نام عجیب فرزند ایلان ماسک عجیبتر شد!

از نظر ایلان ماسک یکی از ارزشهای دانشگاه رفتن این است که شما میتوانید با دیگران وقت صرف کنید و سپس با تجربهای که از این کار به دست آوردهاید به بازار کار بپیوندید. اخیراً وام 400 میلیون دلاری که از مالیات مردم تهیهشده بود را پس داد و گفت: “میخواهم از وزارت انرژی و اعضای کنگره تشکر کنم که برای ایجاد برنامه ATVM زحمت زیادی کشیدند. بهویژه از مردم آمریکا تشکر میکنم با پرداخت مالیات این مبلغ را فراهم کردند.” رهبران با راه رفتن بر پشت دیگران پول درمیآورند.

او گفت: “ارزش آنها به طور قابل توجهی نوسان دارد. به همین دلیل است که آنها در کل راه خوبی برای پرداخت نیستند. ” به نظر میرسد آخرین نوسانات قیمت، اظهارات وی را تأیید میکند. در همین حین و فقط پس از گذشت دو روز از ثبت نام او در این دانشگاه، آن جا را ترک کرد و اولین کمپانی خود به نام Zip2 را راه اندازی کرد. به گزارش قدس آنلاین، ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان که به انتشار توئیت های جنجالی که بازار را جابجا می کند مشهور است، اعلام کرد که حداقل نیمی از این توئیت های خود را در “توالت” نوشته و منتشر می کند. ثروتمندترین مرد جهان در سالروز تولدش چه هدیهای میخواهد؟

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از سیانبیسی نوشت: قیمت بیتکوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان به دنبال اظهارات جدید ایلان ماسک، مالک تسلا، با جهش بزرگی روبرو شد. همچنین شما به طور بالقوه قادر هستید آنها را در یک بدن جدید یا در یک بدن رباتی دیگر نیز قرار دهید. ایلان ماسک میگوید که تحتتأثیر زندگینامهی آلبرت انیشتین فیزیکدان نظری قرار گرفته است. او همچنین میگوید سعی کرده در زمان استخدام نیرو برای تسلا، اشارهای به مدرک تحصیلی نداشته باشد. ایلان ماسک توییت کرد که با استخراجکنندگان بیتکوین در آمریکای شمالی صحبت کرده است و آنان متعهد شدهاند از انرژیهای تجدیدپذیر در استخراج بیتکوین استفاده کنند و از تمام استخراجکنندگان در سراسر دنیا نیز چنین درخواستی دارند.

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا و همسر وی گرایمز که در حوزه موسیقی فعال است طی هفتههای اخیر به علت نام عجیب فرزند خود سوژه رسانهها شده بودند، اکنون این زوج تصمیم گرفته اند نام فرزند خود را یکبار دیگر تغییر داده و نامی عجیبتر از قبل انتخاب کنند. داستان از آنجا شروع میشود که «آرتور دنت» از خواب بیدار میشود و کارگرانی را میبیند که قصد دارند خانهاش را با بولدوزر خراب کنند تا راهی برای اتوبان جدید ایجاد کنند. درست قبل از تخریب زمین، فورد موفق میشود خود و آرتور را نجات دهد و داستان عجیب و زیبای آنها در کهکشان شروع میشود. اگر ندانید که چگونه زمان خود را کنترل کنید، متوجه میشوید که زمان شما را در کنترل خود گرفته است. ماسک سال ۱۹۹۵ اولین شرکتش را با نام Zip2 با برادرش «کیمبال ماسک» راهاندازی کرد.

قدم بعدی ایلان ماسک، دنیای پرداختهای مالی را دگرگون کرد. او قدم به قدم پیش رفت، تا اینکه در سال ۲۰۰۸ توانست اعتماد ناسا را هم جلب کند. ماسک دوران کودکی خود را در همانجا گذراند و تجربیات ارزشمندی را پیش از مهاجرت به ایالات متحده کسب کرد. ماسک بیشتر موفقیتش را مدیون کتابهایی است که در کودکی و در بزرگسالی خوانده است. در این سال، ناسا قراردادی با SpaceX بست که بر اساس آن این شرکت وظیفهی انتقال محموله به ایستگاه بینالمللی فضایی را برعهده میگرفت. در آن هنگام ۱۱ درصد سهام PayPal به ایلان ماسک تعلق داشت. در ژانویه 2017، ماسک شرکت Boring Company را راهاندازی کرد، شرکتی که بهمنظور کاهش ترافیک خیابان به ایجاد خستهکننده و ساخت تونل اختصاص داشت. اگر میخواهید ملاقاتهای کاری بهتر و موثرتری داشته باشید، طول مدت این ملاقاتها را به نصف کاهش دهید.

