زندگی نامه ایلان ماسک

مارک زاکربرگ موسس فیس بوک است که در سال 2004 یعنی زمانی که تنها نوزده سال داشت آن را تاسیس کرد. گویا SpaceX تنها به فکر فرستادن انسانها به مریخ نیست و میخواهد زندگی در کره زمین را هم بهبود ببخشد. ناگفته نماند که ۱۰۰ میلیون دلار از پولهای بزوس را کنار گذاشتیم که بتواند زندگی راحتی داشته باشد و باقی دارایی او را خرج میکنیم. ایلان ماسک هنگام صحبت پیرامون معنای زندگی خاطرنشان کرد که به باور وی پاسخ این پرسش در جهان هستی نهفته است.

  • سن: 91 سال
  • سن: ۸۸ ساله
  • کشور مبدا: چین
  • ثروت: ۶۳ میلیارد دلار
  • لری پیج (Larry Page)
  • منبع درآمد: شرکت ال و ام هاش (LVMH)
  • لری الیسون (Larry Ellison)
  • مدیرعامل شرکت اوراکل

وی سابقه 3 ماه کار در شرکت تسلا را دارد و از سال 2021 به این سمت منصوب شده است. تسلا که یکی از پیشروترین خودروسازان جهان در استفاده از تکنولوژیهای نوین است در زمان همه گیری کرونا به یکی از محبوبترین خودروسازها تبدیل شد. مدیرعامل بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا اوایل شهریور امسال (اوت ۲۰۲۰) به اولین نفری در دنیا تبدیل شد که ثروتش از ۲۰۰ میلیارد دلار بیشتر میشود. به همراه برادرش سهام دوبرادر دیگرشان را به نام فردریک و ویلیام خریداری کردند تا بتوانند مدیریت شرکت پدرشان که همان صنایع کخ هست را در دست بگیرند. در سال ۲۰۰۷ هنرمندی با نام دیمین هرست (Damien Hirst) اثر هنری با نام «عشق خدا» ساخت که قالبی فلزی از جمجمهی کشفشدهی یک فرد اروپایی مربوط به قرن ۱۸ میلادی بود.

اگر جف بزوس بهدنبال این اثر هنری باشد، میتواند با حدود ۲۰۰۰ جمجمهی الماسکوب دیمین هرست یک جمجمهی بزرگتر درست کند! تقریبا هر میلیونری میتواند جزیرهی شخصی خریداری کند. بد نیست بدانید که زمین گلف یادشده محل برگزاری مراسم عروسی بیل گیتس بود.درواقع جف بزوس میتواند جزیرهی شخصی لری الیسون را چندصد بار خریداری کند؛ زیرا قیمت آن ۳۰۰ میلیون دلار است؛ بنابراین نهتنها این جزیره بلکه او میتواند تمام جزیرههایی را که بیشتراز ۵۰ میلیون دلار قیمت دارند، به تصاحب خود درآورد. درنهایت، مأموران حفاظتی درسال ۲۰۱۷ توانستند یک آپارتمان کوچک با مبلغ ماهانه ۳۰۰۰ دلار اجاره کنند.اگر بزوس بخواهد به مأمورهای مخفی کمک کند میتواند محل استراحت آنها را برای ۵ میلیون سال اجاره کند!

دارایی شخصی بزوس، که عمدتاً در سهام آمازون ذخیره شده، در سالهای اخیر همراه با افزایش ارزش سهام این شرکت به طور خیره کنندهای افزایش یافته تا او همچنان در زمینه کسب ثروت رکوردزنی کند. قیمت سهام شرکت تسلا موشک وار در طول سال گذشته بیش از 9 برابر افزایش یافته است. حس درونی من میگه که حدوداً تا بهار یا تابستان ۲۰۲۲، اما تا بعد سال ۲۰۲۳ طول نخواهد کشید. ماسک اما چیزی درباره واکنش همسر و خانواده اش درباره انتشار فیلم لو رفته امبر هرد و ایلان ماسک نگفت. توئیتر محبوبترین شبکه اجتماعی نزد ماسک محسوب میشود و او حتی نظرسنجیهای مهم در خصوص برنامههای کاریاش را هم آنجا برگزار میکند. بزرگترین و محبوبترین ارز مجازی دنیا ۴۰.۷ درصد نسبت به پایینترین ارزش آن در چهارم ژانویه (۲۷۷۳۴ دلار)، افزایش یافته است.

ماسکِ ۴۹ ساله اوایل ژانویه ۲۰۲۱ به لطف افزایش ارزش سهام تسلا و دستمزد بالایی که از این خودروساز میگیرد، از بزوس پیشی گرفته و ثروتمندترین فرد جهان شده بود. وی در حال حاضر توانسته ثروت خود را به 5/58 میلیارد دلار برساند و در جایگاه دهم ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 قرار بگیرد. او ادعا کرده است که این ایمپلنتها به افراد فلج این امکان را میدهند تا دستگاههایی مانند گوشیهای هوشمند را با مغز خود کنترل کنند. اتریوم تا این لحظه ۳.۲۶ درصد و ریپل ۴.۶۲ درصد جهش کردند. پس از آتش سوزی پر سر و صدای کلیسای پاریس بتنکورت میرز و شرکت لورئال مبلغ ۲۲۶ میلیون دلار برای تعمیر این ساختمان اهدا کردند. در یک نظرسنجی که ۳۸ کارشناسان در آن شرکت کردند حدود ۱۸ نفر دیدگاهی مثبت به سهام تسلا دارند و ۱۰ نفر عقیده دارند سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ به شدت ریزش میکند.

