هشدار روسای ۴۴ دانشگاه درباره افزایش ظرفیت پزشکی – مشرق نیوز

به گزارش خبرگزاری موج، بررسی ظرفیت پذیرش رشته های تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربی در دوره های مختلف روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مناطق محروم، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پیام نور نشان می دهد که این ظرفیت ۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر است. در دورهٔ دوم مجلس شورای ملی، دکتر امیراعلم که نمایندهٔ مجلس بود، در چهاردهم اردیبهشت ۱۲۸۹ خورشیدی به مجلس پیشنهاد داد که از محل مالیات نواقل یعنی پولی که برای عبور و مرور چهارپایان باربر و همچنین خودرو و درشکه و گاری و کالسکه گرفته میشد، مایهکوبی سراسری در ایران آغاز شود.

  • دریافت کد سوابق تحصیلی
  • دانشگاه فرهنگیان: 4278 نفر
  • یک لیوان آب
  • ؟ (۱۳۶۰)
  • چقدر احتمال دارد مجددا مبتلا شوید؟
  • دوران مصونیت پس از اولین ابتلا چقدر است؟
  • در محیطهایی که تعداد افراد بالاست حضور پیدا نکنید
  • معاونت درمان

البته بازار داغ این رقابت به آمار بالای افرادی که در رشته علوم تجربی تمایل به تحصیل داشتند نیز مربوط میشد، گروه آزمایشی علوم تجربی به دلیل رشتههای پرطرفدار دامپزشکی، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هر ساله بخش اعظمی از داوطلبان آزمون سراسری را به خود اختصاص میدهد؛ سال ۱۴۰۰ نیز این رکورد با تعداد ۵۵۴هزار و ۸۶۰ داوطلب از آن این گروه آزمایشی شد.

در مجموع ۸ هزار و ۴۱۹ نفر ظرفیت سه رشته پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. در تبصره یک این ماده آمده است: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است به نحوی برنامهریزی کند که حداقل ۳۰ درصد از ظرفیت رشتههای داروسازی و دندانپزشکی نیز از سال ۱۴۰۲ به بعد از بین فارغالتحصیلان مقطع کارشناسی پذیرش شوند. این دانشگاه در ۱۰ سال اخیر در کنار شیوه پذیرش از کنکور سراسری، شیوه دیگری هم برای پذیرش دانشجوی پزشکی اجرا می کند که در این شیوه به صورت محدود و با ۱۰ نفر ظرفیت از میان دانش آموختگان کارشناسی، دانشجوی پزشکی می پذیرد. در ارتباط با افزایش ظرفیت رشتههای پزشکی نیز، با توجه به ابراز نگرانی دانش آموزان در بدو ورود به دانشگاه، وزارت بهداشت موظف شده، طرح جامع افزایش ظرفیت آموزش پزشکی را آماده و برای تصویب به ستاد ارائه کند.

برای ورود به صفحه ثبت درخواست تست کرونا در منزل بر روی آیکون زیر کلیک نمایید. در صورت الزام به نگهداری بیشتر از دو ساعت، باید مواد غذایی پخته در زیر 4 درجه سانتیگراد یا در بالای 63 درجه سانتی گراد (روی شمعک گاز) نگهداری شود تا درجه حرارت ماده غذایی به زیر 63 درجه نرسد. شستشوی دست ها با آب و صابون و استفاده از محلول های ضدعفونی کننده حاوی الکل، ویروس های روی دست ها را از بین می برند. مواد و روشها: این مطالعه مورد – شاهدی بر روی 100 زوج مبتلا به HIV که همزمان مبتلا به HCV انجام شد. بر اساس مطالعات متعددی که انجام شدهاند، کودکانی که معمولاً به شکل گرد و غبار ناشی از تجزیه سرب بر پایه رنگ یا آب آلوده به سرب از طریق لوله کشی وارد بدنشان میشود، دچار کاهش پتانسیل برای رسیدن به موفقیت در زندگی و افزایش خطر مشکلات اجتماعی شدن و رفتاری خواهند شد.

