چرا احمدی نژاد ؟

خبرگزاری میزان-برخی رسانههای رژیم صهیونیستی از وقوع آتش سوزی بزرگ در یک پارکینگ خودرو در تل آویو خبر دادند و از سوی دیگر طبق گزارش المیادین، وقوع آتش سوزی در پارکینگ طبقاتی در جنوب تل آویو به وقوع انفجار بزرگی منجر شده است. دفتر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سفر هفته آینده « بنی گانتس » به مغرب خبرداد و اعلام کرد: در این سفر توافقنامه همکاریهای نظامی – امنیتی میان تل آویو و رباط به امضاء میرسد.

هیئت هماهنگی شیعی اعلام کرد که رئیس دادگاه فدرال جلسه دیروز پارلمان عراق را در نهایت منجر به انتخاب مجدد «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس آن شد، غیرقانونی می داند. احمدینژاد بعد از پایان ریاستجمهوری وقتی سال ۹۶ میخواست نامزد انتخابات شود هم برخلاف توصیه و خواست مقام معظم رهبری نامزد انتخابات شد و در نهایت با رد صلاحیت شورای نگهبان از رقابت انتخاباتی جا ماند.

تا آنجاکه وقتی مثلاً رئیس دولتش، مبتنی بر آرزوی بسیاری از ما ایرانیان، بعد از سی سال، وزیر زن معرفی میکند؛ این بخش آن برایمان مهم نیست که تابوی کهنه و سنگینی شکسته شده و زنجیر دیگری از پای این کشور و جامعه پاره شده است. آقای شهید ثالث در ادامه گفتگو به یورونیوز به اشاره به این که رهبر ایران یکی از بزرگترین واقعیتها در نظامهای دموکراسی را نادیده میگیرد، میافزاید: «در دموکراسیها، اگر فردی که در جایگاه تصمیم گیرنده سیاست خارجی قرار گرفته دست به اقداماتی بزند که ملت را با گرفتاری و مشکلات روبرو کند مردم به پای صندوق رای رفته و وی را یا حزبی که او آن را نمایندگی میکند از قدرت خلع می کنند.

احزاب اصلاحطلب درحال بازسازی خود و بررسی علت عدم تمایل مردم به حضور پای صندوقهای رأی هستند. بررسی روند شاخصهای کلان مثل نرخ رشد و تورم در سه دهه گذشته بیانگر چه نتایجی است؟

هرگاه موضوعات امنیتی و سیاست خارجی در حوزهی منافع حیاتی کشورها قرار نداشته باشد، امکان تجدیدنظر در آن وجود دارد. بر اساس برخی گزارشهای خبری، رژیم صهیونیستی پهپادهای نظامی در اختیار مغرب قرار داده و قرار است در سفر وزیر جنگ این رژیم به رباط قرارداد ساخت پهپادهای نظامی در مغرب به امضاء برسد. این توافقنامه با مخالفت گسترده مردم و برخی احزاب سیاسی مغرب روبرو شد اما دولت رباط به این اعتراضها توجهی نکرد و در مسیر تحکیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام برداشت.

اعتراض خدمه پزشکی رژیم صهیونیستی با آتش زدن روپوش مقابل منزل وزیر بهداشت رسانههای صهیونیستی از تجمع اعتراضی برخی خدمه پزشکی مقابل محل اقامت وزیر بهداشت این رژیم در تل آویو خبر دادند.

شمار ساکنان جولان اشغالی سوری به حدود ۲۱ هزار نفر میرسد که در چهار روستای باقیمانده سوریه پس از اشغال این فلات یعنی (مجدل شمس، بقعاثا، عین قنیا و مسعده) مستقرند و با طرحهای متوالی اشغالگران برای سلطه بر این اراضی و یهودیسازی آن با توسل به زور مواجهند. به نوشته این روزنامه، هدف اصلی از این طرح افزایش تعداد شهرک نشینان در جولان اشغالی و تثبیت حضور یهودیان در آن است، زیرا تعداد آنها امروز حدود ۲۲۰۰۰ نفر است که در بین ۳۲ شهرک کوچک با نام «شورای منطقهای جولان» توزیع شدهاند.

به نوشته «رأی الیوم»، همین منابع تایید کردند که صحبت از طرح بزرگی است که جولان از زمان اشغال اسرائیل در تجاوز ژوئن ۱۹۶۷ شاهد آن نبوده است. به نوشته این روزنامه با استناد به منابع موثق در تل آویو، طرح بنت در چارچوب طرح جامعی قرار میگیرد که مقامات اشغالگر تحت عنوان «تشویق رشد پایدار جمعیتی» در بلندیهای جولان اشغالی بر روی آن کار می کنند و این طرح روز یکشنبه برای تصویب به دولت اشغالگر اسرائیل ارائه میشود.