فوربز میزان دارایی بزوس را در زمان نگارش این مقاله، ۱۹۳/۲ میلیارد دلار تخمین زده که بسیار بیشتراز حد تصور عموم افراد است. اجرای این طرح و استفاده از ۱۹ تلسکوپ فضایی نهتنها باعث افزایش قدرت و سرعت بشر در پیداکردن سیارههای فراخورشیدی میشود؛ بلکه درهای جدیدی از آنچه در آسمان رخ میدهد را بهروی بشر خواهد گشود. درسال ۲۰۰۷، برای ساخت این تلسکوپ بودجهی یک میلیارد دلاری درنظر گرفته شد؛ اما درحال حاضر مخارج ساخت و طراحی آن فراتر رفته است و پیشبینی میشود که ساخت نسخهی نهایی آن هزینهی ۱۰ میلیارد دلاری درپی داشته باشد.ازجمله موارد خاصی که در سازهی تلسکوپ فضایی جیمز وب وجود دارد میتوان به آینهی طلایی با طول بیشتراز ۷٫۵ متر اشاره کرد. اگرچه این شرکت به مدت ۱۰ سال سودآور نبود و با ۱۷ دلار در هر سهم عرضه شد اما بیش از ۲۲۵ میلیون دلار بر روی آن سرمایهگذاری شد.

نشریه فوربس طبق روال گذشته اقدام به معرفی ثروتمندترین افراد جهان کرد که بر این اساس و تا پایان ماه نوامبر، جف بزوس موفق شد بار دیگر به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شود. رشد بازارهای سهام و افزایش ارزش هر چیزی، از املاک گرفته تا ارزهای دیجیتال و کالاهای مختلف، باعث افزایش بیش از 1 تریلیون دلاری ثروت جمعی 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان شد، حتی در شرایطی که همهگیری کرونا جهان را برای دومین سال درگیر کرده بود.

اما کمتر از دو ماه بعد ایلان ماسک اعلام کرد به خاطر آسیب زدن شبکه بیت کوین به محیط زیست، تسلا روش پرداخت با این ارز دیجیتال را متوقف کرده است. به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از bitcoin.com، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در توییتی گفت در صورتی که مکدونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده هپیمیل مکدونالد را در تلویزیون خواهد خورد. در ماه اگوست وی با مارک کوبان، ستاره تیم شارک تانک، مالک تیم NBA دالاس ماوریکس موافق بود که جامعه دوج در استفاده از دوج بهعنوان وسیله مبادله، قوی عمل میکند. امروزه مدیران باید علاوه بر نوآوری، توانایی اجرای قوی ایده را نیز داشته باشند.

در حال حاضر ۴۹ فرد با ثروت بالای ۲۰ میلیارد دلار در جهان وجود دارند و برای قرار گرفتن در بین ۱۰۰ فرد ثروتمند جهان باید دست کم ۱۴ میلیارد دلار ثروت داشت. جزیرههای مختلف با قیمتهای متفاوتی وجود دارند؛ برای مثال، جزیرهای در نوا اسکوشیای کانادا با قیمت ۶۵۰۰۰ دلار آمادهی فروش است؛ اما، جزیرهی لری الیسون گزینهی خاصی بهشمار میرود، موسس شرکت اوراکل، مالکیت ۹۸ درصد از این جزیره را دراختیار دارد. این شرکت خوشه ای از سال 1967 تاکنون از محل درآمد خطوط انتقال نفت، کسب و کار، مواد شیمایی و مواردی از این قبیل سالیانه حدود 100 میلیارد دلار درآمد دارد. برای مثال مکنزی اسکات، همسر سابق بزوس، در چهار ماه حدود ۴ میلیارد دلار به کسبوکارهای آسیبدیده از همهگیری کووید ۱۹ بخشید و اکنون دارایی او ۶۰ میلیارد دلار برآورد میشود.درادامهی مقاله بافرض اینکه بزوس بسیار پرمشغلهتر از آن است که بتواند برای خرجکردن پولهایش برنامهریزی کند، ما چندین پیشنهاد برای او ارائه میکنیم تا بتواند زمان بیشتری را روی تعهدات و ایدههای خود صرف کند.

کارلوس اسلیم هلو که ثروتمندترین مرد مکزیک نیز می باشد، به همراه خانواده ی خود بزرگ ترین اپراتور موبایل در آمریکای جنوبی را از آن خود کرده است. او همچنین سال ۲۰۱۸ به خاطر عبور داراییهایش از رقم ۱۵۰ میلیارد دلار عنوان ثروتمندترین فرد جهان در تاریخ معاصر را به خود اختصاص داد. همچنین بلومبرگ یکی از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در سال 2020 بود. زمان ارائهٔ مدل اس، ماسک قاطعانه اعلام کرد که در 20 سال آینده بیش از نیمی از خودروهای تولیدی، از نوع الکتریکی خواهند بود.