ناگفتههای ۴۰ ماه حصر در سفارت

اهمیت نقشآفرینی این متغیرها و تحولات بدین جهت است که برخی کشورهای منطقه، بهویژه عربستان سعودی، امارات متحده عربی و اسرائیل بیم دارند که تیم بایدن سیاست مماشات اوباما را تکرار کند و نگرانیهای امنیتی آنها نسبت به مداخلات منطقهای ایران در کشورهای همجوارشان؛ مانند سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین و غیره و همچنین پیشبرد برنامه موشکهای بالستیک ایران دوباره فدای توافق یا سازش احتمالی با تهران شود.

  • آدرس وزارت خانه در تهران : ولیعصر – خ دمشق – پ . ۱۱
  • استرالیا: سفارت کانادا در سیدنی
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت آموزش و پرورش
  • شناسنامه و کارت ملی
  • اشتباه یا جعل کردن مدارک باعث رد شدن ویزا میشود
  • قيمت سکه – طلا – ارز

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: هر ۱۰۰ متر مربع، دو و نیم شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد یا تثبیت میکند. نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: آقای روحانی اعلام کرد پرونده مسکن مهر را در دولت یازدهم و دوازدهم میبندم، اما این اتفاق نیفتاد؛ حتی پروژههای محله محور را هم اجرا نکرد؛ اگر زمین و تسهیلات برای ساخت مسکن در اختیار قرار نگیرد امکان ساخت مسکن وجود ندارد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: در سفرهای استانی و سرکشیهایی که به استانها و سایر شهرها انجام میگیرد، مشکلات شناسایی میشود و طبق نیازمندیهای لازم جهت رفع مشکلات، با مسئولان مربوط مذاکراتی انجام میشود اگر مشکلات طبق زمانبندی معلوم، حل شد که بسیار خوب؛ اما اگر رفع نشد، در مجلس ماهی یکبار پیگیری صورت میپذیرد.تاکنون از ۱۹ سفری که بنده به سایر استانها داشتم، قریب به اتفاق مشکلات مرتفع شده است.

وی تصریح کرد: در بودجه اقدام بزرگی صورت گرفت و منابعی به صورت اقساط ۲۰ ساله با سود مصوب شورای پول و اعتبار برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی مصوب گردید و در کنار آن هم خرید تضمینی گندم از روستاییها صورت گرفته مجلس میخواست خرید تضمینی گندم را تصویب کند، ولی دولت فوری آمد و قیمت پنج هزار تومان را برای گندم اعمال کرد در حالی که میتوانست بررسی کند که تولید گندم و قیمت تمام شده آن برای کشاورز چقدر است تا بر اساس آن تعیین قیمت نماید.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که روز پنجشنبه 18 فوریه 2021 (30 بهمن) آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در نشستی مجازی برای دومین بار با همتاهای بریتانیایی و آلمانی درباره برنامه هستهای ایران گفتگو و رایزنی کرد. وزارت خارجه آمریکا روز جمعه تهدید به تحریم علیه کشورها و شرکتهای خارجی از جمله روسیه، چین و کشورهای اروپایی را که با بخش غیرنظامی برنامه هستهای ایران همکاری میکردند لغو کرد.

نیکزاد گفت: ما معتقد بودیم و هستیم که آمریکاییها و اروپاییها باید تحریمهای خود را لغو نمایند، قرار نیست که ایران به تعهداتش عمل کند، ولی غربیها مدام جا بزنند؛ روحانی اگر قرار بود تحریمها را بردار در مدت هشت سال ریاست جمهوریاش فرصت کافی داشت، اما چنین چیزی نیست که اگر این مصوبه مجلس نبود ایشان میتوانست زودتر تحریمها را لغو نماید، زیرا حدود هزار و ۶۰۰ تحریم از قبال تحریم هستهای ایران به کشورمان تحمیل شده بود و البته ما راغب بودیم که رفع تحریمها در زمان دولت قبلی انجام شود.

اقدام مهمی که مجلس در ابعاد خارجی انجام داد، تصویب قانون مهم راهبردی برای لغو تحریمها در جهت صیانت از حقوق مردم بود تا جایی که مقام معظم رهبری به عنوان قانونی خوب از این مصوبه یاد کردند. ما نمی توانیم از حل و فصل درگیری های سهمگین داخلی، از جمله در اتیوپی و یمن که در آن جنگ بین طرف های درگیر باعث قحطی، خشونت های وحشتناک، نقض حقوق بشر غیرنظامیان، از جمله استفاده بی رحمانه از تجاوز جنسی به عنوان سلاح جنگی بگذریم.