جمهوری اسلامی ایران تا یک سال بعد از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشورهای اروپایی که وعده میدادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران میکنند فرصت دهد برای تحقق این وعده تلاش کنند.

02:50 شبکه تلویزیونی القدس گزارش داد: رسانه های رژیم صهیونیستی عملیات تل آویو را آزمایش و امتحان اویگدور لیبرمن و بنیامین نتانیاهو عنوان می کنند. ترامپ در کاخ سفید در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی گفت: «مدتهاست که برای این امر برنامهریزی شده است».

به نظر می رسد، نخست وزیر فعلی اسرائیل از بذرهایی که بنیامین نتانیاهو در ابوظبی به کمک دونالد ترامپ، کاشته بود، سود بادآورده ای را درو کرد. صرف نظر از اینکه در این جلسه ریاست پارلمان عراق تعیین شود یا نه و اینکه کدام یک از این دو شخصیت سیاسی نامبرده عراق بر مسند ریاست پارلمان تکیه میزند. رسانههای عبریزبان اعلام کردند که دست کم صدای ۳ انفجار در تل آویو شنیده شده و به نظر میرسد که این پیامی از سوی گروههای فلسطینی در غزه در رابطه با اسیر هشام ابوهواش است که از ۱۳۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده و وضعیت خطرناکی دارد.

در این شرایط اساساً کدام یک از این دو گزاره نزدیک به واقعیت است؟ به گزارش ایمنا، روزنامه آفتاب یزد در گزارشی با تیتر «حسن روحانی در استراحت مطلق! به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، روزنامه عبری زبان«اسرائیل هیوم» به نقل از منابع بلندپایه سیاسی در تل آویو، از طرح جدیدی برای «یهودیسازی جولان» پرده برداشت و خبر داد که کابینه کوچک امنیتی رژیم صهیونیستی این طرح را در جلسه ویژه ای که قرار است یکشنبه آتی (فردا، ۲۶ دسامبر) در جولان عربی-سوری برگزار کند، تصویب خواهد کرد.

به گزارش گروه بینالملل دفاعپرس، در پی تحرکات اخیر آمریکا در عراق که حاکی از قصد این کشور برای حمله مجدد به مواضع مقاومت عراق دارد، «حامد الموسوی» نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف «الفتح» امروز (یکشنبه) خواستار برگزاری جلسه پارلمان به همین منظور شد.

آنچه اهمیت دارد، بهتر شدن وضعیت زندگی مردم است. مردم نيز پس از هشت سال دفاع مقدس، دغدغه سازندگي کشور را داشتند. دست كم چشم ها را باید باز كرد تا عدالت را در معیارهای عینی و واقعی بررسی كرد، اگر نه شعار جذاب و مردم پسند عدالت دادن، چندان كار مشكلی نیست!

برعکس در قرن 21 بر ابعاد قدرت و گونه ها و سویه های جدید و مدرن آن افزوده شده است و دیگر قدرت منحصر به ابعاد نظامی نیست (مانند قدرت تکنولوژیک، قدرت نرم، قدرت هوشمند). گله فیل ها مقابل کاخ ملکه انگلیس! سخنگوی کاخ سفید با اشاره به این که به هر حال مذاکرات وین در جریان است، ضمن مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، از عملکرد دولت دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت: به خاطر خروج دولت قبلی از توافق هسته ای، بر سرعت پیش روی برنامه هسته ای ایران افزوده شده است.

این سفر از ماههای قبل برنامه ریزی شده بود اما توافق شد که سفر گانتس به رباط پس از برگزاری انتخابات پارلمانی و تشکیل دولت جدید مغرب انجام شود. اما بنابر نرخ گذاری های امروز بانک مرکزی ، قیمت 37 ارز نسبت به آخرین تحولات ارزی هفته گذشته تغییر کرده است. درحالیکه دو استراتژی امنیت ملی اوباما بر همکاری با متحدان و شرکای اقتصادی تاکید میکرد اما ترامپ بر شعار «ابتدا آمریکا» تاکید میکند.

وی خطاب به ترامپ گفت: «این اعلان شما در زمانی است که جولان بیش از هر زمان دیگری برای امنیت ما اهمیت پیدا کرده است». منطقه جولان اشغالی، بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. فلسطین بخشی از امت اسلامی است و اسرائیل غده سرطانی است و قصد دارد فساد و تخریب در این امت بوجود آورد. اسرائیل اعلام کرد که بحرین و مراکش که سال گذشته با آنها عادیسازی روابط را امضا کردند، به زودی سفارت خود را در تل آویو افتتاح خواهند کرد.