بنابراین اگر میخواهید بهرهوری خود را افزایش دهید، باید محدودیتهایی که به آنها فکر میکنید را کنار بگذارید و میدان دید خود را گسترش دهید. ایلان ماسک میگوید: ” فکر میکنم افراد عادی این امکان را دارند تا فردی فوقالعاده باشند”. هارلو کورتیس، یکی از رؤسای کمپانی بزرگ جنرال موتورز (از سال 1395 تا 1398) در سال 1955 به شخصیت برتر سال تبدیل شد، آنهم زمانی که حدود 5 میلیون خودرو توسط GM فروخته شد و کمپانی توانست تنها در یک سال به درآمد 1 میلیارد دلار دست پیدا کند.

  1. متولد: ۱۴ مه ۱۹۸۴
  2. شغل: مدیر عامل تسلا
  3. ارزش خالص: ۱۳۶٫۱ میلیارد دلار
  4. کشور : چین
  5. ارزش خالص دارایی: 123.1 میلیارد دلار
  6. جف بزوس (Jeff Bezos )

او بیش از 100 میلیون دلار از پول خودش را در شرکت SpaceX، 10 میلیون دلار در Solarcity و حداقل 55 میلیون دلار را در تسلا موتورز سرمایهگذاری کرد. ارزش کمپانی اسپیس ایکس او بیش از 20 میلیارد دلار برآورد شده است. ارزش داجکوین (یکی از ارزهای دیجیتال) که نماد آن تصویر یک سگ نژاد شیباست، به دنبال توییت ایلان ماسک در یک روز بیش از دو برابر شد و رشد خود در ۷ روز گذشته را به رقم خیرهکننده ۴۰۰ درصد رساند.

و با به عهده گرفتن نقش مشاوره در روزهای نخست دولت دونالد ترامپ رئیسجمهور، جایگاه خود را بهعنوان رهبر صنعت به دست آورد. ایلان همزمان با تحصیل خود در کانادا، کار برنامه نویسی را تخصصی تر تعلیم می دید. به گزارش ایران، او که بتازگی شرکتی با نام «نورالینک» تأسیس کرده است در گفتوگوی خود با «جو روگان» روزنامه نگار امریکایی توضیح داد که با نوآوری تراشه مغزی که این شرکت در حال توسعه آن است، انسان دیگر مجبور به صحبت کردن با زبانهای سنتی نیست. برای یاد گرفتن نیست. و یاد گرفت چگونه با کاراته و کشتی از خودش دفاع کند.

او سال ۱۹۹۲، کانادا را ترک کرد تا در دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا در رشتههای تجارت و فیزیک تحصیل کند. ماسک دربارهی این مجموعه در مصاحبه با گاردین گفت: «درسهای تاریخ نشان میدهد که تمدنها بهصورت چرخهای حرکت میکنند؛ درسی که کارآفرین را ترغیب میکند تا اهداف رادیکال خود را دنبال کند. ماسک از همان دورانکودکی آنچنان در رویاهای روزانهاش دربارهی اختراعات غرق میشد که والدین و پزشکانش آزمایشی برای بررسی شنوایی او انجام دادند. ارباب مگسها دربارهی بیگناهی، تمدن و تأثیرات قدرت سؤالاتی را مطرح میکند. ماسک در این باره گفته بود که توییتر منابع مهندسی خود را برای این قابلیت خرج میکند. او پس از دو روز گذراندن در مقطع دکتری، انصراف داد و اولین شرکت خود به نام ZIP2 را تاسیس کرد که بعدها با ۲۲ میلیون دلار آن را به کامپک فروخت.