به توصیه های ارائه دهندگان خدمات بهداشتی، مسئولین بهداشت عمومی کشور محل زندگی تان، یا کارفرمایتان برای مراقبت از خود و دیگران در برابر کووید-۱۹ عمل کنید. زنان باردار برای جلوگیری از بروز عفونت باید مانند سایر افراد جامعه عمل کنند. لازم است هماهنگی های لازم با مسئول مربوطه در طول مدت غیبت از کار فراهم شده و جایگزینی برای وی تا انتهای دوره درمان پیش بینی شود . نکته مهمی که وزارت بهداشت در این طرح تاکید کرده این است که مسیر اصلی پذیرش دانشجو کماکان از کنکور سراسری خواهد بود و این پذیرش یک راه فرعی برای افرادی محسوب میشود که مقطع کارشناسی خود را به اتمام رساندهاند اما علاقمند هستند در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. با این حال دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ماده هشت مصوبه سنجش و پذیرش خاطرنشان کرده است: اگر تبصره یک ماده هشت، با خود ماده هشت ادغام شود، برخی نگرانیها درباره پذیرش دانشجو در رشتههای پزشکی از مقطع لیسانس از سال ۱۴۰۲، برطرف میشود.

ابتدا فرد چهار سال یک لیسانس در بیوشیمی یا بیولوژی می گیرد و بعد از آن وارد پزشکی می شود. گروه آزمایشی علوم تجربی به دلیل رشتههای پرطرفدار دامپزشکی، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هر ساله بخش اعظمی از داوطلبان آزمون سراسری را به خود اختصاص می دهد؛ سال ۱۴۰۰ نیز این رکورد با تعداد ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ داوطلب از آن این گروه آزمایشی شد. همچنین از مجموع ظرفیت اعلامی، یک هزار و ۱۰۰ نفر ظرفیت رشتههای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه آزاد اسلامی شامل دورههای آزاد تمام وقت و خودگردان آزاد است که از این تعداد ۸۲۰ نفر ظرفیت به دوره آزاد تمام وقت و ۲۸۰ نفر ظرفیت به دوره خودگردان آزاد تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورا در مصوبه وزارت بهداشت را ملزم کرده است با افزایش ناگهانی ظرفیت پذیرش دانشجو در سه رشته مهم پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بخشی از این ظرفیت را به پذیرش از دانش آموختگان دوره کارشناسی اختصاص دهد. به این ترتیب تقریباً از ظرفیت ۵۹ هزار و ۳۳۶ نفری پذیرش در گروه علوم تجربی در رشتههای با آزمون حدود ۱۴ درصد به سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اختصاص یافته است.

وی افزود: بر این اساس به وزارت بهداشت تا سال ۱۴۰۲ فرصت داده میشود که در ورودی رشتههای پزشکی، تا ۳۰ درصد باید از فارغالتحصیلان کارشناسی پذیرش کند. رهبر این کشور، اختیارات گستردهای دارد و علاوه بر مقامات کشوری، مقامات نظامی را هم میتواند تعیین کند. بر اساس آمار سال ۱۳۹۷ این سازمان، ایران ۱۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون بشکه ذخیرهٔ اثبات شدهٔ نفتی دارد.

همچنین افرادی که واقعا اطلاعات دقیقی ندارند بر اساس این که در منطقه خودشان کمبود یک تخصص را دارند ؛ خواستار تصویب یک قانون بدون فکر کردن به عواقب آن هستند. بر اساس آمارهای رسمیِ همهگیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۶.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۹۱۰ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

پذیرش ۳۰ درصدی از مقطع کارشناسی و موضوع توسعه ظرفیت پزشکی باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا در آینده راهبردها و رویکردها خسرانآفرین نباشد. با توجه به اهمیت موضوع تکمیل ظرفیت در این مقاله به بررسی موضوع تکمیل ظرفیت پرشکی می پردازیم. تنظیم شده بود. همچنین بخشی از آن به موضوع ترکیب اعضای حقوقی اختصاص داشت؛ اینکه همه اعضا در این ترکیب ادامه مسئولیت داشته باشند و یا برخی در ارتباط با دستور و با حق رای در جلسه مشارکت داشته باشند.