لازم به ذکر است وی در زمان ریاست جمهوری آقای محمد خاتمی نیز مدیر ارتباطات بین الملل مرکز امور مشارکت زنان را بر عهده داشت. وی افزود: تمام نهادهای قانونی و سازمانهای مردم نهاد باید در اصول حکمرانی با یکدیگر مشارکت داشته باشند. وی با اشاره به تصویب مالیات بر خانههای خالی افزود: مجلس در راستای رویکرد و نگرش داخلی، اقدام به تصویب اعمال مالیات بر خانههای خالی کرد و این مالیات، بر یک میلیون و دویست هزار واحد مسکونی خالی که اسلامی وزیر راه و شهرسازی از آن یاد کرده است، باید اعمال و عملیاتی شود و ما میتوانیم با اعمال مالیات، بازار مسکن را متعادل کنیم.

وی درباره عملیاتی نشدن قانون مالیات بر عایدی سرمایه افزود: این قانون فعلاً باید در کمیسیون اقتصادی بیاید و در صحن علنی مصوب شود و مالیات بر خانههای خالی باید عملیاتی شود. وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بانک مرکزی و دولت موظف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یعنی نزدیک به ۲۰ درصد کل تسهیلات دو هزار هزار میلیارد تومانی که بانکها پرداخت میکنند را به بخش مسکنتسهیلات بدهند و در این صورت لوکوموتیو اقتصاد راه میافتد و وقتی که این بخش حرکت کند.

او از تعمیر نشتی های ساختمان طفره رفت، در مورد هجوم موش ها به بنای مذکور هیچ واکنشی نشان نداد و از همه بدتر، به مدیر ساختمان دستور داد جاسوسی مستأجران را کند. او گفت انجام چنین کاری نه تنها به شرایط بر روی زمین کمک خواهد کرد بلکه به “برداشت ها” در سطح بین المللی -که برای تقویت حمایت جهانی از دولت افغانستان ضروری است- نیز کمک خواهد کرد.

در سال ۲۰۰۷، ایوانکا و جارد برای مذاکره در مورد همکاری بین شرکت های ترامپ و کوشنر در حوزه ی املاک با هم صحبت کرده و با هم یک ناهار کاری خوردند. «فرانک والتر اشتاینمایر» رئیسجمهور آلمان ورود شولتس به عرصه قدرت که هم زمان با افزایش همهگیری کرونا در این کشور است را متذکر شده و اعلام کرد شولتس برای مبارزه با کرونا باید سخت تلاش کند.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که آیا دولت با کمیسیونهای تخصصی برای معرفی وزرای پیشنهادی مشورت میکند، اظهار داشت: بله، دولت به کمیسیونهای تخصصی چند نفر را که مدنظر دولت بودهاند برای احراز پست وزارت معرفی کردند و از اعضای کمیسیونهای تخصصی خواستند که نظر خود را نسبت به این اشخاص در قالب خوب، متوسط و ضعیف اعلام کنید.

نیکزاد ادامه داد: کمیسیونهای تخصصی نیز پس از بررسی، نظرات خود را به صورت خوب، متوسط و ضعیف در مورد هر گزینه اعلام کردند و در نهایت تصمیمگیر شخص رئیس جمهور است و ۱۸ وزیر به مجلس معرفی خواهند شد. در مه ۲۰۱۶، پس از موفقیت او در پیروزی در بیشترین ایالتها و کسب بیشترین آرای رقابت مقدماتی حزب جمهوریخواه، تنها رقبای باقیماندهٔ او کناره گیری کردند و ترامپ در ژوئیه رسماً نامزد حزب جمهوریخواه شد.

بیشترین تأکیدات رهبر انقلاب در سالهای اخیر بر حل مشکلات معیشتی مردم و قوی کردن اقتصاد کشور بوده است؛ مغرضانی که جز بدخواهی برای ایران و مردم در سر ندارند، تلاش کردند این تأکیدات را به مخالفت رهبری با دولت ترجمه کنند، در حالیکه این رویکرد رهبر انقلاب، بالاترین سطح از کمک و حمایت از دولت بود؛ نتیجه تلاش برای دور نگهداشتن دولت از حاشیهها و هدایت آن به میدان خدمت و اقدام و عمل، در صورتی که با همراهی دولت همراه شود، موفقیت دولت و اقبال عمومی به خدمات دولت خواهد بود و این چیزی نیست، جز سرافرازی و موفقیت برای دولت و نظام.