نحوه دریافت صورت مجلس تفکیکی پارکینگ و ساختمان

نماینده ای که اعتبارنامه اش توسط کمیسیون رد شده است حداکثر به مدت سی دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند، ضمن اینکه می تواند بخشی از وقت خود را حداکثر به دو نفر از نمایندگان واگذار کند، سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می شود، چنانچه رد اعتبارنامه به تصویب مجلس نرسد، رئیس جلسه تصویب آن را اعلام می کند. مداح خوب کسی است که هر وقت در محدودیت زمانی قرار گرفت ، وقت را طوری تنظیم نماید که به اکثر قسمت های مهم برنامه خود پرداخته باشد نه اینکه کلاً یک قسمت از آن را حذف کند مثلاً بگوید چون وقت نیست من از اصل روضه شروع کنم و بدون سلام دادن ، شروع به روضه خوانی نماید. در محدودیت های زمانی ، مداح می تواند از برنامه هائی که در حاشیه توسل وجود دارد، کسر بگذارد مثل سینه واحد زدن و ایستاده سینه زنی کردن و…

  • محرمی: فکر کردم جوانم و از پشت بام پریدم
  • دعوت به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات
  • کارشناسی داوری هوادار – استقلال با پنج صحنه
  • درباره ما

تبصره- مقرری و هزینه های نمایندگی درهرسال در جلسه مشترک هیأت رئیسه با کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با رعایت مقررات مالی مجلس به تصویب می رسد، نمایندگان مجلس می توانند حقوق و مزایای خود را از مجلس دریافت نمایند، قبل از تصمیم مجدد در هر دوره به صورت علی الحساب مطابق مصوبه دوره قبل عمل می شود. تبصره 2 – کمیسیون تحقیق موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از رسیدگی به اعتبارنامه از معترض یا معترضان و نماینده ای که اعتبارنامه اش مورد اعتراض واقع شده است دعوت به عمل آورد. و چهار تن از عالمان بزرگ تهران که اهل فلسفه بودن به حکمای اربعه تهران شهرت یافتند. 1/ شهرت داشتن به دین داری و مورد اعتماد بودن و صلاحیت اخلاقی. و یا از اشعار اخلاقی ، که در مذمت نفس سروده شده و یا اشعار مناجاتی استفاده کرد که این گونه ، اشعار مناسب مجالس دعا و زیارات می باشد مثلاً در شبهای ماه مبارک رمضان و یا قبل از دعای کمیل و…

رئیس گروه سلامت اجتماعی فرهنگستان علوم پزشکی بیان داشت:صرف زیاد کردن ظرفیت پزشکی بدون تامین منابع لازم برای تربیت و فضای مناسب برای کار موثر و مفید آنها در آینده باعث خطر سقوط کارآمدی پزشکی، گران کردن خدمات و افزایش پرداخت از جیب مردم خواهد شد.

نمایندگان مجلس دو شرط ثبت در درگاه خدمات پایه کاربردی و اخذ مجوز فعالیت خدمات اثرگذار پایه کاربردی بومی، داخلی و خارجی را برای عرضه و فعالیت خدمات پایه کاربردی در فضای مجازی اعلام کردند. ماده 79 – رئیس جلسه نسبت به نمایندگانی که از موضوع مذاکره خارج میشوند و یا بدون اجازه صحبت میکنند وهمچنین نسبت به نمایندگانی که به واسطه عدم رعایت آییننامه داخلی یا به انحاء دیگر رعایت نظامات مجلس را نمینمایند تذکر میدهد. ماده 76 – چنانچه به تشخیص هیأت رئیسه نمایندهای در سخنان خود در جلسه علنی به کسی نسبت ناروا داده و یا هتک حرمت نماید فرد مزبورمیتواند در دفاع از خود، بهصورت مکتوب به اتهام وارده پاسخ گوید. پاسخ ارسالی درصورتی که بیش از دو برابر اصل مطلب اظهار شده نبوده و متضمن توهین و افترا نباشد، در اولین فرصت در جلسه علنی قرائت خواهد شد.

ماده 93 – نماینده تقاضای استعفاء مدلّل خود را به عنوان رئیس مجلس مینویسد و رئیس مجلس آن را در اولین جلسه علنی و بدون قرائت متن،اعلام و در دستور کار هفته بعد میگذارد. ابتدا در قانون اساسی 1946 به (( کمیته قانون اساسی )) و بالاخره در قانون اساسی 1985 تحت عنوان (( شورای قانون اساسی )) حدود وظایف و اختیاراتش شفاف تر شد . ماده 75 – بر طبق اصل هشتاد و ششم (86) قانون اساسی نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهار نظر خود کاملاً آزادند و نمیتوان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کردهاند یا آرائی که در مقام ایفای وظایف خود دادهاند تعقیب یا توقیف کرد و یا از حقوق اجتماعی محروم نمود.

