهند یافت. شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، پس از تشدید حملات گروه انصارالله یمن به ابوظبی، مذاکراتی برای فروش تعدادی از سامانههای دفاعی اسرائیلی موسوم به «گنبد آهنین» به امارات در جریان است. به گفته منابع صهیونیستی گردان سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین سواحل تل آویو در فلسطین اشغالی را با سه فروند موشک هدف قرار دادند.

روزنامه انگلیسیthe Sun”” انگلیس نیز در سال 2010 تلآویو را با 250 خانه فساد مرکز فساد دنیا نامید، البته این میزان اکنون به 280 رسیده است. اما جنبش «جهاد اسلامی» نیز بلافاصله به ترور شهید ابوالعطا با شلیک ۴۰۰ موشک و گلوله به شهرکهای صهیونیستنشین در شمال نوار غزه، واکنش نشان داد و بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر وقت، وحشتزده مانند یک موش از یک جلسه انتخاباتی در شهر عسقلان پا به فرار گذاشت».

به گزارش یدیعوت آحارانوت؛ کارتها و مجلاتی که در سرزمینهای اشغالی خدمات جنسی ارائه میدهند بسیار هستند و همه جا میتوان این کارتها را پیدا کرد، در پیادهروها در پارکها و حتی زیر برفکن خودروها. به گزارش سازمان مبارزه با قاچاق انسان، تعداد صهیونیستهایی که به خانههای فساد میروند ماهانه به یک میلیون نفر میرسد.

به گزارش ایسنا، گزارش این روزنامه آمریکایی حاکی از آن است که کشورهایی مانند مکزیک و پاناما بعد از دستیابی به جاسوس افزار پگاسوس، مواضع خود را در قبال اسرائیل در رایگیریهای مهمی در سازمان ملل تغییر دادند.

به گزارش تابناک به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع خبری عبری زبان از شنیده شدن صدای انفجار در شهرهای یافا و تل آویو در سرزمینهای اشغالی خبر دادند.

در کشور فرانسه بخش همکاریهای فرهنگی و زبان فرانسه مستقر در وزارت خارجه و بخشهای تابعة آن نظیر (AFAA) و مراکز فرهنگی فرانسه و نیز وزارت فرهنگ و ارتباطات این کشور مسئولیت مشترک امر دیپلماسی فرهنگی را عهدهدار هستند. اما به رغم این بدبینی ها باید یادآوری کرد که شخص بنت تمرکز قابل توجهی بر روس زبان های اسرائیل دارد و لاپید، وزیر خارجه نیز بارها بر کوتاهی دولت اسرائیلی در خصوص رسیدگی به امور روس زبان های این کشور انتقاد کرده است که طبیعتاً همه این ها میتواند به معنای امکان لابی گری با روس ها تلقی شود.

همچنان حضور شخصی همچون «یوآل رازبوزوف»، معاون حزب لاپید که به عنوان وزیر گردشگری معرفی شده است از سوی روس ها به معنای اقدامات مثبت در روابط دوجانبه تلقی شده است.

در این بخش نیز که متشکل از پنج فصل است بهترتیب جهتگیری و اقدامات سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، روسیه، اتحادیه اروپایی، چین و ژاپن مورد تجزیهوتحلیل قرار میگیرد. این گزارش ادامه میدهد که مساله خرید جاسوس افزار پگاسوس، که نمیتوان آن را بدون “مجوز صادرات” به نهادهای خارجی فروخت، بر تصمیم دهلی نو در سال ۲۰۱۹، زمانی که به نفع قطعنامهای مورد حمایت اسرائیل رای داد، تأثیر گذاشت.

مجری: شما چگونه میخواهید تورم را کنترل کنید در حالیکه میخواهید هدفمند کردن یارانهها را نیز ادامه دهید و میگویید در رشد نقدینگی نیز تاثیر داشته و از سوی دیگر میخواهید مسکن مهر را هم اجرا کنید؟ اما انتقال این عملیاتها به خارج از مرزهای ایران و بویژه عراق، ممکن است گروههای الحشد الشعبی عراق و هستههای وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شاید «حزبالله» را نیز تشویق کند که همین کار را انجام دهند، یعنی “به اهداف اسرائیلی در سراسر جهان حمله کنند”.

از نظر روس ها در حالی که روابط روسیه و آمریکا در حال حرکت به سوی وخامت است و امکان مشاهده رفتارهای شکننده در این روابط وجود دارد هم نظر بودن در مورد منافع و امنیت اسرائیل به عنوان یک حلقه اشتراک میتواند حلقه ارزشمندی در این میان باشد و تجربه مفیدی از همکاری های محدود در امور خاورمیانه را به همراه داشته باشد (مسئلهای که برخی تحلیل گران آمریکایی نیز قائل به آن هستند).