بدون اینکه هیچ کدام از این هفت مورد را بتوانند به عنوان دلیل رد اعلام نمایند حال آنکه حقیر گزارش ماوقع جلسه را طلب نکرده بودم، بلکه به سیاست کلی ابلاغی رهبری معظم (مد ظله العالی) در امر انتخابات استناد کرده بودم و دلیل رد صلاحیت خود را تقاضا کرده بودم. به گزارش خبرنگار مهر، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (شنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی درخصوص درخواست برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای دلایل رد صلاحیتشان گفت: ما همیشه از اصلاح قانون انتخابات استقبال کردیم و معتقدیم اصلاح این قانون باید رقم بخورد. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، روز سه شنبه بود که خبری دررسانه مبنی بر خداحافظی عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان از این شورای منتشر شد و اعلام شد روز چهارشنبه اعضای هئیت رئیسه جدید شورای نگهبان مشخص خواهد شد از این رو در رای گیری به عمل آمده آیت الله جنتی مجددا به عنوان دبیر شورای نگهبان و همچنین سیامک ره پیک به عنوان قائم مقام دبیر و هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان به عنوان سخنگوی جدید شورای نگهبان انتخاب شدند.

وی ادمه داد: همانطور که در آمارهای اعلام شده توسط وزارت بهداشت مشخص است اومیکرون به شدت در حال افزایش است و تعداد مراجعان به مراکز درمانی افزایش پیدا کرده است. تبصره – در صورتی که کمیسیون تحقیق ظرف مدت پانزده روز نظر خود را به مجلس اعلام نکند، نماینده ای که اعتبارنامه اش مورد اعتراض واقع شده است یا پانزده نفر از نمایندگان می توانند طرح اعتبارنامه را در صحن مجلس از هیأت رئیسه درخواست کنند و هیأت رئیسه موظف است در اولین فرصت گزارش شعبه را در دستور کار مجلس قرار دهد تا مطابق این ماده مورد رسیدگی قرار گیرد. در زمان بررسی جزییات لایحه بودجه نیز در صحن مجلس قطعا بحث جدی صورت خواهد گرفت.

عباس گودرزی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نحوه جذب و قراردادهای متنوع نیروی انسانی در دستگاههای دولتی، اظهار کرد: بر همین مبنا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی در دست تدوین است که این طرح با عنوان “طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت” در کمیسیون اجتماعی در آستانه ورود به صحن علنی مجلس آماده شده است. طحان نظیف در پاسخ سوالی در رابطه با دیدار آیتالله اعرافی از فقهای شورای نگهبان با جمعی از نمایندگان مجلس، گفت: این دیدارها منحصر به آیتالله اعرافی نیست و سایر اعضا هم دیدارهایی از این دست دارند. طحان نظیف افزود: سامانه نظرات شورای نگهبان که سالهاست مردم و نخبگان از آن استفاده میکنند نمونه و مصداق بارز همین موضوع است که تمام سوابق اعم از نظرات شورای نگهبان از ابتدای انقلاب تاکنون، محتوای طرحها و لوایح، مشروح مذاکراتی که اعضای شورای نگهبان مصوبات را بررسی میکنند و همچنین مبانی استدلالات این شورا، بر روی این سامانه وجود دارد و در دسترس همگان است.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که اگر مجلس عزاداری و روضه است ، خواندن خطبه اول آن و دادن سلام و صلوات نباید خیلی طولانی بشود زیرا موجب خستگی و ملال مستمع می گردد.

چون خواندن این اشعار، جنبه مقدمه دارد و به سبب آماده شدن مستمع ، برای گوش دادن روضه خوانده می شود زیرا در اول مجلس ، مستمع هنوز، آمادگی روضه گوش کردن را ندارد و باید او را آماده ساخت و هر کجا که مداح احساس کرد مستمعش آماده شده ، باید مقدمه را تمام کند و به خواندن روضه و اشعار مربوط به آن بپردازد. مقصود این می باشد که اگر قرار است بعد از این اشعار، شعر دیگری خوانده شود، باید از اطاله دادن آن پرهیز کرد تا سبب خستگی مستمع نشود و بار شعر را در اشعار بعدی بیشتر کرد.