از آنجا که روس ها در ماه های اخیر تلاش های قابل توجهی برای پررنگ تر کردن محور خاورمیانه ای خود کردهاند طبیعی است که همراهی بیش از حد با بنت میتواند برای آن ها حاشیه ساز باشد و به نظر میرسد گروه های مقاومت همچون حماس و جهاد اسلامی که نقش عمده ای در پیدا کردن حس اعتمادبه نفس در روس ها برای ایجاد هماهنگی میان گروه های فلسطینی و نقشآفرینی در پرونده فلسطینی داشته اند میتوانند با واکنش نشان دادن به هماهنگی روسها با بنت دست به هزینه سازی برای روسیه بزنند.

سیستم انتخاباتی در چین به صورت سلسلهمراتبی است و مجالس گوناگونی از سطوح محلی تا ملی در این کشور نقش دارند که در همه آنها رویکردهای پرقدرت کمونیستی برجسته است. در مجموع از دیدگاه جمهوری اسلامی مشکل اصلی نظام بینالملل کنونی، ایدئولوژی لیبرالیسم است که دارای یک ایدئولوژی مادیگرا و سکولار است و لذا نظریههای لیبرالیستی در روابط بینالملل بر عوامل اقتصادی و منفعت مادی انسانها تمرکز و تاکید دارند نه عوامل معنوی و فرامادی.

این مقاله بر آن است تا با تبیین مبانی این رویکرد و ضمن استناد به شواهد تاریخی و نمونههای عملی به مطالعۀ این پدیدۀ نسبتاً جدید در عرصۀ سیاست خارجی و روابط بینالملل بپردازد و در این راستا، ابعاد گوناگون رابطۀ میان فرهنگ و دیپلماسی را به بحث گذارد. من هم به آقای رحمانی نامه نوشتم که از اول هم گفته بودم قصد آمدن نداشتم ولی شما اصرار داشتید و خداحافظی کردم.

رییسجمهور: شما در واقع دو مبحث را مطرح کردید؛ یکی بحث یارانهها را مطرح کردید که دولت میخواهد چه کار کند؟ ۴- با وجود آن که درآمد نفتی دولت نهم و دهم بیشتر از دولت روحانی بوده و مجموعا متوسط درآمد ارزی دولت نهم و دهم نسبت به دولت روحانی سالانه ۱۲ میلیارد دلار بالاتر بوده اما متوسط واردات دو دولت یکسان بوده است چراکه هر دو دولت به طور میانگین سالانه نزدیک به ۸۰ میلیارد دلار واردات کالا و خدمات داشتهاند.

ترامپ در روزهای بعد از تبرئه در محکمه سنا، حمله به رقبا را آغاز کرده است. تلآویو مرکز همجنسگرایان دنیا معرفی شده است. گزارشی که موسسه توریست همجنسگرایان اروپا منتشر کرده است نشان میدهد، همجنسگرایان اروپایی سالانه 0.25 میلیارد دلار در تلآویو خرج میکنند.

چرا که تحریمها اگر برطرف نشود، تحت هیچ شرایطی نمیتوانیم به باز شدن گرههای اقتصادی دلخوش باشیم. البته این موضوع را باید در نظر بگیریم که هرچه زمان میگذرد، ابزار قدرت نظامی نسبت به قبل کماهمیتتر شده است و میتوان گفت اقتصاد در حال نزدیک شدن به ابزار نظامی است و چه بسا از آن هم بتواند پیشی بگیرد.

نمونه بسیار مهم این مسئله در موضوع سرنگونی هواپیمای روسی در سوریه بود که در نتیجه شیطنت هواپیمای اف 16 اسرائیلی و پنهان شدن این هواپیما در پشت هواپیمای روس اتفاق افتاد و باعث کشته شدن 15 روس در سوریه بهوسیله سامانه اس 200 سوری شد قابل مشاهده است. خسارت بسیار بسیار عظیم بود و می توانست این خسارت بیشتر باشد.

به ویژه که تمامی این شاخههای نظامی، “غیر دولتی” هستند و در لیستهای تروریستی بیشتر -اگر نگوییم همه- دولت های غربی قرار گرفتهاند. به عبارت دیگر، 1.5 میلیارد دلاری که به نیروهای دفاعی اسرائیل برای تدارک حمله نظامی احتمالی به ایران داده شده، تنها آغاز هزینه های اسرائیل است، چرا که پاسخ «محور مقاومت» عواقب نجومی برای اسرائیل خواهد داشت.

هرچند این شایعه وجود دارد که حسن روحانی یکی از گزینههای ریاست بر مجمع تشخیص مصلحت نظام است؛ اما تا کنون حکمی برای او صادر نشده و آخرین حضور او در مجمع به حدود پنج ماه قبل از فوت مرحوم آیتالله هاشمیرفسنجانی برمیگردد. بسیاری از دوایر تحلیلی آمریکا و روسیه در این مورد متفق اند که او تلاش خواهد کرد خود را از مخمصه تنش شرق – غرب دور نگه داشته و استفاده و نفع اسرائیل را پیگیری کند.